Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 3G 8GB- nie działa wyświetlacz

patryk3860 07 Mar 2012 12:34 3287 13
  • #1 07 Mar 2012 12:34
    patryk3860
    Poziom 7  

Witam
    Mam następujący problem: po wymianie zbitego digitizera przestał działać wyświetlacz(wcześniej przed wymianą działał). Raczej nie jest to wina samego wyświetlacza gdyż podmieniałem wyświetlacz na całkowicie sprawny i również nie działał. Telefon sam w sobie jest sprawny, uruchamia się i można się na niego dodzwonić. Czy jest możliwość naprawy tej usterki? Jaki byłby ewentualny koszt naprawy? Czy możecie polecić jakiś dobry/tani serwis w warszawie, który podjął by się naprawy? Z góry dziękuję za pomoc.

0 13
  • Pomocny post
    #2 07 Mar 2012 13:30
    Lucin713
    Poziom 10  

Witam,
    pierwsze co zrób to odłącz baterię i podłącz z powrotem. Potem podłącz wyświetlacz i uruchom telefon.
    Jeżeli telefon nadal nie wyświetla obrazu, to możesz mu zrobić reset (home + wyłącznik).
    Jeśli po tym obraz także się nie pojawia możesz spróbować restore w iTunes - w moim wypadku obraz potrafił się pojawić od razu na początku robienia restore, ale miałem także przypadki że dopiero po przejścu całej operacji w 100%.

0
  • #3 07 Mar 2012 15:16
    patryk3860
    Poziom 7  

Dzięki wielkie, udało się uratować telefon :) Wyjąłem płytę główną, przeczyściłem wszystkie styki i poskładałem i działa. Chociaż mam jeszcze taki problem ze podczas rozmowy po przyłożeniu telefonu do ucha nie wyłącza się wyświetlacz jak to się dzieje normalnie, co może być przyczyną?

0
  • #4 07 Mar 2012 16:23
    Lucin713
    Poziom 10  

Przyczyną jest:
    - niekontaktująca taśma (ta którą się wsuwa w slot i zamyka klipsem)
    - uszkodzenie w/w tasmy (a dokładniej sensora na niej)

Z własnego doświadczenia wiem, że na 99% jest to wina sensora na taśmie - wymiana to około 15zł (tzn koszt taśmy).

0
  • #5 08 Mar 2012 23:27
    patryk3860
    Poziom 7  

Mam jeszcze taki problem, przy odblokowywaniu telefonu czasem pojawia mi się biały wyświetlacz, z reguły pomaga zablokowanie telefonu i ponowne odblokowanie. Co może być przyczyną?

0
  • #6 09 Mar 2012 10:17
    Lucin713
    Poziom 10  

Wygląda jakby coś się wieszało. Czy telefon chodzi wolno i się zacina?
    Być może ktoś obniżył mu soft - miałem taki problem i po ekranie latały cały czas cieniuteńkie paski . Problem rozwiązał się po wgraniu najnowszego oprogramowania.

0
  • #7 09 Mar 2012 13:13
    patryk3860
    Poziom 7  

Telefon działa normalnie, dzisiaj wgrałem najnowszy soft i dalej to samo, nie zawsze ale co jakiś czas przy odblokowywaniu pojawia się biały ekran.

0
  • #8 09 Mar 2012 16:03
    wawrzyc
    Poziom 12  

Wydaje się, że wyświetlanie białego ekranu miało jakiś związek z taśmą wyświetlacza. Lekkie dociśniecie szybki w lewym górnym/ prawym górnym rogu nie skutkuje pojawieniem się białego ekranu?

0
  • #9 09 Mar 2012 16:16
    Lucin713
    Poziom 10  

Wygląda mi to po Twoim opisie na uszkodzony LCD. Być może przy składaniu powstało gdzieś naprężenie i jest mikropęknięcie. Przy mocniejszym dociśnięciu ekranu zaczyna on świecić na biało.
    Podmień LCD na inny, to będziesz mieć 100% pewności.

0
  • #10 09 Mar 2012 16:26
    wawrzyc
    Poziom 12  

Taśma w modelu 3G jest sztywna, z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej ulega uszkodzeniu w miejscu łączenia z szkłem wyświetlacza, możliwe, że przez nieostrożność delikatnie wygiąłeś ją w tym miejscu i przez to ekran robi się biały. Sprawdź to o czym mówiłem (dociśniecie szybki) a następnie możesz wyczyścić styki taśmy oraz gniazda np. izopropanolem albo kontaktem s61 (do styków).

Pamiętać też trzeba o wyginaniu taśmy przy montażu tylko w miejscach zaznaczonych liniami.

0
  • #11 09 Mar 2012 20:44
    bolek681
    Poziom 2  

Witam
    Jak bym coś nie tak lub nie tu wpisał to przepraszam bo to mój pierwszy post.
    Mam podobny problem wymieniałem taśmę od włącznika i po złożeniu było wszystko ok z tym że nie działał wyłącznik wibracji bo nie trafiłem w tą dziurkę od przełącznika , postanowiłem to poprawić i po ponownym złożeniu nie świecił wyświetlacz .Zacząłem kombinować bo myślałem że uwaliłem wyświetlacz i po kolejnym podpięciu i włożeniu kawałka gąbeczki na styk taśmy zaświecił ale niestety tylko na biało .Mam drugiego IP więc podmieniłem wyświetlacze i tam jest ok wszystko działa jak należy.Czy może to być wina złącza na płycie i czy można je wymienić bo wygląda na to że to właśnie wina tego złącza . Oczywiście próbowałem też resetów i wgrywania najnowszego softu ale też nie pomogło ,mój IP to 3g.

0
  • #12 09 Mar 2012 20:53
    Glemark1
    Spec od GSM

Może to być wina złącza i można je bez problemu wymienić.

0
  • #13 10 Mar 2012 10:26
    bolek681
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedz.
    Pozdrawiam.

0
  • #14 11 Mar 2012 12:45
    wachuswiak
    Poziom 9  

Próbowałeś odłączyć baterie, jeśli nie to wyciągnij na chwilę płytę główną i skręć iphona jeśli złącze jest dobre to zadziała
    Ps. uważaj na tasśmy

0