Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips GC8220 nie grzeje żelazko

karol1988st 07 Mar 2012 23:47 11619 12
 • #1
  karol1988st
  Level 16  
  Witam
  Mam problem z żelazkiem jak wyżej nie grzeje choć grzałka jest sprawna kable itp. też świecą diody, ale nie reaguje na włączanie. Zauważyłem dwie dziwne rzeczy mianowicie jeden termik uszkodzony (był przy bojlerze chyba tak się to nazywa) nie wiem jakie ma parametry może ktoś wie?

  Druga rzecz to czarny element ze zdjęcia poniżej opisany jako "Reed switch assy " i jego nr. z manuala to 4239 021 31820, ale nie wiem co to jest bo nie ma żadnych oznaczeń dochodzą do niego dwa przewody, ale on nie przewodzi żadnego prądu nie wykazuje połączenia między dwoma przewodami, dotyka plastiku w pobliżu zbiorniczka na wodę. Termik był w zabudowie z tą blaszką.
  Philips GC8220 nie grzeje żelazko Philips GC8220 nie grzeje żelazko
 • #2
  egon42
  Level 37  
  Na zdjęciu mało widać ale może to być bezpiecznik termiczny trzeba poczytać ja ile stopni jest i kupić na podobną temperaturę. Przy uszkodzeniu bezpiecznika trzeba dobrze sprawdzić działanie termostatu bo to on może być przyczyną uszkodzenia bezpieczniak temicznego.
 • #3
  karol1988st
  Level 16  
  Zatem gdzie mogę znaleźć takie informacje bo nie znalazłem pełnego manuala żeby były takie informacje?
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  "objekt" z pierwszego zdjęcia to prawdopodobnie czujnik poziomu wody w zbiorniku..
  Z drugiego zdjęcia - hmm.. no cóz.. Nie jestem przekonany czy to aby napewno termik.. (nie jestem pewny, ale po zdjęciu to bardziej wygląda mi na czujnik temperatury, choć lepiej to okresle przy zdjęciach lepszej jakosci)

  troche złe podejście masz.. W tytule piszesz ze zelazko nie grzeje.. Po poście wnioskuje ze zelazko jest sprawne a stacja a dokłaniej boiler nie grzeje.. Musisz sprecyzować..

  O ile dobrze pamiętam w w/w urządzeniu jest także elektronika.. Moze warto sprawdzić czy z niej wychodzi wogóle napięcie na boiler?

  Aaa.. A element z pierwszego zdjęcia - będzie miał przejście jezeli przyłozysz do niego magnes.. - taka ciekawostka ;)
 • #5
  karol1988st
  Level 16  
  aha wielkie dzięki sprecyzuje ten termik był ok ja go zepsułem jak go chciałem rozkręcić po prostu się urwał nie mam schematu ale jak tylko wyzdrowieje to sprawdzę tylko mnie zastanawia czy bez tego termika czy co to jest będzie prąd podawała elektronika, przed rozkręceniem sytuacja wyglądała tak ze do elektroniki dochodził prąd ale do żelazka ze stacji dokującej już nie dochodził sprawdzę ten czarny element może myśli że nie ma wody i dlatego nie grzeje lub coś w tym stylu ( wielkie dzięki za ciekawostkę będę wiedział jak sprawdzić element)
 • #6
  nioop

  Home appliances specialist
  Zaraz zaraz... Czyli tutaj jest cały czas mowa o tym ze nie grzeje stopa w zelażku ?
 • #7
  karol1988st
  Level 16  
  Dokładnie, wcale nie podaje prądu do żelazka, a (stacja dokująca ma prąd bo świecą jakieś diody, które sprawdzę jak wstanę) w ciągu dwóch dni podam więcej informacji bo nie chce mieszać, a jestem trochę chory i nie mam jak sprawdzić teraz.
 • #8
  nioop

  Home appliances specialist
  Rozumiem.. Choć według mnie to niepotrzebnie ruszałeś tą stacje..
  Najpier nalezało by sprawdzić samo zelażko.. Najpierw termostat.. Może tylko styki się zabrudziły..
 • #9
  karol1988st
  Level 16  
  Sprawdzałem żelazko i wszystko jest oki nic nie jest zabrudzone i wszędzie są przejścia sprawdzałem miernikiem ale mogę to sprawdzić raz jeszcze dziwiło mnie że nic się nie zmienia po włączeniu przyciski power stacja chyba się wyłączała po kilku sekundach diody gasły, ale sprawdzę wszystko raz jeszcze jak wstanę bo nie chcę pisac głupot z pamięci bardzo mi pomogłeś pisząc jak sprawdzić ten element czarny byłbym wdzięczny za kolejne podpowiedzi jak dam więcej informacji.
 • #10
  boom34
  Level 10  
  Mam nie działająca parownice. Nie dziala opcja parowania. Sprawdzałem.na krótko pompkę i zawór na bojlerze to działa. Nie grzeje żelazko. Jak sprawdzić ten bezpiecznik termiczny? Jak sprawdzam multimetrem przejście to brak sygnału. Czy to prawidłowe? Dzięki i pozdrawiem
 • #11
  Telo
  Service technician RTV
  Witam

  Musi być przejście a zmierz na omomierzu.
  Możesz go na chwilę zewrzeć i włączyć na moment dla testu czy zacznie grzać.
 • #12
  boom34
  Level 10  
  Gdy zwieram stacją parowa przełącza się w tryb chyba awaryjny bo wszystkie kontrolki migają. Na krótko żelazko grzeje.
 • #13
  Michal80wawa
  Level 6  
  @boom34
  To na zdjęciu to nie jest bezpiecznik termiczny jest on po lewej stronie stopy w takiej rurce przyciśniętej blaszką (wskazuje go palcem)...to co pokazujesz to czujnik temperatury. Jego oporność maleje wraz z wzrostem temperatury. Sprawdź bezpiecznik termiczny i on musi mieć przejście.