Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3320 nie drukuje z poziomu Windows 7

skatman1986 09 Mar 2012 00:11 5625 4
  • #1 09 Mar 2012 00:11
    skatman1986
    Poziom 12  

Witam. W pracy mam podłączone drukarkę igłową OKI 3320 kablem usb do komputera wyposażonego w Windows XP. Udostępnia on lokalnie drukarkę komputerowi z Windows 7 x86. Na tym z Windows XP działa idealnie, natomiast na Windows 7 nie można nic wydrukować. Po próbie wydruku, pojawia się w kolejce wydruku, a następnie pozostaje status "buforowanie". Nic więcej sie nie dzieje. Próbowałem rożnych sterowników i nic.

0 4
  • #2 12 Mar 2012 23:12
    robert997

Poziom 11  

ciężki temat może winda nie obsługuje tej drukarki? ilo bitowy jest ten system 32/64?

0
  • #3 12 Mar 2012 23:50
    endriuf
    Spec od drukarek

A czy Win 7 widzi bez problemu ten komputer który udostępnia? Jaki tam jest XP? Home czy Pro?

0
  • #4 13 Mar 2012 00:39
    pasqdnik
    Poziom 15  

A przez otoczenie sieciowe możesz dostać się do drukarki? Wydruk testowy idzie?
    Być może to jednak problem ze sterownikami ?
    Utwórz sobie plik test.txt i wpisz do niego jakieś bzdury. W linii poleceń w win7 wpisz:

net use \\netbiosowa_nazwa_xp\nazwa_drukarki lpt1
    copy test.txt > lpt1

EDIT: i jeszcze jedno luźne pytanie. Ten komputer z win 7 to nie jest laptop z wifi ? Może jakieś opcje związane np. z AP Isolation w ustawieniach routera ?

0
  • #5 15 Mar 2012 13:27
    skatman1986
    Poziom 12  

Witam. Dziękuje za odpowiedzi. Jeśli chodzi o wersję komputera do którego bezpośrednio jest podłączona drukarka to Windows XP SP2. Jeśli chodzi natomiast o wydruki na Windows 7 to drukuje wszędzie poza programem dosowym do księgowania który dla mnie jest priorytetem. Windows 7 sieć bez problemu widzi. Usługa bufor wydruku działa w trybie automatycznym. Drukarkę usunąłem, usunąłem wszelkie sterowniki z konfiguracji serwera, następnie dodałem drukarkę poprzez dodaj drukarkę\lokalna\utwórz nowy port\lokalny następnie wpisałem ścieżkę sieciową do drukarki \\ZapleczeSalaM\OKIII, wybrałem sterowniki Generic\Generic Text Only bo podobno współpracują z dos.
    Wypróbowałem także polecenie net use \\ZapleczeSalaM\OKIII lpt1, a następnie
    copy test.txt > lpt1 lecz nic nie drukuje.

Samo polecenie net use wyświetla:
    Stan Lokalny Zdalny Sieć
    OK \\ZapleczeSalaM\OKIII Microsoft Windows Network

Ustawienia programu do księgowania są identyczne jak na innych komputerach wypożonych w taką samą drukarkę oraz system Windows XP.
    Ustawiłem także informowanie o wydrukach w ustawieniach drukarki, oraz przechowywnie wydruków i podczas drukowania w programie księgującym pokazuje że dokument został pomyślnie wysłany do drukarki, a na kolejce wydruku widnieje napis "Wydrukowano" lecz nic się nie dzieje. Bardzo proszę o pomoc ponieważ już skończyły mi się pomysły.

OKI 3320 nie drukuje z poziomu Windows 7

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

Małe sprostowanie - jednak drukarka ruszyła na oryginalnych sterownikach OKI 3320 ale nie drukuje polskich liter. Emulacja drukarki jest ustawiona na Epson FX, natomiast język Polski Mazovia. Stronę testową drukuje w porządku

0