Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator gps TK104 - wątpliwości

blum141 08 Paź 2015 11:02 43017 88
    kameleon1983
    Poziom 13  
    miałeś i oddałeś a niby co się działo?
    Cała seria lokalizatorów tk od xexun to dobre urządzenia no chyba, że miałeś jakiegoś klona to one różnie działają. Tk104 jest ciekawą opcją z dobrym akumulatorkiem 6000mA, który bez zasilania wytrzymuje do ponad 50dni, dodatkowo opcja podsłuchu i przekaźnika na odcięcie pompy paliwa. Z kartą play-a działa bez problemu (bo sam użytkuje)
  • Relpol przekaźniki
    nemezis336
    Poziom 10  
    Przepraszam, to był tk108... i był postawiony na karcie w sieci orange, trasa Bochnia - tarnów - prawie 50km i nic- albo problem z siecią albo z gps.. lipa jakich mało

Dodano po 2 [minuty]:

jeżeli sie mu ustawi wysyłanie na bieżąco sygnału, to działa jakieś 3-4godziny, wejście ładowania niestandardowe - nie jest to żadne mikro usb, piszą że działa 6 dni ale tylko w trybie czuwania, ale nie wysyła na bieżąco sygnału a tego już kolo nie pisał, a do zestawu dają tylko ładowarke sieciową...
    cela102
    Poziom 1  
    Mam gps tracker 104 , chciałem sie dowiedzieć jak uaktywniłem alarm przemieszczania z funkcja gps , to urządzenie jest uśpione do momentu opuszczenia okregu o promieniu 200 metrów czy cały czas nadaje ?? chodzi mi o żywotność bateri , czy lepiej ustawić na czujnki wstrząsu ??
    arek1973
    Poziom 11  
    Nie testowałem konkretnie tego ale w TK104 miałem na chwilę włączoną geo strefę i jak pamiętam to cały czas wysyłał dane ( u mnie w odstępach co 10 sek tak miałem ustawione).
  • Relpol przekaźniki
    pawelekwch
    Poziom 6  
    Koledzy drodzy jaką na dzień dzisiejszy możecie zaproponować kartę do tk104 ? chodzi mi o jakiej sieci i jaką ewentualnie taryfę. Nie znam się na tym ale chciałbym aby tk104 działał głównie przez www i pokazywał lokalizacje online. Dziękuję za odpowiedź choć pewnie pojawi się sporo pytań przy konfiguracji.

Halo czy ktoś pomoże ? Jak powrócić do trybu GSM ? wpisałem sms123456 i przy sprawdzeniu check wychodzi:
    gprs off
    gps no gps
    GSM: 16
    APN: internet
    IP: 193.193.165.166:20157
    pawelekwch
    Poziom 6  
    udało mi się ustawić funkcję SMS. Problem leży jednak w tym że po restarcie urządzenie działa fajnie, ale po jakimś czasie dzwoniąc na numer karty włącza się poczta i urządzenie jest nieaktywne, nie odsyła smsa z położeniem pojazdu :/ help ?!
    SQ3BYZ
    Poziom 12  
    Panowie, mam ten sam kłopot "Generalnie to nie ma go na liście do wyboru urządzeń może to jest problem, bo aktualnie mam wybrany GPS-TK105. Ktoś pomoże?"
    Proszę o pomoc.

arek1973 napisał:
    Kupiłem jakiś czas temu TK104 i znalazłem ustawienia do orange.gps-trace.comLink. TK104 widziany na id.wialon.net jako Xexun TK-102 ale ustawienia jakie zadziałały to COBAN GPS102 Link

Arku,
    Powiedz czy aktualnie w tym serwisie nadal działa Ci ten tracker?
    Pytam o to ponieważ nie ma tam teraz ani urządzenia "TK-102", ani "Coban GPS102".
    Mam wrażenie, że ten model (tk-104) jest możliwie najgorszym wyborem ... :(

Ufff, udało się.
    Odpaliłem się to w tym GPS Trace Orange service
    Konfiguracja IP i portów: 193.193.165.166 20462, czyli jest XEXUN TK103-2 i tak ustawiamy w konfiguracji trackera na stronie gps-trace.com

Na tą chwilę wydaje mi się, że ten serwis jest "co najmniej niezły".
    Konfiguracja wielu stref, nadanie im nazw.
    Alerty mailowe wejścia/wyjścia w/z tych stref., itd ...
    Jutro testy "live". Będę informował.

Działa, rysuje trasy, zaznacza prędkości na odcinkach, przesyła alerty, OK.
    Wady, a cechy ograniczenia serwisu GPS Trace Orange (zapewe w darmowej wersji):
    1. możliwość zarejetrowania tylko jednego trackera
    2. max 35 stref geolokalizacji
    3. max 20 równych powiadomień
    4. max 5 powiadomień mailowych na godzinę

Prawdę powiedziawszy tylko pierwszą cechę uznaję za wadę. Czy ktoś wie co zrobić, albo jakiego serwisu użyć aby to obejść?

