Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C klasa w204 - nie "czyta" kluczyka

08 Mar 2012 11:48 34163 39
  • Poziom 8  
    Witam.

Problem polega na tym, ze gdy wkladam kluczyk do stacyjki to samochod go nie wykrywa. Kierownica jest zablokowana, gdy przekrecam zaplon to nic sie nie dzieje. Nie pala sie zadne kontrolki ani nic. Po prostu tak jak by go tam nie bylo. Pilot jest sprawny bo centralka dziala. Probowalem kluczykiem zapasowym i ten sam efekt. Centralka chodzi, na pierwszy rzut oka wszystko okej, swiatla sie zapalaja, ale gdy wkladam do stacyjki to klops. Podejrzewam ze to moze byc cos z immobilaiserem.
    Prosze o rade
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Jaki klucz rybka czy zwykła surówka?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    danek23 napisał:
    Jaki klucz rybka czy zwykła surówka?
    Po co zadajesz idiotyczne pytania?
    Sigon_91 napisał:
    gdy wkladam kluczyk do stacyjki to samochod go nie wykrywa.

Chyba masz napisane jak wół, zwykłej surówki chyba nie będzie wykrywał?

A właściciel na diagnostykę, sam bez sprzętu nic nie zdziałasz. Zakładam, że choć jeden klucz sprawny a bezpieczniki sprawdzone.
  • Poziom 8  
    Bezpieczniki sa okej, kluczyki oba sa sprawne. Dodam jeszcze ze stalo sie to z dnia na dzien, nagle i bez ostrzezenia ;)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Sigon_91 napisał:
    Witam.

Kierownica jest zablokowana, gdy przekrecam zaplon to nic sie nie dzieje. Nie pala sie zadne kontrolki ani nic.

Przekręcasz klucz w stacji ? Czy da się tylko go włożyć, bez żadnej reakcji ze strony samochodu. Pilot działa, tzn możesz otworzyć i zamknąć całe auto?
  • Poziom 8  
    Pilot dziala, otwiera i zamyka caly samochod. Kluczyk wsadzam normalnie tak jakby bylo wszystk okej, natomiast gdy przekrecam to nie ma zadnej reakcji tj nie zapalaja sie zadne kontrolki, nie dziala zaplon.
  • Poziom 34  
    Starka-> DAS i podgląd parametrów w module EZS dużo ci powie.
  • Poziom 13  
    poradziles sobie z tematem rygiel albo stacyja lezy

Moderowany przez Pawel wawa:

Raz, że już dwa miesiące minęło, Ty teraz budzisz się z podpowiedzią. Dwa, że Twoja podpowiedź nic nie wnosi i jest jak bełkot. Trzy to pisownia. Takiej tutaj nie tolerujemy. Za powyższe dostajesz ostrzeżenie.

• Poziom 13  
    Co tu jest nie hallo
    Warsztatach stoja auta po rok czasu i nie moga sobie poradzic.temat nie zamkniety auto nie naprawione
    Przepraszam nastepnym raz napisze ogolnie z zdjeciami krok po kroku stacyja to chyba stacyjka rygiel to rygiel to co jest nie tak????

chyba jakis zart
  • Poziom 20  
    Mam identyczny problem , gdzie sa bezpieczniki odpowiedzialne za to ? Po wsadzeniu kluczyka zaswieca się zegar i nic poza tym się nie dzieje . Próbowałem się połączyć CDP pro ale nie mogę nawiązać komunikacji z niczym w samochodzie.
  • Poziom 13  
    moderator co dal negatywa spec od blokad wW204 co naprawia sie odezwie bo temat dawno zamkniety o On jako jedyny naprawia rygle(kid numer jeden nawet by sie nie osmieszal,po rozmowach telefonicznychj co kaze dzwonic o23 godz bo wczesniej czasu nie ma i powoluje sie na gosci z Bosch serwis co nie mieli z tym nic wspolnego

odnosnie rygla
    stark diagnostyke ogarnia na uszkodzonym ryglu,sprawdz przy ryglu musi byc 12V i masa

Dodano po 1 [minuty]:

Pan Pawel wawa moze sie odezwie to sie pochwali jak naprawiaja rygle co nawet nie maja pojecia i kluczu serwisowym do dokodowania

Moderowany przez Błażej:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Ostrzeżenie. Post raportowany. Bardzo słusznie.

