Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka Ariston MBT 1912 FI - gasnący wyświetlacz

08 Mar 2012 19:29 2867 4
 • Poziom 2  
  Witam!

  Od pewnego czasu mam problem z gasnącym wyświetlaczem na drzwiach lodówki Ariston MBT 1912 FI. Początkowo wyświetlacz gasł przy szeroko otwartych drzwiach, jednak ostatnio zdarza się to również przy drzwiach zamkniętych. Po kilkukrotnym otwarciu i zamknięciu drzwi wyświetlacz się zapala, ale podejrzewam, że ten problem będzie narastał.
  Przypuszczam, że problem jest związany z wiązką przewodów pomiędzy lodówką a drzwiamy - pewnie jakieś złamanie lub przetarcie jednego lub kilku przewodów. Jeżeli ktoś może potwierdzić te przypuszczenia będę wdzięczny.
  Niestety, nie mam pojęcia jak się do tej wiązki dobrać (powinna być taka możliwość, onieważ można przekładać drzwi lodówki na lewą stronę). Nie jestem pewien, czy wiązkę naprawiać czy wymienić na nową. Obawiam się, że po lutowaniu miejsce połączenia będzie sztywne i bardziej podatne na załamanie. Jeżeli lepszym pomysłem jest wymiana wiązki na nową, to może ktoś zna jej symbol i wie, gdzie mogę ją dostać będę wdzięczny za informacje.
  Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
 • Poziom 2  
  Dzięki za pomoc. Numer seryjny z tabliczki to 703200033-81396180200.
 • Poziom 2  
  Jeszcze raz dzięki.
  Wczoraj wyświetlacz zgasł i już za nic się nie chciał zapalić. Korzystając z udostępnionych materiałów dostałem się do wiązki. Okazało się, że 2 z 4 czterech przewodów są przerwane. Na szczęście wiązka miała zapas, tak więc dało się przewody polutować i ułożyć w taki sposób, aby polutowana (sztywniejsza) część wiązki nie pracowała przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Wszystko działa bez problemów i myślę, że do czasu zakupu i wymiany wiązki na pewno wytrzyma.