Ponadto jako że jest tych trackerów na rynku wiele różnych, to może koledzy jakieś rozwinięcie tematu. Który lepszy, co faktycznie kupić.
    Potrzebuje np: coś małego (niewielki gabaryt) do motocykla.
    blady007
    Poziom 9  
    Witam

mam TK103

niestety nie mogę dać sobie rady - urządzenie nie jest widoczne na stronie http://orange.gps-trace.com

Karta sim - PLAY

Zrobiłem:
    begin123456
    apn123456 internet
    gprs123456
    adminip123456 193.193.165.166 20462
    t060s***n123456

na każdy smsa odpowiedź zwrotna jest poprawna.
    kameleon1983
    Poziom 13  
    kolego zmień port z 20462 na 20157
    i na stronie orange gps trace wybierz urządzenie: tk103 jak nie ruszy wybierz tk103-2 a ostatecznie tk102.
    Co ciekawe mój oryginalny xexun tk103 na stronie orange gps trace działa tylko na urządzeniu tk102.
    blady007
    Poziom 9  
    Witam
    ustawiłem na stronie http://orange.gps-trace.com
    w oknie:

Lokalizator gps TK104 - wątpliwości
    (hasło usunąłem, tel. zmieniłem)

różne:
    tk-103
    tk-103-2
    tk-102-2

port ustawiony:
    adminipPASS 193.193.165.166 20157 (odp: adminip ok)
    fix060snPASS (odp: fix ok)

podczas rejestracji na stronie kazali mi ustawić port 20462

Dalej cisza :)

Mam pewne podejrzenia o brak internetu.
    ustawiam tylko:

apnPASS internet

Bo w PLAY jest bez loginu i hasła

Ale NIE DA SIĘ sprawdzić czy net w urządzeniu działa. Prawda?
    kameleon1983
    Poziom 13  
    Musisz hasło dostępu wpisać jeśli nie zmieniłeś to 123456

Masz instrukcję od tego klona tk? Wrzuć tu na forum.
    Czy wysyła pakiety internetowe? najszybciej sprawdzisz logując się na stronie operatora wchodząc na konto nr tel który jest w lokalizatorze
    blady007
    Poziom 9  
    Instrukcji nie mam - zgubiłem.
    To była tak mała broszura z komendami.

Hasło mam wpisane na http://orange.gps-trace.com

Usunąłem hasło i zmieniłem tel na załączonym w poprzednim poście zdjęciu.

Gdzie na stronie PLAY znajdę informację czy ten numer wysyła pakiety?
    kameleon1983
    Poziom 13  
    wejdź na www.play.pl -> w lewym górnym rogu ,,zaluguj do play 24" ->
    przejdź na zakładkę połączenia scan:
    i masz historię wysyłanych danych internetowych:
    http://i.imgur.com/y4P6ehp.jpg

jeśli ci nie wysyła danych zrób konfigurację od samego początku tzn:
    begin123456 odp begin ok!
    admin123456 0048twojNrTelefonu odp admin ok!
    adminip123456 193.193.165.166 20157 odp adminip ok!
    apn123456 internet odp apn ok!
    t030s***n123456 -> może tu być inna komenda np fix030s***n123456 i musi być odp
    blady007
    Poziom 9  
    Witam

dalej cisza nie ma pozycji na mapie.

Byłem w Play i karta nadaje pakiety - gościu w infolinii to sprawdził.

Na stronie http://orange.gps-trace.com ustawiłem wszystkie możliwe urządzenia TK

Otworzyłem swoja obudowę i mam na płytce napisane TK-103 version 3
    blady007
    Poziom 9  
    Witam!

Czy ktoś ma może jakis pomysł?
    Zerknąłem już na aliexpress.com ale oferty dostępu do platformy

http://www.gpstrackerxy.com

są takie że IMEI musi mieć na początku:
    3597100
    8686830
    3534510
    lub
    012

Ja mam 358 i walidacja na stronie nie pozwala.
    AndyGSR
    Poziom 7  
    Odświeżam wątek.

Używałem pomyślnie TK104 przez jakiś rok - na akumulatorze. Jak padał i słał sms'a że 5% to zabierałem do ładowania.

Aż się skończyło. Tzn. przy ładowaniu wydaje się że działa ok - świecą się diody, łapie zasięg GSM i fixa GPS.

Po naładowaniu (gaśnie czerwona lampka) i włączeniu:

- uruchamia się, loguje do sieci (zaczyna migać zielona), nagle mrugają wszystkie i chyba leci reset. I od nowa cała sekwencja.

Pytanie - czy ktoś tak już miał ? wydawało mi się że w wątku coś podobnego już było (sanger66).... podejrzewam pad akumulatora ? czy to cudo da się gdzieś dokupić lub podłożyć podobny jeśli mam rację ?

--
    Pzdr.
    mlody-p1
    Poziom 1  
    Witam !

Czy ktoś potrafi odczytać gps TK102 po odczytaniu danych i zapisaniu w pliku rar?

