Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp LJ1150 po wymianie el. fusera palą się wszystkie diody.

rzyrant 07 Mar 2012 10:24 1022 2
  • #1 07 Mar 2012 10:24
    rzyrant
    Poziom 7  

Witam ponownie.
    W fuzerze wymieniłem folie grzałki oraz wałek dociskowy. Stare zostały zniszczone prawdopodobnie przez szpilkę wrzuconą przypadkiem do drukarki.
    Po wymianie i przeczyszczeniu fuzera drukarka uruchamia się normalnie, tj palą się dwie diody, duża zielona, oraz mała zielona. Niestety proces chyba nagrzewania grzałki trwa nieprzerwanie( cały czas obracają się wszystkie wałki) po około minucie drukarka zatrzymuje się i zapala się dodatkowo pomarańczowa dioda. Mieliście już taki przypadek? Wiecie jak rozwiązać ten problem?
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Ogólnie, z tego, co wyczytałem, to wszystkie 3 kontrolki zapalone oznaczają błą serwisowy lasera, formastera lub fusera. Przed wymianą folii grzałki wszystkie te formaster i laser były sprawne więc upatruję winę w elemencie grzewczym fusera. Proszę o diagnozę czy ten element jest spalony czy też usterki muszę szukać dalej.

0 2
  • #2 07 Mar 2012 20:52
    servicemen
    Poziom 27  

rzyrant napisał:
    Po wymianie i przeczyszczeniu fuzera drukarka uruchamia się normalnie, tj palą się dwie diody, duża zielona, oraz mała zielona.

To nie jest normalne. Powinna się świecić tylko mała zielona.

0
  • #3 27 Mar 2012 10:45
    rzyrant
    Poziom 7  

Przyczyną usterki bała zaśniedziała tasiemka łącząca laser z formasterem. Zaśniedziała część znajdowała się po stronie lasera. Musiałem naruszyć ją podczas odpinania formastera i wtedy przestała stykać. Po przeczyszczeniu i ponownym złożeniu drukarka ożyła.
    Pozdrawiam.

0