Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ACTROS 1835 złe wybieranie biegów

KarlitoM 07 Mar 2012 19:39 3537 6
 • #1
  KarlitoM
  Level 10  
  Koledzy mam sprawę do was.W Actrosie po dłuższym czasie postoju klient przyprowadził mi samochód ponieważ nie wybiera mu dobrze biegów.Przyjechał i ruszam chce właczyć pierwszy bieg a skrzynia wybiera mi 8.Wyłaczam kluczyk odpalam właczam bieg wybiera bieg 2 ruszam właczam pozostałe biegi i jest ok,zatrzymuje się chce ruszyć wybiera 8 a o wstecznym to już wogóle nie wspomne nie włącza sie wogóle.Na wyświtlaczu wyskakuje EPS 24 wpisuje go w TEXe wyskakuje błąd coś o hamulcu postojowym,chce nauczyć skrzynie biegów nie wyskakuje N-ka na wyświetlaczu.Pomocy.

  Proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.[P]
 • #2
  saron22
  Trucks specialist
  A podczas procedury naczuczania miales zaciagniety hamulec reczny?? GS 24 mowi wlasnie o niezaciagnietym hamulcu recznym. Kontrolka od recznego sprawna??
 • #3
  koala5
  Level 14  
  miałem taki przypadek że postojowy był zaciągnięty przy nauczaniu wyskakiwał gs24 była uszkodzony przewód od czujnika hamulca postojowego
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Sygnał zezwolenia na nauczanie "idzie" z kontrolki ręcznego. Dla sterownika nie jest istotne, czy hamulec jest zaciągnięty - ważne żeby świeciła kontrolka :)
  KarlitoM wrote:
  W Actrosie po dłuższym czasie

  Może byś jednak napisał, co to za Actros??? To auto jest już robione ponad piętnaście lat i na pewno nie jest to taki ewenement jak maluch lub syrena robione przez całe życie w jednym modelu!
  Jeżeli chodzi o uszkodzenie, to w tej sytuacji mogę się tylko domyślać niestety... Pierwsze podejrzenie to czujnik prędkości pojazdu dla skrzyni biegów - jego uszkodzenie właśnie powoduje taki objaw. Drugie podejrzenie to mi się gdzieś kojarzy w archiwum mózgownicy, ale musiałbym dopiero poszukać w WIS-ie. Otóż było to chyba spowodowane właśnie ze zbyt dużym spadkiem napięcia w czasie rozruchu - sterownik skrzyni też głupiał w podany sposób.
 • #5
  KarlitoM
  Level 10  
  ok sprawdze te czujniki od ręcznego i prędkości obrotowej i odpisze czy coś znalazłem.Za podpowiedz narazie dziękuje.Jeśli mogę w czyms pomóc to pytajcie.Pozdrawiam.
 • #6
  Gerri
  Mercedes specialist
  KarlitoM wrote:
  Jeśli mogę w czyms pomóc to pytajcie

  Chyba jednak jeszcze śpisz o tej porze - napiszę więc większymi literami:
  PODAJ PRZYNAJMNIEJ ROCZNIK AUTA LUB POCZĄTEK VIN!
  Jeżeli natomiast kontrolka ręcznego zapala się po zaciągnięciu hamulca - to nic nie musisz w tym kierunku sprawdzać. Też o tym pisałem parę linijek wyżej!
 • #7
  KarlitoM
  Level 10  
  koledzy zrobiłem tą kontrolke od ręcznego hamulca-kabelek był urwany w dwóch miejscach za czujnikiem na przewodzie od siłownika polutowałem i zrobiłem nauczanie i wszystko działa bez zarzutu.Dziekuje wam.