W przypadku możliwości proszę o informację
    zz44
    Poziom 10  
    Ja z innej bajki.
    Używałem trackera 104 dość długo i niestety zapomniałem hasło. Jak można to ustrojstwo zresetować?
    maron895
    Poziom 9  
    zz44 napisał:
    Ja z innej bajki.
    Używałem trackera 104 dość długo i niestety zapomniałem hasło. Jak można to ustrojstwo zresetować?

Sprawdź : "adminpassword13142324 "
    Jeśli nie da rady to przykro, nie pomogę.
    zz44
    Poziom 10  
    Dzięki!
    To polecenie przypomnienia hasła - w odpowiedzi dostałem obecne hasło i mogę już normalnie działać! :D
    A tak w ogóle to polecam każdemu zaczynać od polecenia
    reset123456
    U mnie, pomimo, że zaczynałem od
    begin123456
    nie chciało działać. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł od razu.
    piotrusg19
    Poziom 1  
    Witam,
    Co prawda temat stary ale może jeszcze ktoś tu zagląda. Otóż napisałem programik do monitoringu w czasie rzeczywistym. Jak do tej pory sprawdza się całkiem nieźle. Używałem trackerów tk-102, tk-103, tk-201, tk-203, kx203 i kilka innych do testów (nazw już nie pamiętam). Ostatnio próbuję dołączyć do kolekcji tk-104 i tk-104b. Jednak obydwa urządzenia wysyłają na serwer tylko numer IMEI ale żadnych danych dotyczących pozycji , prędkości i innych. Wgląda to m/w tak:
    ##, imei: 123456789012345,A;
    Przy wysyłaniu sms-a tracker odpowiada i podaje mi prawidłową pozycję, ale przy podłączeniu się do gpstrackerxy przeglądarka kręci i mieli a na koniec informuje mnie że nie może otworzyć map google ewentualnie pokazuje że jestem gdzieś w chinach. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak się z tym uporać? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Dodano po 18 [godziny] 39 [minuty]:

Witam ponownie,
    problem się rozwiazał, po prostu moje poprzednie trackery miały starsze wersje protokołu a te które próbowałem podłączyć to nówki. Po napisaniu nowej wersji drivera wszystko działa "jak ta lala". Co prawda na "www.gpstrackery.com" w dalszym ciągu są jakieś problemy ale ja i tak z tego nie korzystam.
    tombij
    Poziom 2  
    witam
    a w jaki sposób wyresetować TK 104 do ustawień fabrycznych
    cały czas pokazuje mi po wysłaniu komendy że nie prawidłowe hasło i nie wiem czemu
    czakii
    Poziom 10  
    Witam zakupiłem trackera tk 102 zapakowałem kartę w nim sim bez simlocka i ruszył ... odpowiada na dzwonienie wysyła lokalizacje sms-em chciałbym bo prawdopodobnie jest taka możliwość ustawić żebym miał zapis tras i na bieżąco online lokalizację auta co trzeba jeszcze w nim skonfigurować i na jakiej stroni się zalogować (najlepiej free) żeby to działało.
    Dziękuje za odpowiedzi a zarazem mam nadzieje że ktoś mi to wytłumaczy łopatoligicznie
    _Sheriff_
    Poziom 12  
    czakii napisał:
    Witam zakupiłem trackera tk 102 zapakowałem kartę w nim sim bez simlocka i ruszył ... odpowiada na dzwonienie wysyła lokalizacje sms-em chciałbym bo prawdopodobnie jest taka możliwość ustawić żebym miał zapis tras i na bieżąco online lokalizację auta co trzeba jeszcze w nim skonfigurować i na jakiej stroni się zalogować (najlepiej free) żeby to działało.
    Dziękuje za odpowiedzi a zarazem mam nadzieje że ktoś mi to wytłumaczy łopatoligicznie

Proponuje przeczytać wątek od początku, to będziesz wiedział.
    czakii
    Poziom 10  
    Coż liczylem na inną odpowiedź

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Mimo orzeczytania calego watku dalej nie dziala mam karte orange bez sim z netem co dalej prosze ooisac krok po kroku
    czakii
    Poziom 10  
    Ok dziekuje

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Nie dziala mi komenda fix ,w sensie nie mam potwierdzenia ze ok czy mam to zastapić "t" Lokalizator gps TK104 - wątpliwości
    Mateusz123999
    Poziom 1  
    Cześć wszystkim. Mam problem z GPSem TK-104 (układ Coban CB900 w środku). Problem polega na tym, że nie mogę skonfigurować połączenia GPRS, próbowałem różnych kombinacji IP i portu na różnych serwerach i bez skutku. Dodam że po wpisaniu komendy "gprs123456" odpowiada gprs ok, ale po wpisaniu "chceck123456" jest GPRS: OFF, natomiast po wpisaniu "begin123456" odpowiada begin ok, a po sprawdzeniu wyświetla wcześniejszą konfigurację apn, andmin ip i port. Czy to nie powinno być zresetowane? Transmisji danych raczej nie ma, ale po każdym wpisaniu "gprs123456" ubywa jakiś ułamek MB. W środku karta sim z Orange. Liczę na waszą pomoc :|. Z góry dziękuje za odpowiedzi.