Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plastikowa osłona progu Astra G.

07 Mar 2012 14:56 9627 7
  • Poziom 21  
    Witam.
    Chciałem się Was zapytać, czy orientujecie się można w jaki sposób mocowany jest ten plastikowy próg czarny w Astrze G? Chodzi słuchajcie o to że chcę to w najbliższy weekend ściągnąć i porządnie oczyścić ponieważ jak wiadomo, lubi zbierać się tam bród i wilgoć a stąd już tylko krok do rdzy. Samochód jest dość młody i chciałbym go utrzymać w jak najlepszym stanie technicznym i wizualnym. Chcę zakupić nowe spinki żeby nie kłaść już tych starych tylko właśnie nie za bardzo wiem na jakie i na jaką ilość spinek jest ten próg zamontowany. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

Ps. Chodzi o ten taki plastikowy próg który jest na zewnątrz. Zwą to też osłoną przeciwkamieniową czy jakoś tak :).
  • Poziom 21  
    A orientujesz się może jaka jest różnica między nimi i czy w ogóle jakaś jest? No i najważniejsze, ile tych spinek idzie na jedną listwę bo tu informację można znaleźć różne. Nawet gdzieś wyczytałem że na jedną idzie 25 spinek co dla mnie jest jakąś totalną bzdurą bo co centymetr musiała by być spinka. Rozumiem że prócz tych spinek nie ma tam już żadnych kołków ani wkrętów? Pewnie można założyć stare ale wolę kupić nowe bo stara już nie będzie trzymała tak jak powinna.
  • Moderator Samochody
    Rocznik, wersja nadwozia, wyposażenia? Bez tego to można tylko wróżyć.
  • Poziom 21  
    Aaa faktycznie, przepraszam, zapomniałem napisać w pierwszym poście. Choć w zasadzie listwa progowa dla kombi, sedana i hatchbacka jest dokładnie taka sama. Tylko coupe, cabrio itp miały inne. A więc rocznik samochodu to 2008, wersja nadwozia hatch 5D, wyposażenie w zasadzie jak to astry z Gliwic, fajerwerków nie ma, klimatyzacja manualna, elektryczne szyby, elektryczne i podgrzewane lusterka, centralny zamek no i kilka innych drobiazgów ale to chyba nie ma za wiele wspólnego z tematem :).
  • Moderator Samochody
    Czyli raczej te pierwsze co podałem. Nie znalazłem info ile sztuk ale na moje oko to z 6-7 na próg ale wszystkich też nie połamiesz przy zdejmowaniu. Na dole są też plastikowe kołki rozporowe fi8 14 sztuk, lub plastikowe nakrętki to musisz zajrzeć.
  • Poziom 23  
    Takie spinki jak w linkach co podał kolega są u góry przy drzwiach od spodu są tak zwane kołki rozporowe,najlepiej jakbyś zdemontował jeden próg i wtedy byś dokładnie wiedział jakie i ile spinek i kołków kupić,w motoryzacyjnym sklepie powinieneś dostać.
    Ja ma astrę g z 1998r w ubiegłym roku zdejmowałem progi i praktycznie nie było tam rdzy tylko trochę w miejscach mocowania progów na kołki do blachy.
  • Poziom 21  
    Mówisz o tzw ślizgach jakie są np przy przednim zderzaku? Te kołeczki akurat ładnie wychodzą i z nimi nie ma problemów bo już ściągałem kiedyś zderzak jak wymieniałem halogen.