Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie nie działa - Sony Ericsson Xperia X8

08 Mar 2012 22:44 2963 2
  • Poziom 18  
    Kupiłem na aukcji Sony Ericsson Xperia X8 E15i z rzekomo zepsutym wyświetlaczem.
    Nie jest pęknięty, a pod dobrym światłem upatrzyłem, że wyświetla to co powinien.
    Telefon wygląda jakby działał, naciskam na dotyk, ale on też nie reaguje.
    Otworzyłem go, okazało się że prawdopodobnie był zalany, sprzedawca twierdzi że używał go w wannie i stąd mogą być te ślady. Pod radiatory woda się niby nie dostała. Przemyłem płytę, ale nie dało to różnicy.
    Mam wrażenie jakby brakowało kilku elementów nad złączem wyświetlacza i przy włączniku, telefon się włącza, nie udało mi się na niego zadzwonić.
    Opłaca się kupować wyświetlacz czy wina leży po stronie płyty?
    Wyświetlacz chciałem kupić taki jaki jest najtańszy, czy jest sens kupna czy lepiej sprzedać go dalej?
    Przydało by mi się zdjęcie płyty od strony wyświetlacza, lecz nigdzie nie mogę takiego znaleźć.
  • Poziom 12  
    Ciężko stwierdzić po czyjej stronie leży usterka. Niestety jasnowidzem nie jestem, ale proponuje podmienić LCD, a i skoro nie działa dotyk to podmienić przedni panel, wtedy się okaże czy to była wina LCD i szyby czy płyta główna uwalona.
  • Poziom 18  
    Ogólnie telefon wygląda na w miarę nowy, na dotyku była folia, jak zdjąłem to zero rys, więc powinien działać bez szwanku, wyświetlacz wyjąłem też był idealnie czysty, jak wyjąłem zdążył się nabrudzić.
    Kupiłem drugiego takiego na dawcę, więc będę zamieniał i sprawdzał części.
    Na samym końcu dopiero kupię nowy ekran, tylko czy taki za 30 zł z przesyłką będzie dobry?