Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okres Gwarancji na Laptopa Firmy Acer , Media Markt

08 Mar 2012 17:33 6231 12
  • Poziom 8  
    Witam
    24.04.2010r zakupiłem laptopa firmy Acer model Aspire 5732 Z.
    Miesiąc temu wysiadła nagrywarka , a teraz też zauważyłem wypalony pixel na ekranie, tak z laptopem nic się nie dzieję.
    Postanowiłem oddać go na gwarancję gdyż byłem pewien że obowiązuje ona przez 24 miesiące.
    Napisałem do Media Marktu maila , czy mam wysłać laptopa bezpośrednio do serwisu czy przyjść do nich i oni go wyślą. i dostałem odpowiedź że gwarancja obowiązuje tylko 12 miesięcy.
    Jest to dla mnie dość dziwne , gdyż większość sprzętu elektronicznego ma 24 miesiące gwarancji (telefony, dyski przenośne itp ) .
    Może mi ktoś dokładnie to wytłumaczyć jak to jest z tą gwarancją u Acera/ Media Markt ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Laptopa zakupiłeś na firmę, czy jako osoba prywatna?
    W przypadku zakupu na firmę gwarancja chyba trwa zawsze 12 miesięcy.
    Teraz też patrzę na stronie Media Markt to obecnie laptop reklamowany w gazetce(też acer Aspire) też ma 12 miesięcy gwarancji, więc tyle pewnie trwała i twoja.
  • Specjalista AGD
    Komputer (laptop) kupowałeś na paragon / fakturę. Kupujący to osoba fizyczna / firma)?
  • Poziom 8  
    Zakupiłem laptopa na osobę prywatną . Posiadam Paragon .
  • Specjalista AGD
    isaldar napisał:
    Zakupiłem laptopa na osobę prywatną . Posiadam Paragon .

Więc MM "daje" 2 lata rękojmi w przypadku, gdy producent daje tylko rok i już przepadło u producenta..

W internecie poszukaj o swoich prawach (USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego).

Czy laptop był już kiedyś w naprawie?
  • Poziom 8  
    Przez cały czas użytkowania , nic się nie działo . Dopiero ostatnio ta nagrywarka i pixel ...
    Czyli jest szansa że laptop zostanie przyjęty na gwarancję ?
  • Specjalista AGD
    Koniec tego okresu się zbliża, więc musisz walczyć o swoje.
    MM zawarł z Tobą umowę kupna-sprzedaży. Osoby fizyczne mogą skorzystać 24 miesięcznej rękojmi (ważnym warunkiem jest, aby wcześniej nie korzystać z gwarancji producenta).
  • Poziom 8  
    Dzięki za te informację. Czyli mam spakować laptopa pojechac do MM i powiedzieć że chcę aby mój laptop został naprawiony na podstawie ustawy która wyżej mi udostępniiliście ? czy trzeba jakieś pismo , tez przynieść?
    Sorry za tyle pytań ale nigdy z takim czymś się nie spotkałem ...
  • Specjalista AGD
    Pismo mile widziane. Najlepiej kopia do potwierdzenia.
  • Poziom 15  
    O ile dobrze pamiętam Acer ma kartę door to door tylko trzeba było się zarejestrować na ich stronie w celu akceptacji gwarancji a gwarancja była 24 m-ce
  • Poziom 8  
    dostałem taką odpowiedź od MM "
    Witam,

Serdecznie dziękuję za ponowny kontakt z działem obsługi klienta Media Markt.

Nawiązując do pytania chciałabym poinformować, że rzeczywiście produkty zakupywane na firmę posiadają 12-miesięczną gwarancję, natomiast w przypadku nabywania produktu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą producent określa czas w jakim świadczy naprawy gwarancyjne.

Natomiast po upływie okresu gwarancji producenta market przyjmuje sprzęt do naprawy na podstawie Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. oszczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i o zmianie Kodeksu Cywilnego.

Market świadczy takie usługi w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu.

W razie wątpliwości proszę o ponowny kontakt."
  • Specjalista AGD
    Korzystaj z rękojmi MM dopóki ją masz. Czasu mas niewiele.
    Odpisali Ci dobrze.
  • Poziom 8  
    Jutro albo pojutrze jadę do MM i mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze !
    dziękuje za rady !!! :)