Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa komputery podłączone do jednego zestawu głośnikowego

cestmoi 08 Mar 2012 08:58 940 0
    cestmoi
    Poziom 10  
    Witam,

Mam problem z podłączeniem dwóch komputerów do jednego zestawu głośników.
    Jest to zestaw Creative Inspire T7900 (7.1). Jeden komputer do głośników podłączony jest 'legalnie' tzn odpowiednim zestawem kabli dołączonym w zestawie na zasadzie karta dźwiękowa <- masa kabli -> tył subwoofera. Natomiast drugi komputer chce podłączyć pod ten zestaw na zasadzie podłączenia go jednym kablem jack-jack do wejścia IN w pilocie (na kablu) sterującym mocą głośników.

Pilot ten ma dwa gniazda jack (wyjście na słuchawki oraz wejście IN źródła dźwięku).

Wszystko jest w porządku w momencie gdy podłączony jest jeden komputer obojętnie czy standardowo czy do gniazda IN w pilocie. Natomiast przy podłączeniu do głośników dodatkowo drugiego komputera w głośnikach rozpościera się 'buczenie' takie elektryczne buczenie. Wina nie leży po stronie żadnego z komputerów, ponieważ każdy z nich samodzielnie podłączony do głośników nie buczy. Natomiast podłączenie kolejnego powoduje ten denerwujący dźwięk. Dodatkowy komputer (za pomocą kabla jack-jack) próbowałem już podłączać na wszelkie możliwe sposoby:

- jack do karty dźwiękowej <-> jack do pilota (wejście IN)
    - jack do karty dźwiękowej <-> jack do rozdzielacza jackowego wciśniętego w tył subwoofera do gniazda odpowiedzialnego za głośniki przednie i tam za pomocą tego rozdzielacza równocześnie podłączone są dwa komputery
    - jack do karty dźwiękowej <-> jack to wejścia IN w tyle subwoofera co jest po prostu pierwszym sposobem z pominięciem pilota, który był podłączony w to wejście IN w tyle subwoofera.

Próbowałem również wszystkich sposobów również z 'wypasionym' kablem jack, więc to ani wina kabla ani wina któregoś z komputerów.

Zapewne to wina dwóch komputerów równocześnie bo tylko tak występuje bzyczenie :D Tylko dlaczego? A może bardziej niż dlaczego, to jak temu zaradzić najmniejszym kosztem :)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
  • Sklep HeluKabel