Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFX2040PL/20 - proces grzania

08 Mar 2012 12:24 1705 3
  • Poziom 2  
    Czy ktoś może zna i mógłby podać, jaki jest cykl grzania i nabierania wody?
    Gdyż mam podejrzenia, że moja pobiera za mało wody i grzeje zbyt krótko. Nie mogę takich danych nigdzie znaleźć.
    Moment włączenia grzałki mogę sprawdzić poprzez pojawienie się napięcia na grzałce - tylko nie mam do czego porównać.
    Sposób pomiaru wody - no to mogę zmierzyć na liczniku, ale też nie mam do czego porównać.

Tak poza tym to:
    -sprawdziłem grzałkę: jest sprawna, ma 30Ω - byłem u producenta takich elementów i sprawdził mi ją na rezystancję, przebicie i coś tam jeszcze – powiedział że jest sprawna i nie ma sensu wymieniać na nową.
    -sprawdziłem termistor: trzymając go w dłoni przez chwilę prawie 3kΩ - co oznacza, że jest ok, tak?
  • Poziom 20  
    Witam.
    To jest orientacyjna ilość zużycia.
    Pralka BOSCH WFX2040PL/20 - proces grzania
  • Poziom 2  
    To co podałeś to jest w książce, jest to całkowite zużycie, a ja chciałbym wiedzieć, ile pobiera wody do prania wstępnego itd. - ja np. nie widzę, wody przez szklane drzwiczki, a wy tak? Poza tym chciałbym się skupić na grzałce, kiedy ma się ona włączać i na jak długo?
  • Poziom 12  
    Po zalaniu odpowiedniej ilości wody o czym decyduje hydrostat następuje załączenie grzałki. Wyłącza się po uzyskaniu zadanej temperatury, albo przekroczeniu czasu.