Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOIP TP Router WAG200G.

08 Mar 2012 14:19 2746 15
  • Poziom 2  
    witam,
    otoż jakis czas temu (2tyg) zadzwonila do mnie Pani z TP i zaproponowała mi FUNPACK HD,po dłuższej rozmowie zgodzilem sie, przyszla umowa, podpisalem... (teraz żałuje)

Teraz minął tydzien odkad mam ten pakiet. Dzisiaj przyszla do mnie siostra, i pyta sie mnie czemu mam ciagle zajety telefon, zdziwiony odpowiedzialem, ze nie wiem.
    Ogólnie malo uzywam telefonu stacjonarnego, wiec sam sie dziwie ze go mam, ale wiadomo bez telefonu, roznica oplat byla by rozna tylko o 20zl.

Ale mniejsza o to. Po wizycie siostry, chcialem sprawdzic co jest z telefonem nie tak, podnioslem sluchawke i uslyszalem - "Linia jest przystosowana do swiadczenia uslug Telekomunikacyjnych. Jezeli chcesz sie dowiedziec wiecej...."
    Nie wiedzac o co chodzi zadzwonilem na infolinie, odezwal sie gosciu, powiedzialem mu ze przeszedlem na FUNPACK HD, ale nei dziala mi telefon, kazal mi on podpiac telefon pod Livebox, ale jako ze nie przepadalem wczesniej za Liveboxami, i nawet ich nigdy nie otworzylem, tylko poprostu albo oddawalem albo odstawialem do szafy, powiedzialem ze mam router, i zapytalem czy da rade podlaczyc telefon pod router, gosciu odparl ze tak, powiedzial tez ze teraz telefon podlaczyc musze przez internet, i podziekowal mi po wyczerpujacej rozmowie... -.-

Wziąłem sie za podlaczenie, a ze mam tylko jedno wejscie podlaczenia do linii, uzylem rozdzielacza, ktory dostalem kiedys zeby podlaczyc 2 telefony, ale to tez nie pomoglo. Troche poczytalem w internecie, ale dalej nei wiem o co chodzi.
    Czy mam dobry router aby podlaczyc jakos telefon? Jezeli tak prosze o dokladne informacje jak to zrobic.

Dziekuje.
  • Poziom 22  
    Cześć,

Ten router nie ma VOIP. Podłączyłeś filtr pod telefon (do linii, nie bezpośrednio aparatu)?
  • Poziom 2  
    key napisał:
    Cześć,

Ten router nie ma VOIP. Podłączyłeś filtr pod telefon (do linii, nie bezpośrednio aparatu)?

sprawdzalem na 2 posoby, jeden i drugi nei dziala, a bez filtra sa szumy itd.

jimasek napisał:
    Musisz użyć Livebox-a 2.0 który dostałeś od dostawcy. Chyba że zrezygnujesz z funpack-a. Link

chodzi wlasnie o to ze nei chce liveboxa, dla mnie to jest "lipne" urzadzenie, wiec jezeli jest jakis router, ktory obsluguje VOIP, to prosze o sugestie, a postaram sie w takowy zaopatrzec.
  • Poziom 11  
    stasiok napisał:
    witam,
    otoż jakis czas temu (2tyg) zadzwonila do mnie Pani z TP i zaproponowała mi FUNPACK HD,po dłuższej rozmowie zgodzilem sie, przyszla umowa, podpisalem... (teraz żałuje)

Teraz minął tydzien odkad mam ten pakiet. Dzisiaj przyszla do mnie siostra, i pyta sie mnie czemu mam ciagle zajety telefon, zdziwiony odpowiedzialem, ze nie wiem.
    Ogólnie malo uzywam telefonu stacjonarnego, wiec sam sie dziwie ze go mam, ale wiadomo bez telefonu, roznica oplat byla by rozna tylko o 20zl.

Ale mniejsza o to. Po wizycie siostry, chcialem sprawdzic co jest z telefonem nie tak, podnioslem sluchawke i uslyszalem - "Linia jest przystosowana do swiadczenia uslug Telekomunikacyjnych. Jezeli chcesz sie dowiedziec wiecej...."
    Nie wiedzac o co chodzi zadzwonilem na infolinie, odezwal sie gosciu, powiedzialem mu ze przeszedlem na FUNPACK HD, ale nei dziala mi telefon, kazal mi on podpiac telefon pod Livebox, ale jako ze nie przepadalem wczesniej za Liveboxami, i nawet ich nigdy nie otworzylem, tylko poprostu albo oddawalem albo odstawialem do szafy, powiedzialem ze mam router, i zapytalem czy da rade podlaczyc telefon pod router, gosciu odparl ze tak, powiedzial tez ze teraz telefon podlaczyc musze przez internet, i podziekowal mi po wyczerpujacej rozmowie... -.-

Wziąłem sie za podlaczenie, a ze mam tylko jedno wejscie podlaczenia do linii, uzylem rozdzielacza, ktory dostalem kiedys zeby podlaczyc 2 telefony, ale to tez nie pomoglo. Troche poczytalem w internecie, ale dalej nei wiem o co chodzi.
    Czy mam dobry router aby podlaczyc jakos telefon? Jezeli tak prosze o dokladne informacje jak to zrobic.

