Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator gps TK104 - wątpliwości

09 Mar 2012 16:22 43059 88
  • Poziom 2  
    Witam. Mój pierwszy post więc proszę mnie nie rugać :D
    Znalazłem coś takiego za rozsądną cenę:
    http://lokalizatorgps.pl/opis/2217558/lokalizator-gps-samochodowy-tk104.html
    Jeśli chodzi o tego typu urządzenia nie mam zbyt dużego doświadczenia. Ogólnie jak szukałem to lokalizatory są w cenach 2x tyle wię czy nie ma gdzieś haczyka. Chodzi mi np. o to czy urządzenie tego typu ukryte gdzieś - wiadomo że nie będzie leżeć na fotelu pasażera - nie będzie miało problemów z łapaniem fix-a. Jeśli miałby ktoś dodatkowe wątpliwości co użyteczności tego gadżetu to proszę pisać bo po ew. dyskusji może wyjdzie że to badziew. Z góry dzięki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Witaj.
    Tak się składa że mam taki Lokalizator TK104 urządzenie dokładnie identycznie tylko że kupione w firmie Ti..... (nie będę robił reklamy) :-)
    Ja jestem bardzo zadowolony, ogólnie nie ma problemu z użytkowaniem, z dołączonymi antenkami nie ma problemu z zasięgiem. Bez nich zdarzyło się na jakimś parkingu podziemnym że wcięło zasięg. Pod siedzeniem w schowkach itp. zasięg ok.
    Bateria super u mnie może nie 2 miesiące ale ponad 1,5miesiąca dała radę

Jak by ktoś miał jakiś problem piszcie to pomogę dużo już się o nim nauczyłem na moich błędach :)

Ja w 100% polecam i nie sądzę aby warto było wydawać większe pieniądze :)
  • Poziom 10  
    Kupiłem identyczny lokalizator tk-104, ale na wewnętrznych antenach w ogóle nie łapie zasięgu chyba że trzeba wydać jakąś komendę by przełączyć go na wewnętrzne anteny? Na zewnętrznych jest OK. Na wewnętrznych wygląda tak ze dioda GSM miga bardzo szybko , a GPS w ogóle nie świeci, na łące w pobliżu anteny nadajnika GSM .Próba połączenia kończy się odpowiedzą abonent chwilowo niedostępny, czyli brak zasięgu. Dodam jeszcze, ze na zewnętrznej antenie gdy jest zasięg to miga około raz na sekundę
  • Poziom 10  
    Kupiłem identyczny lokalizator tk-104, ale na wewnętrznych antenach w ogóle nie łapie zasięgu chyba że trzeba wydać jakąś komendę by przełączyć go na wewnętrzne anteny? Na zewnętrznych jest OK. Na wewnętrznych wygląda tak ze dioda GSM miga bardzo szybko , a GPS w ogóle nie świeci, na łące w pobliżu anteny nadajnika GSM .Próba połączenia kończy się odpowiedzą abonent chwilowo niedostępny, czyli brak zasięgu. Dodam jeszcze, ze na zewnętrznej antenie gdy jest zasięg to miga około raz na sekundę
  • Poziom 9  
    Witaj. Nie ma komendy która przełącza anteny. Nie ma zewnętrznych działa na wbudowanych i tyle.

Lokalizator gps TK104 - wątpliwości

Coś mi tu nie gra bo ogólnie antena wbudowana i zewnętrzna są wlutowane w jedno miejsce więc może masz nie wlutowaną wewnętrzną poprostu? (chińskie luty) działał wcześniej poprawnie?
    Masz jeszcze gwarancje?
  • Poziom 10  
    Tak właśnie podejrzewałem. Dopiero kupiłem niedzałał wcześniej inaczej.
    Gdyby nie to że obudowa jest fabrycznie zaklejona. To bym zajrzał i się upewnił.
    Po prostu przyszło mi do głowy ze może ta nowa wersja z kartą pamięci nie ma anteny, a chińczyki zapomnieli o tym wspomnieć. Polska instrukcja jest do starej wersji. Ale w angielskiej też podają że posiada anteny wewnętrzne. A ta jest już poprawiona.

