Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

router dsl ---> mikrotik dostęp

WNEK1975 08 Mar 2012 15:00 2614 5
    WNEK1975
    Level 10  
    Witam, mam problem z wejściem na mikrotika zza routera, temat niby wałkowany ale w odwrotną stronę :/

router ip zew x.x.x.x ---->mikrotik ip wewnętrzne np 192.168.1.200

ustawiam na routerze przekierowanie portów w virtual server, standardowo np port 8888, na mikrotiku ip/service i tam www ustawiam na 8888, gdy ustawie jakieś z sieci lokalnej wchodzę wpisując ip np 10.9.8.10:8888 na mikrotika bez problemu lecz gdy będzie on za routerem już się nie da, probowałem z dst-nat też nic, inny router dsl i też nic ? robił ktoś coś podobnego ?
    bogiebog
    Level 43  
    Czy aby kolega ma pewno ma IP zew ? podaj.
    Podaj wan-ip MT, lan-ip MT.

MT wpięty do routera portem WAN ?

Dodano po 1 [minuty]:

Ten router DSL pewnie ma tryb bridge, wtedy to by MT dostał IP zew i nie byłoby problemu.
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Bramę w MT ustawiłeś?
    WNEK1975
    Level 10  
    na routerze musi być NAT, gdyż chodzi mi o priorytety i pasmowanie którego nie da się zrobić na routerze klienta :/ pasmowanie mam gotowe problem tylko z dostępem zdalnym, w jeden port rb450 ma być wpięty VOIP a w drugi LAN (net), mikrotik działa w trybie bridge

ip zew routera 80.54.x.x.
    ip mikrotika wpiętego w lan routera 192.168.1.200 jest on przypisany do jednego z portów mikrotika rb450 (wan)

router dsl ---> mikrotik dostęp

odnośnie bramy, wpinając kompa w tp-linka pinguje rb, rb pinguje 192.168.1.1 router
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    Jak pisze piterus, MT musi mieć wpisaną bramę inaczej MT nie 'odpowie' na połączenia z internetu.
    WNEK1975
    Level 10  
    myślałem że mikrotik robi to z automatu :) dzięki panowie :)