Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat toledo 1.9 tdi asv 2004 r. wyłączanie turbiny...

09 Mar 2012 19:12 3983 2
  • Poziom 10  
    Witam mam takie pytanie...mianowicie mam problem z Turbiną która wyłącza się na zimnym silniku po osiągnięciu 2500 obr/min i zapala się komputer na desce, błąd to przeładowanie turbiny...na ciepłym silniku turbina pracuje jak nowa...i się nie wyłącza...podkreślam tu że turbina była czyszczona wymieniany zawór n75, samochód podpięty pod komputer wszystkie parametry wzorowe i nikt nie wie jaka przyczyna...<zjeździłem ze 20 mechaników co mnie kosztowało już 500zł>...czy to może być przycinanie się turbiny...?
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam podobny problem i nie wiem co jest grane.
    Jak ruszam na zimnym silniku to na 2 i 3 biegu muszę przy około 2200 - 2300 obr./min. odjąć na chwilę gazu, słychać jakby uchodzące ciśnienie (takie pufnięcie ) tak ze dwa, trzy razy i potem jest już wszystko ok. Tak jakby ciśnienie gdzieś się przypychało. Po tej czynności mogę go kręcić ile wlezie, auto rwie do przodu. Jak tego nie zrobię to mam brak mocy, czyli turbo nie dmucha. Zawór N75 był wymieniany na nowy jakieś 4 miesiące temu.
  • Poziom 10  
    Witam...przyczyna okazała się dosyć poważna...ponieważ trzeba było wyjąć turbinę z powrotem i przeczyścić oraz usunąć drobne zanieczyszczenie miedzy łopatkami...przyczyną było zacinanie się zmiennej geometrii na zimnym motorze...po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy...{najogólniej rzecz ujmując mechanik za pierwszym razem źle wykonał swoją pracę}