Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmiter sieciowy z wykorzystaniem anteny zbiorczej

07 Mar 2012 15:45 1625 7
  • Poziom 11  
    Witam, czy ktoś już kiedyś podjął się próby przerobienia transmitera sieciowego tak by dolutowac do niego Fke tak by wkrecic antene naziemną? Z drugiej strony to samo rozwiazanie, co Państwo na to ?
  • Poziom 43  
    Ale jakiego transmitera? I co miałoby to dać?
  • Poziom 21  
    Tylko że to adapter Powerline który ma zupełnie inne zastosowanie. On nie używa fal radiowych tylko przesyła sieć Ethernet przez sieć elektroenergetyczną w domu. Mając komplet takich urządzeń można mieć LAN w całym domu a nawet i innym miejscu na tej samej fazie o ile odległość nie jest zbyt duża :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Mam pytanie gdzie chcesz tą "efkę" zainstalować-włączyć? To jest transmiter PLC to przesyłania danych po sieci energetycznej.
  • Poziom 11  
    no dobra, w eterze to nie przejdzie ale zamiast kupowac cmtsa i modemy kablowe mozna by bylo wtyk antenowy (Fka - satelitarna, wkrecana koncowka) zamontowac w kilku takich urzadzeniach, odpowiednio przelutowac kable i wykorzystac zamiast sieci energetycznej - siec kabli z anten zbiorczych .. przejdzie to czyz nie .. ? :-)
  • Poziom 43  
    DOCSIS ma "lekko" większy zasięg niż zabawki PLC, które mogą oszaleć, jak im podłączysz kabel o impedancji 75 Om.
    Zresztą, PLC wykorzystuje napięcie sieciowe(konkretnie to sinusoidalność tego prądu) jako nośną dla swojego sygnału, więc musiałbyś też takie napięcie wprowadzić - podanie 230V raczej nie jest wskazane na takie kabelki.
    Generalnie "się nie da" tak o tego zrobić, trzeba wprowadzić duże zmiany konstrukcyjne.

EDIT: OK, faktycznie - palnąłem. Nie mogę znaleźć źródła tej informacji, więc skreślam.
  • Poziom 11  
    plc sinusoidalnosc pradu ? przeciez on ma 50 hz a plc pracuje w mhz ... ?