Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator gps TK104 - wątpliwości

blum141 16 Mar 2020 12:21 45000 103
    gnomek20
    Poziom 10  
    Kolego Mateusz123999, podeślij mi plik konfiguracyjny user_config z urządzenia, można go ściągnąć z lokalizatora jak podepniesz do kompa.
    Z jakiego serwera korzystasz?
    Jakieś pół roku temu bawiłem się tym urządzeń i nie było problemów z konfiguracją.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    STAR8
    Poziom 4  
    Witam,
    mam zakupiony TK108 i niestety pomimo tego, że każdy krok poszedł gładko to na serwerze nie czyta położenia lokalizacji, a jak wpisuje chek123456 gps nie odpowiada.
    Proszę o pomoc i pokierowanie co robię nie poprawnie...
    Nie wiem też jaki kod trzeba wbić żeby ustawienić urządzenie tak aby mieć informacje o lokalizacji jednak zależy mi także na najdłuższym działaniu na jednym ładowaniu, tak żebym mogła go podładować dopiero za np 4 tyg.
    Nie znam się wogóle na tym urządzeniu i żałuje, że nie pozwoli)am aby firma mi to skonfigurowała :(
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    gnomek20
    Poziom 10  
    Witam, co prawda nie miałem styczności z TK108 ale w TK104 SMS powinien wyglądać tak "check123456", cyfry to hasło do urządzenia. Korzystam z serwera gpstrackerxy na połączenie z nim czekałem chyba około 1,5 dnia, od razu po dodaniu numeru IMEI na stronie nie chciał odnaleźć mojego nadajnika.

Masz instrukcje obsługi?
    STAR8
    Poziom 4  
    Mam instrukcje jednak pomimo, że zrobi)łam punkt po punkcie to działa tylko na sms, ale na serwerze lokalizacje mam w oceanie :(
    gnomek20
    Poziom 10  
    Z jakiego serwera korzystasz? Dodawałeś tam swój numer IMEI lokalizatora?
    STAR8
    Poziom 4  
    To serwer z instrukcji: www.gpstrackerxy.com. Przejdź pod serwer 4 (najnowszy, najmniej obciążony).
    Kliknij przycisk Zarejestruj się. W polu ID użytkownika wpisz dowolną nazwę
    (login), podobnie z hasłem. W polu IMEI terminala przepisz nr IMEI z naklejki na
    lokalizatorze. Potwierdź Zapisz.
    gnomek20
    Poziom 10  
    Akurat korzystam z tego samego serwera, w polu ID ja ma wpisany numer IMEI z nalepki, hasło wpisałem swoje.
    Jak pojawi się strona z mapą w zakładce Ustawienia systemu/zarządzanie terminalem i w nowym oknie wybierałem dodaj później wpisywałem IMEI i musiałem poczekać około 1 dnia jak lokalizator został namierzony.

Gdy urządzenie jest dostępne to na stronie głównej widać je w liście terminali jako online i świeci się zielona kropka obok terminala, gdy jest uśpione i nie nadaje sygnału jest kropka szara.
    STAR8
    Poziom 4  
    Ja na chwile obecna przy liście terminali mam ikonki: strzałeczki odświerzenia oraz czerwony krzyżyk.
    Przy ikonce domku napisane jest w napisane (online: 0 offline: 1).
    gnomek20
    Poziom 10  
    Przy ikonce domku po lewej musi być plus do rozwijania listy i na tej liście powinieneś mieć swoje urządzenie.

Dodałeś je jak poniżej:
    Jak pojawi się strona z mapą w zakładce Ustawienia systemu/zarządzanie terminalem i w nowym oknie wybierałem dodaj później wpisywałem IMEI i musiałem poczekać około 1 dnia jak lokalizator został namierzony.

Logujesz się przez IMEI lokalizatora i swoje hasło?
    STAR8
    Poziom 4  
    Mam listę rozwinięta i zaznaczyłam na niej swój gps. I tak zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, czyli ustawienia systemu->zarzadzanie terminalem->i mam dodany numer IMEI :(
    Loguje sie nie przez IMEI tylko swoją nazwa i hasłem.
    gnomek20
    Poziom 10  
    Spróbuj zalogować się przez IMEI i swoje hasło.
    Lokalizator ma zasięg GPS i GPRS? W lokalizatorze APN i adres serwera są dodane?
    STAR8
    Poziom 4  
    Spróbuj zalogować się przez IMEI i swoje hasło. 
    Jak próbuje zalogować się przez IMEI to wyskakuje: Invalid account ID or password.
    Lokalizator ma zasięg GPS i GPRS?
    GPS on, GPTS off był wcześniej jednak teraz nie odpowiada na moje smsy z Check123456.

W lokalizatorze APN i adres serwera są dodane?
    apn123456internet
    adminip123456 67.229.77.202 9000

Dodano po 23 [minuty]:

Spróbowałam dodać nr IMEI po raz ponowny to wyświetliła mi się ramka, że: Ten numer IMEI nie istnieje.

Jak to możliwe?
    gnomek20
    Poziom 10  
    STAR8 napisał:
    Spróbowałam dodać nr IMEI po raz ponowny to wyświetliła mi się ramka, że: Ten numer IMEI nie istnieje.

Jak to możliwe?

To znaczy że twój IMEI jest dodany do danego serwera.

Podepnij urządzenie do kompa przez port mikrousb, windows po instalacji sterowników zobaczy go jako dysk w mój komputer.
    Będą tam dwa pliki p_data i user_config, które można otworzyć notatnikiem, prześlij mi na pw plik user_config, porównam go z moim plikiem user może jest jakiś błąd w konfiguracji.
    STAR8
    Poziom 4  
    Już działa, był błąd w ustawieniach :)
    Dziękuję za pomoc.