Odeśle na gwarancji niech mi wymienią.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Co do otwierania to w narożnikach od dołu masz 4 śrubki, tą warstwę ochronną można delikatnie suszarką aby klej rozgrzać i narożniki podgiąć :D później aku poklejony sylikonem po bokach aby "nie latał" wewnątrz pod nim jest antena GSM (kawałek blaszki) podklejona do jednej ze ścianek. dalej po kablu trafisz :)

Ja mówię jak to wygląda a czy podejmiesz się sprawdzenia to na własne ryzyko Twoja decyzja :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    @maron895

Możesz napisać przy jakich ustawieniach działał Ci te 1,5 miesiąca? Jak często wysyłał informacje/ komunikacja GPRS/SMS/ tryb uśpienia?
    Jeśli wysyłał zawsze podczas jazdy to ile godzin tak dziennie jeździsz?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    "ponad 1,5miesiąca dała radę"
    Nie za każdym razem ale się zdarza, nie jest to też tydzień :) Ogólnie mało sprecyzowałem, więc napisze teraz. Używam go tylko i wyłącznie prywatnie w osobówce. Jeżdżę tak około 10 000 rocznie, może trochę więcej... Głównie to czuwa z trybem alarmu przekroczenia prędkości lub alertem ruchu. Czyli głownie funkcja alarmu na parkingach pod blokiem więc lok dużo śpi.
    Niestety czas podany przez producenta jest czasem DO 2 mies. więc jakby wytrzymał 3dni to też jest DO 2 mies.... (to tak żartem):D
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie bo lokalizator wrócił do mnie po serwisie po dwóch tygodniach raczej nowy. Ale tym razem zdarza mu się zawieszać. Dzieje się tak przy włączonej funkcji "Less GPRS" gdy bateryjka jest słaba. Prawie zawsze się wiesza po kilkudziesięciu minutach? Reset niewiele pomaga. Chociaż odesłał "reset ok ",ale zrobił to dopiero po restarcie wcześniej dostałem jednak raport doręczenia. Trzeba go ręcznie wyłączyć i włączyć :-(
    Zastanawiam się co może być przyczyną takiego działania.

Na GPRS góra trzy dni działa :-(

Z serwisem gps-trace.com czy gpstrackerxy.com
    Z włączaną funkcją less, może by chodził dłużej,
    ale się wiesza. Ponadto chociaż diody zaczynają migać (z właściwymi prędkościami) to jednak przesyła swoje lokalizacje bardzo rzadko na serwer. Czasami są luki po kilkadziesiąt kilometrów, a czasem w ogóle nie zauważa ze auto jest w ruchu. Oczywiście z włączoną funkcją" Less GPRS"
    Bez tej funkcji urządzenie zdaje się pracować "ok"