• Spec od Mercedesów
    psit napisał:
    moderator co dal negatywa spec od blokad wW204 co naprawia sie odezwie bo temat dawno zamkniety o On jako jedyny naprawia rygle(kid numer jeden nawet by sie nie osmieszal,po rozmowach telefonicznychj co kaze dzwonic o23 godz bo wczesniej czasu nie ma i powoluje sie na gosci z Bosch serwis co nie mieli z tym nic wspolnego

odnosnie rygla
    stark diagnostyke ogarnia na uszkodzonym ryglu,sprawdz przy ryglu musi byc 12V i masa
    Pan Pawel wawa moze sie odezwie to sie pochwali jak naprawiaja rygle co nawet nie maja pojecia i kluczu serwisowym do dokodowania

Zazwyczaj nie cytuję całości - ale w tym wypadku nie da się inaczej :-/
    CZŁOWIEKU!!! TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ! - a tym bardziej zrozumieć! Takiego bełkotu to już dawno nie czytałem! Może ty wiesz o czym piszesz - JA NIE MAM POJĘCIA O CO CI CHODZI!
  • Poziom 20  
    Ja nie wiem , dlatego pytam bo zanim zacznę rozbierać samochód chce wykluczyć bezpiecznik , Nie wiem dokładnie jaki jest algorytm przy włączeniu kluczyka i przekręcaniu go na jego poszczególne położenia . W tej chwili jak włożę kluczyk to zapala się licznik i żadne kontrolki , słychać jakby przekaźnik pykający. Ciekawe jest to ze na bezpiecznikach 40A (duże czerwone ) nie ma napięcia ale możliwe ze pojawi się po włączeniu zapłonu , przydała by się rozpiska tablic bezpieczników jak informacja czy jest gdzieś trzecia tablica i gdzie jest .
  • Poziom 13  
    Najlepiej nic nie pisac bo dostane nastepne ostrzezenie

Musisz podjechac do kogos co ma star diagnostic i sprawdzi dokladnie czy to jest problem rygla,chyba ze jeszcze zdemontujesz oslone kolumny kierownicy i sprawdzisz czy do wtyczki rygla dochodzi zasilanie

Jadnie napisane czy regulmin znowu nie pozwala
  • Poziom 13  
    kluczyk w stacyjce lub otwarcie dzrzwi powduje zaloczenie sie licznika,w takim przypadku zaloczenie sie licznika mozesz zrobic kazdym kluczem,nie musi byc od tego auta,centralny dziala z pilota??
    moze Panowie Blazej i Gerri pomoga w pomocy bo forum chyba do tego nie sluzy

sorry za pisownie ale mam klawiature niemiecka i program i pisze z WIEDNIA

Dodano po 1 [minuty]:

zdemontowanie osony to 15 minut od kolumny kierownicy,tam sie znajduje rygiel i wtyczka,czerwono zielony +12V
    dziala pilot???

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

wskazania z licznika po wlaczeniu zaplonu,co pisze czy tylko przebieg siweci,lub informacja o KEY

Moderowany przez Błażej:

Jasne! Klawiaturę masz niemiecką i do tego chyba z wystawki, bo brakuje w niej klawiszy SHIFT, kropki, przecinka i wielu innych. Klawiatura też uniemożliwia ci użycie funkcji PISOWNIA. Tylko przyznaj się - klawiatura, czy sam masz jakiś opór przed tym, a może jakieś ograniczenie? A może w Wiedniu panuje inna grawitacja? Po raz kolejny twoje posty są zgłaszane jako BEŁKOT! Nie mam zamiaru po raz kolejny cię upominać. Na razie, przez czas jakiś, jedynie pooglądasz sobie forum.

• Poziom 20  
    Pilot normalnie działa , zamyka otwiera bagażnik tez . Na liczniku pisze tylko przebieg nie ma informacji o KEY . W poniedziałek się do tego dobiorę jak sugerujesz . Wydaje mi się ze forum chyba służy do niesienia pomocy ale .... mogę się mylić
  • Poziom 13  
    sluzy ale nie w tym przypadku jak widzisz
    czyli wszystko wychodzi na to ze program rygla uszkodzony
    wlacz zaplon(normalnie przekrec stacyjke) wtedy pojawi sie informacja na liczniku,powinien klucz sie zaswiecic,lub jak wylaczysz zaplon
    dostalem ostrzezenie rok temu bo poruszylem temat od goscia co chwalil sie ze naprawia bez problemu rygle w W204(zart)
    nie bede tematu opisywal bo dostalem kolejne ostrzezenie
    w ciagu roku wymieniam do 20sztuk rygli co jest to wada W204,a bajki to mozna opowiadac dzieciom na dobranoc i to nie wszystkim
    Jak cos to pisz zawsze pomoge
  • Poziom 9  
    Witam
    Rozwiazaliscie problem?
    Mam wlasnie identyczny przypadek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Jutro cisne do tych tutejszych asiorow -zobaczymy co wymodza...
  • Poziom 13  
    rygiel+klucz serwisowy
    250e klucz
    350e rygiel
  • Poziom 9  
    Mam pytanie do użytkownika "PSIT" -rozumiem, że naprawiasz tego typu usterkę związaną z ryglem (nie wiem co jest generalnie jej przyczyną, ale z tego co czytam, to częsta przypadłość W204) ?

Mam zatem pytanie czy jedyną opcją jest wymiana w ASO takiego rygla ? Czy jest jakaś inna alternatywa?
  • Poziom 13  
    ostatnio za odpowiedz zawieszony bylem na 3 miesiace
    dobre
    problem lezy w blokadzie rygla(program pada)
    jak na dzien dzisiejszy tylko serwis,Ja osobiscie nie spotkalem rozwiazania tematu w inny sposob
    co nie ktorzy to juz naprawiaja(czarodzieji nie brakuje)