Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio X9 500 Benzyna w oleju

Adamus57 09 Mar 2012 18:57 3891 5
  • #1 09 Mar 2012 18:57
    Adamus57
    Poziom 11  

Od pewnego czasy mam problem ze swoim skuterem X9 500, a mianowicie dostaje się paliwo do oleju w silniku. pewnego dnia przy prędkości 140 km/h przydusił się, jak zmniejszyłem gazu to normalnie pracował, ale przy 140 się dusił i gasł. Na drugi dzień było wszystko ok, chodził bezproblemowo, lecz po kilku dniach zauważyłem że olej kapie z filtra powietrza na silnik, wtedy zorientowałem się że paliwo dostaje się do oleju, sprawdziłem wszystko co byłem w stanie i nic, jest nadal to samo, spr. ciśnienie w cylindrze, jest super, prawie 12, silnik teraz w zasadzie pracuje prawidłowo, moc, szybkość jest ok, jedynie jak szybko przymknę gaz to strzela w wydech, jeśli wolno to nie i jeszcze zauważyłem że po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów potrafi zgasnąć, nie za każdym razem, po odpaleniu drugi raz już nie zgaśnie. To jest silnik Piaggio 500 cm. i jest na wtrysku. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem i poradził sobie z tym to proszę o wskazówki.

• #2 09 Mar 2012 20:56
    helena33
    Poziom 27  

Uszczelniacze zaworów, uszczelka pod głowicą, luzy zaworowe, stare paliwo (bardzo często też złej jakości).

• #3 10 Mar 2012 00:41
    Adamus57
    Poziom 11  

No, nie bardzo się z tym zgadzam, gdyby były uszczelniacze to przedewszystkim brał by olej, kopcił i na świecy by to było widać, a on ma bardzo ładne spalanie, uszczelka pod głowicą, nie widzę związku, luzy na zaworach, to ta nieszczelność, a paliwo to wszyscy wiemy jakie jest, ale ja od tamtego czasu to już kilka razy tankowałem i nic się nie zmienia. Według mnie to paliwo nie przedostaje się w czasie pracy silnika, ale podczas włanczania zapłonu, ale nie wiem

• #4 10 Mar 2012 07:11
    39006
    Usunięty  
  • #5 10 Mar 2012 19:22
    Adamus57
    Poziom 11  

Oczywiście, stan oleju był już dużo ponad stan i dlatego zaczęło go przerzucać do filtra, od tego czasu już ze trzy razy spuszczałem olej, pilnuje stanu i jak osiągnie poziom ponad stan to go wymieniam, jest czysty, ale rzadki, z benzyną. Myślałem że wtrysk leje, ale go wypiąłem i ładnie rozpyla, zresztą gdyby lał to silnik by tak nie pracował. Ja jestem troche zoriętowany w temacie i gdyby tu był gaźnik to bym sobie z tym poradził, ale przy wtrysku i elektronicznym sterowaniu to mam problem, nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny.

• #6 01 Lip 2012 16:03
    czarnymirek
    Poziom 1  

wtryskiwacz ma nieszczelność tzn jest źle włożony do kolektora ssącego....trzeba go wyjąć i "umościć" w kolektorze na jakiś wysokotemperaturowy smar...co kolego??700 kilometrów i olej się wylewa jak odkręcasz miarkę...wiem wiem...miałem się też...pozdro wszystkim...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME