Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Globo/Opticum home sharing - resety serwera

08 Mar 2012 20:02 4251 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z uruchomieniem home sharingu TNK SD na dwóch tunerach globo/opticum. Pierwszy tuner 4060cx z softem ALI3329C_05000200_globo_cr_amstar_emu_1.4.03 jest serwerem i przez rs-232 skrętką (ok 20m z przeplotem) przesyła uprawnienia do drugiego tunera globo 3000, na którym w informacjach wypisane jest S/W ver VGA0 3.4.09 emu. Obydwa tunery mają opcję home sharingu aktywną, jednak podczas włączenia na kliencie kanału kodowanego z tnk serwer się stale resetuje. Przełączenie klienta na kanał FTA przywraca serwer do normalnego stanu. Myślałem, że to coś nie tak z przewodem (jest nieekranowany), ale połączyłem tunery 2m null modem (od wgrywania softu) ale bez zmian. Być może to problem softu w kliencie, tylko nie wiem jaki mu wgrać żeby się te tunery nie gryzły. Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu, bo nie mogę sobie z tym poradzić.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Nie jest to szczęśliwe dobranie tunerów do home sharingu,zasada jest taka,że serwer ma zawsze starszy procesor np STi 5518 a klient np ALi c E1, lub taki sam,w odwrotnej kolejnosci zawsze są kłopoty z poprawnym dzialaniem....
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 9  
    biber40 napisał:
    Nie jest to szczęśliwe dobranie tunerów do home sharingu,zasada jest taka,że serwer ma zawsze starszy procesor np STi 5518 a klient np ALi c E1, lub taki sam,w odwrotnej kolejnosci zawsze są kłopoty z poprawnym dzialaniem....
    Dzięki za informację. Czyli nic z tego bo globo 3000 nie ma czytnika i nie może być serwerem dla 4060cx. Jakie mógłbyś zaproponować rozwiązanie? Czy kupić inny tuner z czytnikiem (jaki?), czy jakiś FTA bez czytnika, który by współpracował z 4060cx? Jest taki tuner globo/opticum, który bez problemu działałby jako serwer dla tych dwóch co mam?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Gdzieś na elektrodzie był opisywany podobny temat i o ile pamiętam to pomagała blokada na kablu ze względu na to, że tuner próbuje pobrać oprogramowanie.
  • Poziom 9  
    wpat napisał:
    Gdzieś na elektrodzie był opisywany podobny temat i o ile pamiętam to pomagała blokada na kablu ze względu na to, że tuner próbuje pobrać oprogramowanie.

Dzięki, lecz nadal bez zmian (wypróbowałem te 2 wersje) :cry: . Wygląda na to, że będę musiał zmienić tuner. Tylko nie wiem który pozwoli na bezproblemowe połączenie tych co mam oraz będzie posiadał czytnik do tnk. Może któryś z serii 7xxx, ale jest ich kilka typów i wolałbym się upewnić.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    PLU5 napisał:
    Tylko nie wiem który pozwoli na bezproblemowe połączenie tych co mam oraz będzie posiadał czytnik do tnk. Może któryś z serii 7xxx, ale jest ich kilka typów i wolałbym się upewnić.

Witam, przecież masz na pierwszym foto napisane które dekodery pracują poprawnie jako serwer.
    Próbowałeś zmienić soft w 4060cx na starszy np. 1.3.69 Link.
    Lista kanałów najlepsza stworzona samodzielnie poprzez skan poszczególnych transponderów.
  • Poziom 9  
    matzg napisał:
    Próbowałeś zmienić soft w 4060cx na starszy np. 1.3.69

Strzał w 10. Po wgraniu starszej wersji softu problem się rozwiązał. Widocznie nie zawsze nowsze znaczy lepsze. Szkoda tylko, że sharing nie działa jeśli serwer jest w trybie czuwania.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.