Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działają wejścia HDMI w TV LCD 37 LG 3000

BURMAR 08 Mar 2012 13:54 17767 8
  • #1 08 Mar 2012 13:54
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    mam taki telewizor 37 LG 3000 _ ZABUPLJG , który ma trzy wejścia HDMI. Dwa z tyłu i nr 3 z boku. Próbowałem do niego podłączyć dwa różne urządzenia przewodem HDMI - HDMI mini. Niestety mimo zmiany numeru wejścia w menu wejścia -HDMI na ekranie ciągle jest komunikat BRAK SYGNAŁU. Nie ma ani video ani audio. Sprawdziłem te urządzenia i ten przewód na LCD SHARP i wszystko jest OK.
    Czy jeszcze coś można zmieniać w ustawieniach TV LG czy mam uszkodzone wejścia HDMI. Jak to mogę sprawdzić.Inne wejścia i sygnał z anteny działąją poprawnie. Proszę o rade.
    Pozdrawiam

• #2 08 Mar 2012 15:14
    mbectb
    Poziom 20  

Przy kazdym wejsciu HDMI jest maly eeprom w ktorym zapisane sa miedzy innymi klucze HDCP. Nalezy przeprogramowac te kosci.

Pozdrawiam

• #3 08 Mar 2012 15:24
    BURMAR
    Poziom 23  

Chyba powinienem umieścić tego posta z moim pytaniem w dziale dla początkujących.
    Dziękuję za pomoc, ale nie wiem, jak to zrobić. Czy można prosić o jakieś sugestie, jak się do tego zabrać? Jakie trzeba mieć przyrządy i czy uda mi się to zrobić samemu, czy muszę skorzystać z jakiegoś serwisu ?

• #4 08 Mar 2012 17:11
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

mbectb napisał:
    Przy kazdym wejsciu HDMI jest maly eeprom w ktorym zapisane sa miedzy innymi klucze HDCP. Nalezy przeprogramowac te kosci.

Ja nie byłbym taki pewien co do tego, czy te algorytmy są przechowywane w eepromach od HDMI. Raczej są w nich zapisane dane EDID dotyczące parametrów matrycy LCD, które to urządzenie wejściowe musi zidentyfikować aby w ogóle był jakiś obraz. Po drugie, mało prawdopodobne jest, że nagle te 3 pamięci potraciły dane naraz. Kolega musi sprawdzić czy występuje obraz ze zwykłych urządzeń typu DVD player najpierw po wszystkich wejściach. Zależy też co podłączasz pod te HDMI, urządzenie sterujące nie zawsze może odczytać zawartości tych pamięci nawet gdy one tam są.

Pozdrawiam

• #5 08 Mar 2012 18:33
    BURMAR
    Poziom 23  

Próbowałem podłączać DVD oraz tablet. Te dwa urządzenia podłączane przez ten sam przewód do innego TV LCD ( Sharp ) działają poprawnie. Inne wejścia w moim opisywanym LG działają bez zarzutu. Problem jest tylko z HDMI.
    Myślałem już, że na rynku znajdują się te same TV ale w różnych wersjach i np. ten mój mimo tego, że są w nim gniazda i w menu można przełączać wejścia HDMI po prostu one nie działają. Ale w instrukcji obsługi doczytałem się, że można z nich korzystać. Więc chyba jakieś uszkodzenie. Nie wiem czy wszystkie trzy obsługiwane są przez ten sam układ. Przecież faktycznie nie mogły "paść" od razu jednocześnie wszystkie trzy. Fakt jednak, że od nowości nigdy nie były używane ( cztery lata).

• #6 08 Mar 2012 19:20
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Jak wszystkie trzy nie 'chodzą' po HDMI z odtwarzacza DVD to może być problem z procesorem MUX. Dla pewnośći można wyciągnąć jedną kość pamięci, wsadzić w programator i zobaczyć czy jest wgrany wsad. Nie jestem pewien czy może nie jest coś wyłączone w service menu, że wszystkie nie działają naraz, ale skoro nie używane były od nowości to raczej też nie mogły się same uszkodzić?? (tzn., utracone wsady EDID)

Na dwóch pinach DDC portu HDMI powinna być wymiana danych EDID pomiędzy pamięciami a odtwarzaczem DVD, co można zaobserwować oscyloskopem. (piny 5 i 6 eepromów)

PS. Miałem raz przypadek, że MUX miał tętnienia po Vcc wskutek uszkodzenia elektrolitu w zasilaniu w jakimś starym LG i to też dawało podobne objawy a obraz z pozostałych żródeł był OK.

• #7 09 Mar 2012 08:08
    lisek
    Spec od monitorów

To jest "znane chassis: 37LG3000 chassis LD84A z "grzejącym się " prockiem IC100 LGE7363C-LF

Za HDMI odpowiada 91A6R7TG4 TMDS351 .
    Jeśli podłaczano na"gorąca" tylko wymiana scalaka hdmi lub płytki

Czasem np. poleciał tylko Q1001 (EEPROM_WP), lub tki sobie Q1002 (BSS83) - - na wej. ma sygnał CEC_O, na wyj. sygnał CEC_HDMI1...3.
    Ale to trzeba pomierzyć i zajrzec do serwisówki.

Co do wszystkich EEprom wejś hdmi masz je opisane w manualu , zassaj wsady i porównaj z tymi EDID w manualau.
    Będziesz miał jasność w temacie.

• #8 12 Wrz 2012 20:30
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    Myślałem, że będę mógł podziękować wszystkim za pomoc i zamknąć temat, ponieważ kupiłem dekoder DVB-T WIWA z połączeniem przez HDMI i okazało się, że wszystko działa. I działało jednak tylko kilka dni. Wczoraj włączam mój telewizor i tuner nie przesyła sygnału przez HDMI. Myślałem, że to wina tunera ale przez EURO sygnał przechodzi a wejście HDMI w TV sprawdzone na innym sprzęcie też nie działa. A więc to moje HDMI w TV raz działa raz nie.
    Problem nadal nierozwiązany.

• #9 15 Gru 2012 18:39
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    Od kilku miesięcy ma podłączony tuner DVBT do tego wejścia HDMI. Wszystko już działa. Nie zdarzają się żadne niespodzianki. Mam nadzieję, że tym razem będzie już tylko dobrze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME