Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć efekt gitarowy

09 Mar 2012 19:15 2455 3
 • Poziom 23  
  Zbudowałem przedwzmacniacz oparty o konstrukcję Janka (słynną na tym forum). Ale chciał bym wpiąć jeszcze dodatkowo efekt. Pytanie pewnie dla Was banalne, dla mnie niestety problemowe.

  Gdzie się wpina efekt? Czy efekt wpina się szeregowo za czy przed preampem? Czy może jakoś równolegle?

  Chodzi mi o efekt przesterowania. Coś takiego: http://runoffgroove.com/thunderchief.png tutaj stronka gdzie to znalazłem: http://www.diystompboxes.com/smfforum/index.php?topic=86773.0;prev_next=next lub coś takiego: http://webbox.w.interia.pl/bluesbreaker.html

  Nigdzie nie mogę znaleźć opisów urządzeń i nie wiem jaki poziom sygnału jest właściwy dla tych efektów.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Efekty powinny być wpinane między instrument a przedwzmacniacz. O ile nie jest to szczególnie zaznaczone na schemacie bądź w opisie konstrukcji - przystosowane są do pracy z poziomem sygnału instrumentu i taki sam poziom podają dalej (na wyjściu) na kolejny efekt albo przedwzmacniacz.
 • Pomocny post
  Moderator Akustyka
  Efekty najczęściej się je łączy między instrumentem a przedwzmacniaczem, ale nie ma reguły. Kolejność efektów wpływa na brzmienie. Czasami efekt lepiej brzmi w pętli efektów pomiędzy preampem a stopniem mocy.
  Efekty takie jak przester, kaczka wpina się szeregowo. Pogłos, chourus, delay raczej równolegle. Chyba że w sobie mają wbudowany tor przepuszczania sygnału wejściowego.
 • Poziom 23  
  Ok. Dzięki za odpowiedzi. Już wszystko wiem.