Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter typu Twin + PACE DSR 2221 zwarcie??

09 Mar 2012 10:21 2354 7
  • Poziom 11  
    Witam
    mam problem tego typu: posiadam cyfre + z usługa multiroom od pewnego czasu na moim dekoderze nie ma wcale sygnału. w drugim pokoju na innym dekoderze wszystko gra bez najmniejszego problemu. moje pytanie to czy dekoder może zrobić jakieś zwarcie które mogłoby uszkodzić konwerter?? zrobiłem mały test dekodera...zaniosłem go do sąsiada i u niego wszystko ładnie grało....po zmianie dekodera u niego padł sygnał.... :| :| :|
  • Poziom 35  
    Możesz mieć uszkodzony konwerter. Zamień miejscami przewody przy konwerterze i sprawdź jak zachowa się tuner.
  • Poziom 22  
    kizek napisał:
    Możesz mieć uszkodzony konwerter. Zamień miejscami przewody przy konwerterze i sprawdź jak zachowa się tuner.
    Z opisu wynika, że tuner u sąsiada wywołał uszkodzenie konwertera, więc podłączenia do drugiego wejścia tego twina może uszkodzić to drugie jeszcze działające wejście.
    Należy sprawdzić jakie napięcia pojawiają się na wyjściu tego tunera, powinno być maksymalnie 14,5V lub 18,5V zależnie od polaryzacji.
  • Poziom 35  
    swirydowiczmeister napisał:
    ....po zmianie dekodera u niego padł sygnał.... :| :| :|
    Kolega swirydowiczmeister podaje wyraźnie że padł mu sygnał a nie że uszkodził się konwerter u sąsiada.
  • Poziom 11  
    po podłączeniu swojego dekodera cyfry u sąsiada wszystko działało normalnie można było oglądać...po zmianie dekodera na polsat(u sąsiada) brak sygnału jakiegokolwiek...
  • Poziom 22  
    swirydowiczmeister napisał:
    Cytat:
    zaniosłem go do sąsiada i u niego wszystko ładnie grało....po zmianie dekodera u niego padł sygnał.

Cytat:
    po podłączeniu swojego dekodera cyfry u sąsiada wszystko działało normalnie można było oglądać...po zmianie dekodera na polsat(u sąsiada) brak sygnału jakiegokolwiek...

Czytając tekst ten pogrubiony co można wnioskować? Sąsiad ma dekoder polsatu niesprawny.
    Wobec tego tuner jest sprawny, ale jest zepsuty konwerter bądź jest problem z kablem. Należy zrobić tak jak to zaproponował kizek.
  • Poziom 11  
    sprawdziłem napięcia na wyjściu oby dekoderów...okazało się ze na jednym jest 13,26V a na drugim zaledwie 0,26V....czym to może być spowodowane??? na jednym kablu jest pęknięta izolacja (biala) wydaje mi się że to trochę za małe napięcie....
  • Poziom 35  
    Jeżeli pomiar był robiony bez obciążenia świadczyło by to że jest uszkodzony tuner.