Zastanawiam się jeszcze czy karta SD nie robi jakiegoś problemu.
  • Poziom 1  
    Nabyłem TK104. Mam problem z zalogowaniem sie na strone gpstrackerxy
    Czy ktoś mi może pomóc. Dziękuję.
  • Poziom 1  
    Panowie a ja mam z tym lokalizatorem inny problem. Otóż byłem posiadaczem już czterech i dzieje się tak: one pracuję w samochodzie ale bez stałego zasilania tylko na swoich wewnętrznych akumulatorach. Po wyładowaniu baterii zabieram do domu , ładuję i ... lipa. Przestaje działać . Kontrolki świecą , próbuje nawiązać połączenia z siecią gsm po czy gasną i od nowa próbuje się połączyć i znów bezskutecznie. Dodam, że TK jest zabezpieczony przed wilgocią. Reklamowałem, wymieniałem. Macie jakiś pomysł , co to może być?
  • Poziom 1  
    Koledzy pomocy. Zakupilem tk 104 lecz nie mam do niego instrukcji obslugi. Nie moge poradzic sobie z uruchomieniem sprzetu. Interesuje mnie najbardziej lokalizacja non stop przez internet. Jak krok po kroku mam ta funkcje uruchomic. Podajcie mi nr tel to zadzwonie i wytlumaczy mi ktorys z Was jak ogarnac ten lokalizator,bo ja zielony jestem:-) moj email damiano_8409(malpa)o2.pl z gory dziekuje:-)
  • Poziom 1  
    Witam. Mam problem z lokalizatorem Timson GT02. Mianowicie nie rejestruje postojów auta innych niz te pod budynkiem firmy. Czemu?
  • Poziom 2  
    niech ktoś\ mi napisze jak to skonfigurować ,chodzi mi o tk104 próbowałem z tk 102 ale nie pasuja komendy chodzi mi o konfiguracje pod orange i system śledzenia też orangeb
  • Poziom 1  
    Czy jest ktoś w stanie pomóc w użytkowaniu 104?
    Uaktywniłem gps w piatek, dzisiaj bateria ma jedyne 5% mocy a podobno jej żywotnośc jest o wiele dłuższa., mam również problem z zarejestrowaniem się na stronę na której mogę obserwować ruch urządzenia.
    Z góry dziekuję za info
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    To normalne jeżeli pracuje z stałą transmisją danych po sieci na serwer. To żywotność baterii drastycznie spada. To co pisze w chińskiej instrukcji to bajki.
    Generalnie taka żywotność jest zwykle nie osiągalna. Jeżeli urządzenie będzie powiadamiało po SMS pojazd będzie na stałe zaparkowany, a urządzenie będzie stale uśpione i wybudzane bardzo rzadko, co kilka godzin by sprawdzić lokalizacje to może ten czas będzie bliższy. Generalnie moduł GPS może być uruchamiany tylko czasami gdy zostanie wykryty wstrząs zostanie uruchomiony i sprawdzi aktualne położenie. To jak szybko zużywa baterie zależy od konfiguracji. Oraz od jakości sygnału i wykonania samego egzemplarza. Są też różne wersje z kartą microSD lub bez.
  • Poziom 2  
    maron895 witam czy mógłbyś mi napisać jak skonfigurować tk 104 pod orange pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam,
    Panowie mogę równiez prosić o ustawienia do orange? Ip i port ??
  • Poziom 13  
    Witam
    Chce kupić tk104 ze względu na baterie i mam zasadnicze pytanie czy można go podpiac pod alarm?tk103 ma taka opcje bialy kabel podpina się do alarmu (do masy która jest wyzwalana) i gdy alarm się zalaczy gpstracker wysyla smsa na wcześniej zdefiniowany numer.
    Da rade tak zrobić na tk104?
  • Poziom 12  
    Czy ktoś może posiada instrukcję po polsku do tego tracker'a TK104 ?
    Oraz czy jest ktos, kto aktualnie używa go z jakimś serwisem on-line?
    I jaką kartę SIM polecacie to tracker'a?
  • Poziom 12  
    Witam.

Posiadam 2x GPS Tracker TK104 i działają bardzo dobrze na zewnętrznych antenach, na wbudowanych często gubi zasięg.
    Bez problemów większych udało się obydwa zsynchronizować z portalem http://gps-trace.com/
    Oba działają z kartami Play konto ważne rok za 5zł"

Podaje poniżej komendy jakie należy wydać aby zadziałał z w/w serwisem
    Code:
    begin123456

apn123456 internet
    gprs123456
    adminip123456 193.193.165.166 20157
    fix030s***n123456
  • Poziom 8  
    Nie mam jeszcze TK104 i bardzo przymierzam się do kupna ale jestem w posiadaniu polskiej i ang. instrukcji - więc mogę udostępnić.
    Zastanawiam się dlaczego taka duża rozpiętość cen (od 444 do ponad 600)? Czy czymś się różnią, bo chyba wszystkie chińskie?
  • Poziom 12  
    Jeśli masz po PL instrukcję to wrzuc na forum załacznik.
    A cenowo, hhmm może na niektórych aukcjach jest z obsługą czyli na darmowym serwerem www itp bajerami, a na innych samo urządzenie i dalej rób se co chcesz z nim.
  • Poziom 8  
    Cytat:
    Podaje poniżej komendy jakie należy wydać aby zadziałał z w/w serwisem

Wpisałem te komendy i nie chce mi działać. W ustawianiu nie ma TK-104 - jaki wybrać?
    Poza tym Koledzy - do czego służy ten program GPS Tracker? Wpisuję ID a jakie hasło? Ustawione z Orange nie pasuje, z TK-104 też to jakie hasło?
  • Poziom 8  
    OK - dzięki. Pomimo, że skonfigurowałem i wysłalem SMS o gprs to ciągle mam informacje na stronie gps-trace że obiekt jest w trybie offline i pomimo, że są poprawnie wpisane właściwości obiektu. Co może być tego przyczyną?