Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus 2 1.8 TDCI nie odpala w ciepłe dni

adik800 08 Mar 2012 13:22 5280 8
 • #1
  adik800
  Level 9  
  Witam.
  Mam Focusa 1.8 TDCI.Problem jest taki ze czasami nie chce odpalić,gdy przekręcam kluczyk i kręcę rozrusznikiem to tak jak by zapalał ale nie zapali,a po pięciu sekundach tylko rozrusznik kręci żadnych oznak ze chce odpalić.Auto było w dwóch serwisach Forda w Polsce,zepsuł się za granicą tez był tam w serwisie i wiele wiele innych warsztatów.Wszędzie coś wymieniali i to pomagało na dwa tygodnie i dalej nie odpalał.wszystko co mogli sprawdzić przez co nie odpala sprawdzili.Przy mrozach - 25 stopni odpalał teraz było -2 stopnie i wiatr i nie odpali,już tyle wydałem pieniędzy na mechaników i części ze próbuje na własną rękę szukać usterki,może ktoś tak miał albo ma jakiś pomysł żeby zdiagnozować usterkę,może jakaś metoda prób i błędów,tylko od czego zacząć.
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  To może być wszystko od wtrysków po sterownik silnika.
 • #3
  kajaba autoserwis
  Level 29  
  adik800 wrote:
  ze próbuje na własną rękę szukać usterki
  Myślisz że uda Ci się naprawić skoro tyle ''speców'' tam grzebało i nic nie poradzili?!
  Co widzi ECU podczas kręcenia gdy nie chce odpalić?
 • #4
  adik800
  Level 9  
  Nie rozumie tego "co widzi ECU podczas krecenia"
  Pompa wtryski wszystko sprawdzone.
  Dzisiaj zauważyłem ze ogrzewanie tylnej szyby włącza się samo,jak próbuje zapalić auto to przez około 5 sekund łapie i idzie siwy dym z rury a po pięciu sekundach nic.
  Może to jakiś elektromagnes się zawiesił,ten od wyłączania silnika i dostaje za mało paliwa.Akumulator ma niecały rok jest dobrze naładowany filtry wszystkie powymieniane.
  Miałem tak kilka razy ze przy hamowaniu i zmianie biegu na mniejszy auto miało małą moc i nie mogło się uciągnąć,ale po chwili był wszystko dobrze i normalnie jechało.
 • #5
  adik800
  Level 9  
  Odpaliłem auto a zrobiłem to tak że odkręciłem filtr paliwa,nie był cały zalany paliwem ja wlałem paliwo tak że się przelewało zakręciłem i od razu zapalił.Przez jeden dzień odpalał cały czas zobaczę jak dalej.Myślę że paliwo się cofa,może przez odpowietrznik zasysa powietrze,bo wszystkie węże wymienione albo jest jakieś podciśnienie w baku i zasysa paliwo.
  Został tylko problem,jak jadę 100km/h i hamuję żeby skręcić to jak skręcę i włączę drugi bieg to auto nie jedzie nie reaguje na gaz jak się zatrzymam to gaśnie ale zaraz opalam bez problemu i jedzie normalnie,żadne kontrolki nie świecą ani nie mrugają.
  Jak tak ktoś miał to może mi poradzi co zrobić.
 • #6
  decybel91
  Level 42  
  Pompa paliwa do diesla nawet zewnętrzna do 1bar na przewód zasilający i zobacz czy przejdzie.
 • #7
  adik800
  Level 9  
  Ta pompa może pomóc w odpalaniu czy zlikwiduje słabnięcie silnika przy hamowaniu i skręceniu?Teraz tylko założę zawór zwrotny paliwa będę jezdził i zobaczę efekty.
 • #8
  decybel91
  Level 42  
  Coś wydaje mi się że to ściema z tymi warsztatami, które tak nawiedziałeś.
 • #9
  adik800
  Level 9  
  Jaka ściema,że nie byłem w warsztatach?