Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL praca na arkuszach trudny początek

Zeneka1 07 Mar 2012 11:33 1591 4
  • #1 07 Mar 2012 11:33
    Zeneka1
    Poziom 7  

Mam problem z kilkoma zagadnieniami typu przenoszenie grafik (po wyborze grafiki by pokazała się wybrana w innym arkuszu i części tabel pomiędzy arkuszami oraz "zakresu wejściowego i łącza komórki"). Jaśniej opisałem w dołączonym pliku excel. :D Nie zawracał bym wam głowy gdybym znalazł odpowiedzi gdzie indziej.

-1 4
  • Pomocny post
    #2 07 Mar 2012 12:46
    walek33
    Poziom 28  

Zacznę od tyłu.
    c.
    Grafiki na arkuszu czwartym nie są w żadnej tabeli. Obrazki nie są zawartością żadnej komórki, więc nie znajdziesz formuły, którą przeniesiesz je na inny arkusz. Za pomocą VBA możesz je przenosić, kopiować w inne miejsca, usuwać. Ale to już wymaga trochę więcej zabawy.
    ponad a.
    Schowaj pole powiązane z Combo pod nim a w komórce w której chcesz wynik wpisz formułę, która wypisze Ci wartość komórki, którą pokazuje indeks Combo.
    a.
    Tu mam pytanie. Czy danych będzie tylko tyle, że zmieszczą się w pustych wierszach na arkuszu, czy wiersze mają być dodawane dynamicznie?

0
  • #3 07 Mar 2012 13:57
    Zeneka1
    Poziom 7  

Właśnie zmierzam do tego by były dodawane dynamicznie.I dzięki za pomoc jak na razie wskazówki są bardzo pomocne.Tak nadmieniając czy filtr tekstu można ustawić by dynamicznie działał? Pozdrawiam.

0
  • #4 07 Mar 2012 20:12
    walek33
    Poziom 28  

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc "filtr tekstu". Jeżeli zaś chodzi o dodawanie i usuwanie wierszy to formułami tego nie zdziałasz.
    Pozostaje zaprzyjaźnić się z VBA. :cry:

0
  • #5 08 Mar 2012 10:05
    Zeneka1
    Poziom 7  

No tak ale jest Auto filtr tekstu w tabelach (jak raz ustawie wiersza nie pokaże na stałe) nie da się tego ustawić tak by w momencie pojawienia się np "0" w tabeli nie pokazywał tego wiersza a gdy wartość zmienię pojawi się?
    Następnie wracam do tematu grafiki (lub czegoś zastępczego) moim zamierzeniem jest wstawienie wzoru (z innego arkusza) lub pojawienie się wzoru po wpisaniu odpowiedniego numeru (lub nazwy).

Co do wyszukiwania za pomocą 2 argumentów banalnie się robi INDEXEM :)

0