Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe SAMSUNG HT-D330 5.1

olo1300 09 Mar 2012 13:34 2091 2
  • #1 09 Mar 2012 13:34
    olo1300
    Poziom 9  

Witam, koledzy potrzebuję Waszej pomocy gdyż całkowicie się na tym nie znam a mianowicie, dziś zakupiłem zestaw kina domowego SAMSUNG HT-D330 5.1 z wyjściem optycznym.Podłączyłem go przewodem (oczywiście optycznym) z dekoderem n-ki i niby wszystko jest ok ale tylne głośniki surround wcale nie grają nawet gdy kanały nadawane są w jakości dźwięku przestrzennego.Sub. gra ,głośniki przednie boczne i centralny gra ale te w/w wspomniane nie.Wiem, że one nie grają tak jak głośniki główne a jedynie w celu zapewnienia efektów ale czy kompletnie nic nie powinny z siebie wydawać?. Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź :idea:

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2012 20:08
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Mam też dekoder ,,n" ale kino mam LG. Dźwięk z ,,n" ładnie pracuje na całym zestawie. Jednak trzeba spełnić pewne warunki, aby go odebrać. W dekoderze ,,n" proszę wybrać program, który napewno jest nadawany w 5.1 ( ostatnio dużo było na nsport ), a na pilocie wybrać przyciskiem OPT wersje oznaczona jako DOLBY DIGITAL. Przy nsport nawet na logo programu była informacja o 5.1. W kinie oczywiście wybranie wejścia optycznego poprzez klawisz na pilocie FUNCION wybrać D.IN. Istnieje jeszcze możliwość, że tylne głośniki są wyciszone albo nawet wyłączone, co można zmienić ( 17 strona instrukcji obsługi ). Pozdrawiam - leszekpo59

0
  • #3 11 Mar 2012 06:03
    olo1300
    Poziom 9  

Dziękuję kolego faktycznie jest regulacja głośności głośników i "tylne" były ustawione na 30 procent.Już jest ok pozdrawiam

0