Dziekuje.

Po pierwsze - na tym routerze nie będziesz miał voipa ponieważ nie ma on bramki.
    Po drugie - aby korzystać z voipa musisz mieć podłączony telefon bez FILTRA bezpośrednio do liveboxa 2.0 (LB).
    Po trzecie - VoiP jest platforma polpaka, czas aktywacji od czasu złapania synchronizacji i pobrania aktualizacji przez lb to podobno podkreślam podobno 48h. Niestety abonenci skarżą się,że trwa to nawet po pare dni. Voip na LB działa no co tu ukrywać kiepsko, słaba jakość rozmów, LB często się wiesza, albo gubi samą transmisję czyli ta @miga, ale wolno i na pomarańczowo - nie mylić z gubieniem synchronizacji.
    Po czwarte - Jak podepniesz do gniazdka telefon to tak słyszysz taką zapowiedź, a to nic innego jak to ,że nie masz już potsa, tylko voipa geograficznego.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    dlatego pytam, czy jest jakis router dobry ktory obsluguje VOIP? widzialem jakies poprzez wyszukiwarke "google" ale wole sie zapytac niz kupic w ciemno.
  • Poziom 10  
    Witam Posiadam Router D-Link DSL-G604T i neostradę 2Mb od 6-ciu lat działa niezawodnie.Nie mogę korzystać z Liveboxów tp bo jest za daleko do centrali i nie można ustanowić synchronizacji.Chcę wiedzieć czy mogę do sprawdzonego już D-Linka podłączyć Bramkę VoIP Linksys PAP2T-EU lub aparat Siemens Gigaset C610IP aby można było korzystać z pakietu Neostrada z Nielimitowanymi Rozmowami?
  • Poziom 11  
    abuserwer napisał:
    Witam Posiadam Router D-Link DSL-G604T i neostradę 2Mb od 6-ciu lat działa niezawodnie.Nie mogę korzystać z Liveboxów tp bo jest za daleko do centrali i nie można ustanowić synchronizacji.Chcę wiedzieć czy mogę do sprawdzonego już D-Linka podłączyć Bramkę VoIP Linksys PAP2T-EU lub aparat Siemens Gigaset C610IP aby można było korzystać z pakietu Neostrada z Nielimitowanymi Rozmowami?

Możesz korzystać z LB ponieważ odległość nie ma żadnego znaczenia !
    Parametry linii dla danej prędkości ma znaczenie aby jakikolwiek modem mógł złapać synchronizację !
    Rozumiem ,że masz usługę VoiP tak?
  • Poziom 10  
    Dzięki za zainteresowanie.Przy prędkości 2Mb jaką mam żaden Livebox się u mnie nie synchronizuje.Podpisałem umowę na usługę VoIP bo myślałem że na Livebox 2 pójdzie,ale musiałem z niej zrezygnować bo Livebox 2 nie chciał się zsynchronizować z linią. Od dawna pracuję na D-Linku a Livebox leży w szafie
  • Poziom 11  
    abuserwer napisał:
    Dzięki za zainteresowanie.Przy prędkości 2Mb jaką mam żaden Livebox się u mnie nie synchronizuje.Podpisałem umowę na usługę VoIP bo myślałem że na Livebox 2 pójdzie,ale musiałem z niej zrezygnować bo Livebox 2 nie chciał się zsynchronizować z linią. Od dawna pracuję na D-Linku a Livebox leży w szafie

Jak podłączysz linie pod wtyk ADSL w LB to ta @ jak ci miga?
    Szybko i na czerwono czy może wolno i na pomarańczowo?
  • Poziom 10  
    Słuchaj Lajer Szybko i na Czerwono znam się na tych Liveboxach bo mam z nimi problem od 6-ciu lat .U mnie one się nie zsynchronizują z linią bo jest za daleko do centrali ok 8 km-pracowałem kiedyś w tepsie dlatego wiem.Jeszcze przy prędkości 256Kb lub 512Kb można pomażyć,ale taka prędkość mnie nie zadawala.Dlatego pracuję na D-Linku z 2Mb a prawdziwą prędkość mam średnio ok1,6Mb.Był u mnie monter specjalista z netbudu ito samo stwierdził.
  • Poziom 11  
    Więc w takim razie sprawa nadaję się do odpowiednich służb.
    Livebox powinien synchronizować się przy każdej prędkości chyba, że masz problemy z linią i wali błędami CRC dlatego LB nie może się zsynchronizować zresztą przy 8km linii nie ma możliwości świadczenia usługi 2mb. Tłumienie musiałoby wynosić około 85dB więc,albo monter nagadał Ci bzdur ,albo nie masz pojęcia co mówisz.
  • Poziom 10  
    Dlatego też mam usługę teoretycznie 2 Mb a w praktyce jest tak: prędkość 1504 Kbps tłumienie 63 db oczywiście na routerze D-Link. No ale wałkujemy temat na którym mi aż tak nie zależy.Chodzi mi o wykorzystanie sprawdzonego routera i zakup Bramki celem stworzenia modemu do VoIP-Dzięki za cierpliwość