Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zepsuta drukarka lexmark e120.

Led156 08 Mar 2012 22:45 5093 21
    Led156
    Level 16  
    Witam. Wiem że temat drukarki lexmark e120 był wiele poruszany ale przeczytałem wszystkie i jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem. Drukarkę ma od 2 dni. Nie wiem co z nią się działo. Nie wiem co w niej jest uszkodzone. Na początek mój niepokój wzbudził toner(kaseta). Jak ja ją wyjmuje to mam coś takiego:
    http://www.concordsupplies.com/lexmark-12026xw-photoconductor-unit/49203.html (proszę spojrzeć na zdjęcie)
    a wydaje mi się że pełna kaseta wygląda tak:
    http://www.shoppingsquare.com.au/p_82493_Compatible_toner_cartridges_suits_Lexmark_E120_Black
    ale mogę się mylić.
    Następna sprawa to sterowniki. Które powinienem pobrać z tej strony?:
    http://support.lexmark.com/index?locale=pl&pa...ment=SUPPORT&userlocale=PL_PL&frompage=null#1 (proszę zobaczyć całą listę poprzez kliknięcie "więcej").
    Gdy podłączam drukarkę do sieci słychać tylko prace wiatraka. Powinny się przynajmniej silniki zakręcić. Diody led mrugają jak chcą a na końcu świeci się pomarańczowa. Zero reakcji na polecenie drukowania(może złe sterownik). Czy może to być uszkodzenie mechaniczne(tryby, silnik,) czy raczej elektroniczne(płytka główna, czujniki).
    Bardzo proszę o pomoc:)
    Pozdrawiam:)
    tracer_as
    Level 19  
    Podstaw drugi toner, bo ten albo się skończył, albo zamontowany chip w tonerze jest do kitu. Ostatnio miałem takie urządzenie, w którym przy uruchomieniu chodził tylko wiatrak i świeciła pomarańczowa dioda. Wymieniłem chip z zaufanej firmy i po kłopocie.
    Led156
    Level 16  
    Czy ktoś odpowie na moje pozostałe pytania? Jak na moje oko nie mam pełnej kasety. Brakuje mi pewnej części. Takie jak by blaszki nie ją wciśnięte i dlatego mam błędy. Teraz mi się wydaje że albo musze kupić nową kasetę koszt około 50zł lub zużytą i plus toner do niej (proszek w butelce) i chip. Ktoś ma inne pomysły co mogą tam się popsuć?
    Fabiozo
    Level 10  
    Sterowniki musisz dobrać do systemu dużo ich nie ma.
    Ale wiem z doświadczenia że nie wszystkie działają prawidłowo.
    Jak będzie taka potrzeba to mogę wrzucić gdzieś ISO oryginalnej płyty od Lexmarka e120/e12n.
    Led156
    Level 16  
    Dzięki wielkie!
    Fabiozo
    Level 10  
    Led156 wrote:
    Witam. Wiem że temat drukarki lexmark e120 był wiele poruszany ale przeczytałem wszystkie i jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem. Drukarkę ma od 2 dni. Nie wiem co z nią się działo. Nie wiem co w niej jest uszkodzone. Na początek mój niepokój wzbudził toner(kaseta). Jak ja ją wyjmuje to mam coś takiego:
    http://www.concordsupplies.com/lexmark-12026xw-photoconductor-unit/49203.html (proszę spojrzeć na zdjęcie)
    a wydaje mi się że pełna kaseta wygląda tak:
    http://www.shoppingsquare.com.au/p_82493_Compatible_toner_cartridges_suits_Lexmark_E120_Black

