Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adobe flash player się zacina

09 Mar 2012 15:53 3110 1
  • Poziom 8  
    Witam. Zakładam temat ponieważ przekopałem kilka ładnych stron google i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Posiadam komputer o parametrach:

Intel Celeron 2000MHz
    Asus P488X-X
    Nvidia GeForce FX5500
    768 RAM

Odtwarzanie filmów na tym kompie jest dość uciążliwe. Na youtube w jakości 360p dość często przycina się obraz na 2/3 sekundy (dźwięk leci cały czas) i potem odcina, leci dalej i znów zacinka na 2sekundy i tak w kółko. Na jakościach 480p i wyższych już nie da się oglądać.
    Filmy z twardego dysku w Media playerze zacina podobnie jak te z internetu, jednak po zainstalowaniu GOM playera filmy odtwarzają się poprawnie. Z tego co zdołałem wyczytać Adobe Flash Player zżera dość mocno procesor co w praktyce przekłada się na 70-80% zużycia mojego procesora podczas oglądania filmów w jakości 360p i 100% zużycia przy filmach 480p i wyżej. Zdaje sobie sprawę, że sprzęt nie jest pierwszej młodości ale wydaje mi się że filmy w jakości 360p i nawet 480p powinny bezproblemowo, płynnie się odtwarzać. Komputer jest świeżo po formacie, sterowniki najnowsze zainstalowane, Flash Player również najnowszy.
  • Poziom 19  
    Jedyne co możesz zrobić bez wymiany sprzętu to odciążyć procesor, czyli wykonać optymalizację windowsa najlepiej (jeśli jest to komputer firmowy to usługi radzę zostawić jak są). Na forum było o optymalizacji sporo pisane więc nie będę się powtarzał. Możesz też spróbować z różnymi wersjami Flasha (jeśli znajdziesz jakieś inne) bo czasem nowsza wersja działa wolniej i mniej stabilnie niż starsza.
    I może zainstaluj sobie np google chrome jeśli jeszcze nie masz (nie pisałeś z jakiej przeglądarki korzystasz więc proponuję jedną z najszybszych z tych znanych).