Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o analizę logów, myszka i klawiatura nie działa

07 Mar 2012 19:41 1878 8
  • Poziom 19  
    Na komputerze nie działa klawiatura ani myszka, przeskanowałem combofixem to wyrzucił kilka rzeczy i poinformował że jest rootkit i uruchomi ponownie komputer. Tak też zrobił i po tym nadal klawiatura i mysz nie działają to uruchomiłem jeszcze raz i teraz usunął tylko 2 pliki co w logu są i znowu wyświetlił że jest ten sam rootkit. Za 3cim razem już bez komunikatów u usuniętych plików.

Daję logi z combofixa, hijack i gmera.
  • Spec od komputerów
    Jak uruchomiles combofix skoro klawiatura i mysz nie dziala?

Ten rootkit infekuje pliki systemowe, do tego dochodza popsute uslugi zwiazane z tymi plikami.

Daj log z TDSSKiller oraz oba logi z OTL (wazny jest Extras.txt z OTL).
    Do tego daj tez poprzednie logi z combofix.
    Zrob skan przy pomocy mbam oraz cureit.
  • Poziom 19  
    Niestety nie skopiowałem pierwszego loga i został zastąpiony przez 2gi :/ A co do tego jak przeskanowałem system to podłączyłem myszkę pod usb (bo klawa i mysz na ps/2 nie działają a myślałem że to może być działanie wirusa :) mylę się?)
    Zaraz podam logi z ww programów.

Dodano po 17 [minuty]:

Dodam że klawiatura działa bo mogę wejść do biosu i tam wszystko działa.
    Daję logi (TDSSKiller nic nie wykrył a nie widzę w nim opcji zapisania logu więc tylko z OTL).
  • Spec od komputerów
    Daj w zalaczniku cala galaz z rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Services/i8042prt
  • Spec od komputerów
    Jak wyglada menadzer urzadzen? Sa jakies wykrzykniki?
  • Poziom 19  
    Dzisiaj rano sprawdziłem i zlikwidowałem wykrzykniki w managerze i klawiatura ożyła ;) Czy komputer jest czysty pod względem wirusów? Bo jeśli tak to już będzie wszystko super :)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Na to wyglada. Wybierz Sprzatanie w OTL, uzyj tez OTC do usuniecia pozostalosci po combofix.
  • Poziom 19  
    Dziękuję sprawa rozwiązana. Prawdopodobnie wskutek działania wirusów sterowniki do myszki i klawiatury zostały uszkodzone, po podpięciu pod usb myszka działała. Po przeskanowaniu 2x combofixem wszystkie robale zostały wykasowane i wystarczyło w managerze urządzeń odinstalować wszystkie urządzenia z wykrzyknikiem i po ponownym uruchomieniu komputera sterowniki zainstalowały się już prawidłowo.