Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Ega ??!!

01 Mar 2003 15:39 4317 14
  • Poziom 21  
    :? Siemka otoz znalazlem umnie w szafie po porzadkach monitor chcialem sprawdzic czy dziala ale okazalo sie ze ma wejscie Ega tzn 9 pinowe a nie 15 jak wszystkie snandardowe monitory niewiecie moze co moge zrobic ? aha. chciame powiedziec ze monitor jest firmy samsung syncmaster 3 i jest kolorowy.
  • Poziom 28  
    Temat twojego postu chyba nie pasuje do tego tematu forum. Napisz lepiej na Komputery Hardware.
  • Poziom 21  
    chyba masz racje musialem sie pomylic. Przepraszam ;]
  • Poziom 15  
    Wiesz co mam podobny problem dostalem stary monitor philipsa mono ktory ma wyjscie 6 pinowe DIL i nie mam pojecie za cholere jak go podlaczyc do normalnej karty graf jesli sie da wogole probowalem juz roznych kombinacji i nic nie daje skutku POMOCY
  • Poziom 13  
    Może to jest jednak VGA ale złącze 9-pinowe , zobacz tu: http://moo.pl/hwb/connector/av/vga9.html .
    Zobacz czy z tyłu jest przełącznik : TTL/Analog , jeśli jest to przełącz na analog. Teraz podłącz monitor za pomocą odpowiedniego kabla (15-pin-->9-pin) do karty VGA i gotowe.
  • Poziom 42  
    ale te 9 pinów jest na "końcu kabla" czy złącze na obudowie komputera?
  • Poziom 15  
    NO fajnie tylko ze ja mam wyjscie 6 PINOWE w obudowie DIL
    czyli takie okragle i chce to puscic na wejscie karty graf i co wy na to ( jak na lato )
  • Poziom 30  
    Masz po prostu złącz BNC i kub sobie w sklepie albo na giełdzie przejściówe ze zwykłego na BNC i będzie chulać, W necie powinieneś znaleść schemacik tej przejściówy
  • Poziom 15  
    No fajnie juz chyba z 6 schematow przejechalem i nic nie dziala
    6 pinow chyba nie darady polaczyc w to badziewie na karcie graf POMOCY

No fajnie juz chyba z 6 schematow przejechalem i nic nie dziala
    6 pinow chyba nie darady polaczyc w to badziewie na karcie graf POMOCY

Tekst dwóch wiadomości został scalony.
    LEM
  • Poziom 42  
    :arrow: Yapp a znalazłeś chociaż oznaczenie tego monitora?
  • Poziom 15  
    jasne to jest Philips PRO 7bm723
    thx
  • Poziom 11  
    Mysle, ze to jest nie DIL tylko DIN 6pin a wiec monitor chyba dla sygnalu composite video a nie typu komputerowego EGA czy VGA. A z tym BNC to chyba zart!
  • Poziom 15  
    No spoko sorki za blad tak ale moje pytanie jest dalej akutalne jak mozna podlaczyc taki monitor do normalnej karty graf albo moze kupic specjalna karte ???? thx
  • Poziom 20  
    Niee, to nie jest monitor ega. samsung syncmaster 3ne jest monitem VGA, max rozdzielczość 1024*768, na to wszystko z tego co pamiętam jest plug and play, to znaczy ze komputer powinien sam wykryc go i dostosowac rozdzielczosc i odswierzanie tak aby go nie uszkodzic.

W komplecie był "specjalny" kabel zakonczony z jednej strony 9pin z drugiej 15. Cięzko taki kabel dokupic, ale da sie zrobic ze zwykłego.

tomek