Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka

Sigon_91 05 Lis 2013 20:33 30050 39
  • #31 05 Lis 2013 20:33
    miler80
    Poziom 34  

v00d00 napisał:
    Mam zatem pytanie czy jedyną opcją jest wymiana w ASO takiego rygla ? Czy jest jakaś inna alternatywa?

Elektryczna blokada kierownicy (ESL) w Klasie C W204 w stosunku do poprzednich modeli rygli raz, że wykonana jest z podzespołów lichej jakości. Przekaźniki Omrona które przy wymiarach 1-Amperowego podzespołu mają rzekomo wytrzymywać 16A. Silniczki które są gabarytowo dwukrotnie mniejsze niż te stosowane w starych ryglach i na dodatek mają szczoteczki z kawałka wygiętej blaszki - w chińskich zabawkach widywano lepsze!!! Żal na to wszystko patrzeć. Dwa to sam procesor: jego algorytm jest dość złożony, ale efekt końcowy jest taki iż w niedostępnej do zapisu/programowania części procesora takiego rygla ustawiany jest bit (flaga) informująca o tym iż rygiel jest uszkodzony. Element doprowadzony do takiego stanu nie próbuje juz załączyć silniczka (nie "klika") i jest mówiąc krótko, nieodwracalnie zniszczony. Na tą chwilę pozostaje tylko wyslanie auta do ASO po nowa blokade i klucze serwisowe.

• Relpol
  • #32 06 Lis 2013 10:22
    psit
    Poziom 13  

Mercedes powinien przeprowadzić akcję serwisową i usunąć usterkę w modelach w204,
    montując nową, poprawioną blokadę.

• Relpol
  • #33 06 Lis 2013 11:23
    v00d00
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź -weryfikuję wszystkie typowe usterki gdyż przymierzam się do zmiany auta (albo BMW E90 albo właśnie Mercedes W204).
    Czytałem właśnie a tej usterce już mega wielką ilość postów na forach poświęconych motoryzacji. Byłem ciekawy jak to wygląda od strony "kuchni" czyli osób, które mają na co dzień kontakt z tymi problemami.
    Mam nadzieję, że nie dostaniesz żadnej blokady -bo raczej pomocna jest Twoja informacja.
    Pozdrawiam

• #34 06 Lis 2013 12:35
    Marek Sp
    Poziom 20  

psit napisał:
    Mercedes powinien przeprowadzić akcję serwisową i usunąć usterkę w modelach w204,
    montując nową, poprawioną blokadę.

Po co najczęciej pada po gwarancji wiec ... to już nie są konstrukcje które maja jeździć latami ... a czasem mam wrażenie ze mercedesy w tym przodują

• #35 06 Lis 2013 13:03
    v00d00
    Poziom 9  

Powiedzcie proszę czy po ewentualnej naprawie (wymianie) rygla powiedzmy w ASO zmieniany jest na ten "poprawiony" egzemplarz czy nadal jest, to to samo i pozostaje znów modlić się kiedy padnie -jeżdżę z małym dzieckiem i nie chciałbym się niemile zaskoczyć w trasie takim stanem rzeczy.

• #37 06 Lis 2013 17:41
    psit
    Poziom 13  

z tego zostalem poinformowany i kazda co montowalem to jest inna(poprawiona)

• #38 21 Mar 2014 23:01
    jacec609
    Poziom 1  

wlasnie przytrafil mi sie ten problem z ryglem,
    postanowilem wiec wyciagnac ten rygiel i zobaczyc w czym tkwi problem,
    po wyjeciu rygla, musi byc odblokowany wczesniej, u mnie zaskakiwal za ktroyms razem, co 20 pewnie,
    po rozlozeniu okazalo sie ze wokol cilniczka jest masa czarnego pylu ze szczotek, i sie nie kreci , jest zastany, wiec go wyczyscilem i wlozylem spowrotem, a on nic, znaczy tez co 20 raz zaskoczyl, i teraz sie zastanawiam gdzie kupic taki silniczek zalacze zdjecie , gdzie moznaby kupic taki silniczek?

wymiary, dlugosc 30mm, szerokosc splaszczona 18x25 os 65 mm sr 1,2 mm 1,3 Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka

• #39 24 Mar 2014 21:22
    wojtekf12
    Poziom 9  

Mam identyczny problem jak opisywane tu wcześniej, samochód nie widzi kluczyka, nie działa rygiel, nie działa pilot otwierania drzwi. Kiedyś mi się tak robiło jak zostawiałem samochód na zewnątrz , ale następnego dnia wracało do normy. Teraz niestety już zadziałać nie chce. W204 z 2010 przebieg 60tys

• #40 23 Kwi 2014 20:18
    PstryPtak
    Poziom 12  

@jacec609 i co, dostałeś albo dopasowałeś od czegoś taki silniczek?
    Mam dokładnie to samo. Takiej tandety jak to co odwalił MB w tych ryglach to naprawdę ze świecą szukać. Faktycznie chińskie zabawki mają lepsze silniczki:)

Szukaj w 5mln produktów