Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka

Sigon_91 05 Lis 2013 20:33 39002 39
    miler80
    Poziom 34  
    v00d00 napisał:
    Mam zatem pytanie czy jedyną opcją jest wymiana w ASO takiego rygla ? Czy jest jakaś inna alternatywa?

Elektryczna blokada kierownicy (ESL) w Klasie C W204 w stosunku do poprzednich modeli rygli raz, że wykonana jest z podzespołów lichej jakości. Przekaźniki Omrona które przy wymiarach 1-Amperowego podzespołu mają rzekomo wytrzymywać 16A. Silniczki które są gabarytowo dwukrotnie mniejsze niż te stosowane w starych ryglach i na dodatek mają szczoteczki z kawałka wygiętej blaszki - w chińskich zabawkach widywano lepsze!!! Żal na to wszystko patrzeć. Dwa to sam procesor: jego algorytm jest dość złożony, ale efekt końcowy jest taki iż w niedostępnej do zapisu/programowania części procesora takiego rygla ustawiany jest bit (flaga) informująca o tym iż rygiel jest uszkodzony. Element doprowadzony do takiego stanu nie próbuje juz załączyć silniczka (nie "klika") i jest mówiąc krótko, nieodwracalnie zniszczony. Na tą chwilę pozostaje tylko wyslanie auta do ASO po nowa blokade i klucze serwisowe.
    psit
    Poziom 13  
    Mercedes powinien przeprowadzić akcję serwisową i usunąć usterkę w modelach w204,
    montując nową, poprawioną blokadę.
    v00d00
    Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź -weryfikuję wszystkie typowe usterki gdyż przymierzam się do zmiany auta (albo BMW E90 albo właśnie Mercedes W204).
    Czytałem właśnie a tej usterce już mega wielką ilość postów na forach poświęconych motoryzacji. Byłem ciekawy jak to wygląda od strony "kuchni" czyli osób, które mają na co dzień kontakt z tymi problemami.
    Mam nadzieję, że nie dostaniesz żadnej blokady -bo raczej pomocna jest Twoja informacja.
    Pozdrawiam
    Marek Sp
    Poziom 20  
    psit napisał:
    Mercedes powinien przeprowadzić akcję serwisową i usunąć usterkę w modelach w204,
    montując nową, poprawioną blokadę.

Po co najczęciej pada po gwarancji wiec ... to już nie są konstrukcje które maja jeździć latami ... a czasem mam wrażenie ze mercedesy w tym przodują
    v00d00
    Poziom 9  
    Powiedzcie proszę czy po ewentualnej naprawie (wymianie) rygla powiedzmy w ASO zmieniany jest na ten "poprawiony" egzemplarz czy nadal jest, to to samo i pozostaje znów modlić się kiedy padnie -jeżdżę z małym dzieckiem i nie chciałbym się niemile zaskoczyć w trasie takim stanem rzeczy.
    psit
    Poziom 13  
    z tego zostalem poinformowany i kazda co montowalem to jest inna(poprawiona)
    jacec609
    Poziom 1  
    wlasnie przytrafil mi sie ten problem z ryglem,
    postanowilem wiec wyciagnac ten rygiel i zobaczyc w czym tkwi problem,
    po wyjeciu rygla, musi byc odblokowany wczesniej, u mnie zaskakiwal za ktroyms razem, co 20 pewnie,
    po rozlozeniu okazalo sie ze wokol cilniczka jest masa czarnego pylu ze szczotek, i sie nie kreci , jest zastany, wiec go wyczyscilem i wlozylem spowrotem, a on nic, znaczy tez co 20 raz zaskoczyl, i teraz sie zastanawiam gdzie kupic taki silniczek zalacze zdjecie , gdzie moznaby kupic taki silniczek?

wymiary, dlugosc 30mm, szerokosc splaszczona 18x25 os 65 mm sr 1,2 mm 1,3 Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka
    wojtekf12
    Poziom 10  
    Mam identyczny problem jak opisywane tu wcześniej, samochód nie widzi kluczyka, nie działa rygiel, nie działa pilot otwierania drzwi. Kiedyś mi się tak robiło jak zostawiałem samochód na zewnątrz , ale następnego dnia wracało do normy. Teraz niestety już zadziałać nie chce. W204 z 2010 przebieg 60tys
    PstryPtak
    Poziom 12  
    @jacec609 i co, dostałeś albo dopasowałeś od czegoś taki silniczek?
    Mam dokładnie to samo. Takiej tandety jak to co odwalił MB w tych ryglach to naprawdę ze świecą szukać. Faktycznie chińskie zabawki mają lepsze silniczki:)