W pierwszym Twoim linku masz wałek światłoczuły a w drugim linku kasetę tonera.
    Dlatego Ci się nie zgadza.
    Led156
    Level 16  
    Witam. Dzięki za odpowiedź. Mam już sterowniki. Kasetę całą też nabędę niedługo. Okaże się czy z tej mąki będzie chleb. Tylko jak tak patrze na tą drukarkę od środka to czegoś mi w niej brakuje. Jak wrzucę fotki to ktoś się wypowie?
    Fabiozo
    Level 10  
    Wrzucisz fotki to zobaczymy czy czegoś brakuje :)
    Led156
    Level 16  
    Witam. Poniżej fotki. Proszę niech ktoś się wypowie czy czegoś w tej laserówce brakuje. I takie pytano, dlaczego po włączeniu jest do sieci nie kręcą się w niej wałki? Już obsługiwałem parę drukarek laserowych i w każdej się na początku kręciły wałki(silniki?). Czy ktoś wie jak bez użycia kompa zrobić wydruk testowy?
    Ps.Fotki wstawie potem bo coś "dodaj obrazek" szwankuje na elce.
    Pozdro!
    Fabiozo
    Level 10  
    Wydruk bez komputera robi się naciskając przycisk z trójkątem zielonym, a co do "kręcenia się wałków" to rzeczywiście drukarka po włączeniu zasilania powinna wystartować.Dlaczego tak nie jest to ciężko powiedzieć trzeba znać trochę szczegółów bo przyczyn może być wiele.
    -dudus-
    Level 21  
    Witam
    Ze zdjęć które wstawiłeś jasno wynika że brakuje kasety z tonerem. To na pewno,
    jeśli chodzi o to, że silniki nie startują to mnie specjalnie nie dziwi w przypadku jeśli nie ma tejże kasety.
    Zainstaluj kasetę z tonerem i wtedy powinno wszystko ruszyć, chyba że jeszcze jakaś usterka występuje.
    Pozdrawiam
    Led156
    Level 16  
    Witam. Skołuje tą kasetę i sprawdzimy:) Ale oprócz niej to niczego innego nie brakuje?
    Pozdrawiam.
    Fabiozo
    Level 10  
    Tak na pierwszy rzut oka to nie widać żeby czegoś brakowało poza tonerem (brakuje jeszcze pokrywy na papier i takiej malej klapki na odbiór papieru ale to nie ma wpływu na działanie drukarki raczej kosmetyka i funkcjonalność)
    przed włożeniem kasety tonera przydało by się jej czyszczenie np sprężarką.
    Led156
    Level 16  
    Witam. Popełniam jakiś głupi błąd.... Kupiłem kasetę

Dodano po 29 [minuty]:

Wałki się kręcą. Cały czas chodzi wiatrak. Migają dwie diody. Co może być nie tak?

Dodano po 22 [minuty]:

Drukarka zainstalowała się dobrze. Ale jak chcę coś wydrukować to zero rekacji . Co może być nie tak?

Dodano po 4 [godziny] 4 [minuty]:

Bardzo proszę o pomoc:)
    Fabiozo
    Level 10  
    Po uruchomieniu drukarki wciśnij 2 razy szybko przycisk play.
    Drukarka zacznie mrugać zieloną diodą policz ile razy się zaświeci.
    Później kliknij jeszcze raz szybko 2 razy play, tym razem czerwona dioda zacznie mrugać policz ile razy.
    Zielona dioda sygnalizuje pierwszą cyfrę, czerwona druga.
    (np: zielona mrugnie 3 razy to jest to 30 czerwona 1 raz mrugnie to 1 w sumie daje kod błędu 31)
    Led156
    Level 16  
    Witam. Wychodzi na to że jest to kod 13. Czerwona mruga raz a zielona trzy. Czy np. jak mrugnie led zielona powinna być nieco dłuższa przerwa a potem znowu 3 razy mruga?
    Led156
    Level 16  
    Zdjęcia rozebranej drukarki:
    Zepsuta drukarka lexmark e120. Zepsuta drukarka lexmark e120. Zepsuta drukarka lexmark e120. Zepsuta drukarka lexmark e120. Zepsuta drukarka lexmark e120. Zepsuta drukarka lexmark e120.
    Zepsuta drukarka lexmark e120. Zepsuta drukarka lexmark e120.
    grzesiek16m
    Level 10  
    chip masz sprawdzony ? może on już wypstrykał się z tych 2 tys stron :)
    Led156
    Level 16  
    Po przedni właściciel mnie zapewniał że chip jest ok, ale chyba kupie nowy. A czy drukarka jest w stanie wykryć że ten wałek światło czuły jest już zużyty/popsuty?
    Pozdro:)
    Ps. A może jakieś czujniki poleciały?
    grzesiek16m
    Level 10  
    mam tą drukarkę już z 2 lata albo lepiej i nie wymieniłem tego wałka jeszcze efekty widoczne w drukowaniu raczej nie będzie to miło wpływu na działanie :) kontrolka czerwona mruga czy świeci stale ?
    Tutajmasz kody błędów ale nie wiem czy to pomoże :)
    aha i jeszcze jak byś mógł zrobić zdjęcie rolek u samej góry pod klapką gdzie wychodzi papier to było by fajnie :)