Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CODEperfect E50 -> jakieś praktyczne informacje ?

adrian_pl 31 Dec 2004 08:02 9628 13
Optex
 • #1
  adrian_pl
  Level 11  
  Witam
  znalazlem ostatnio, wydaje mi sie calkiem niezla centralke alarmowa.
  Chciałbym zapytac czy ma ktos jakies doswiadczenia juz z tą centralka i jak sie ona sprawdza w praktyce ? Z góry dziękuję.

  oto link do producenta:
  http://www.ls.gda.pl
 • Optex
 • #2
  jacq
  Level 22  
  no tak, wydaje sie niezła ta centralka, ale nie mogę się wypowiedziec ponieważ nigdy nie montowałem. mnie śmieszy tylko podejście producenta (czy też dystrybutora), zauważ jak długi jest opis zalet tejże centrali przy czym kilka funkcji opisanych jest wielokrotnie z użyciem różnego nazewnictwa, dla mnie to jest traktowanie klijenta jak debila, poza tym chyba się nie sprzedawały za dobrze bo nazwa została zmieniona z CODE PERFECT na ELITA, no chyba że w innym celu. może się czepiam ale takie jest moje zdanie, poza tym mam lekki dołek i wszystko mnie drażni...
  pozdro
 • #3
  adrian_pl
  Level 11  
  faktycznie zmienili nazwe, a jeszcze dwa dni temu byla CODEperfect.
  Dzieki za wskazówki na temat tych opcji.
  A jezeli chodzi o nazwe to wydaje mi sie to ruch czysto marketingowy ze wzgledu na to iz stara nazwa byla zbyt dluga a na dodatek zawierala cyfrowe określenie - co dla ludzi w temacie jest ulatwieniem etc. Za to nowa nazwa jest latwa, prosta i przyjemna a dodatkowo poprzez nazwe tak jakby probowali wyznaczyc docelowy rynek odbiorcow...hmmm jednak mnie ciekawi najbardziej jak sie sprawdza po zainstalowaniu w samochodzie. pozdrowienia.
 • Optex
 • #4
  error79
  Level 12  
  Ja jestem posiadaczem tego alarmu od miesiaca. Mysle ze to ciekawa propozycja. Jak an razie nie mam mu nic do zarzucenia. A nawet wiecej ma bardzo dobry zasieg pilota. Polecam go wszystkim
 • #5
  autozab
  Level 11  
  Wymieniony przez Panów autoalarm występuje / lub występował / też pod nazwą EUROSEC
 • #6
  kzaw
  Level 27  
  Eorosec akurat wg mnie nie był wart polecenia. Jest alarmik z pilotem jednoprzyciskowym. występuje w dwóch wersjach: z dozbrajaniem po nieumyślnym rozbrojeniu wraz z zamknięciem centralnego zamka(jezeli jest), oraz bez zamknięcia centralnego zamka.Niestety ta pierwsza wersja była trudno dostępna.
 • #7
  carrier
  Car alarms specialist
  Centralki CODEperfect montuje już od ok 2 lat a samych E50 i GN5 zamontowałem ponad 150 szt. Wiele funkcji, bardzo łatwo dopasować go do każdego auta. Alarm praktycznie w 100% bezawaryjny, producent daje 5 lat gwarancji.

  CODEperfect E50 - ALARM 5 GENERACJI

  1.) 2 piloty ergonomiczne (water resistant)
  2.) przekaźnik zewnętrzny 65A
  3.) sterowanie czujnikiem uderzeniowym oraz ultradźwiękiem
  4.) system cichego uzbrajania
  5.) pamięć systemu alarmowego
  6.) dioda LED
  7.) programowanie sterowaniem zamka centralnego
  8.) pełny zmienny kod
  9.) blokada zapłonu
  10.) sterowanie centralnym zamkiem
  11.) savelock
  12.) awaryjne wyłączenie autoalarmu
  13.) pre-alarm
  14.) wszystkie wymagane zabezpieczenia
  15.) sterowanie zasilaniem zamka centralnego
  16.) immobilaizer
  17.) 5 lat gwarancji
  18.) odporny na sczytywanie kodu sterowniczego (antyskaning)
  19.) dwustopniowy prealarm – funkcja skracająca czas alarmowania od czujnika uderzeniowego, łagodząca skutki fałszywych alarmów
  20.) możliwość włączania systemu bez czujnika uderzeniowego
  21.) alarmowanie po podaniu napięcia na instalację zapłonową
  22.) pamięć zadziałania alarmu
  23.) sygnalizacja niedomknięcia drzwi, pokryw bagażnika i silnika
  24.) samoczynne włączenie w stan czuwania w przypadku nieumyślnego wyłączenia systemu
  25.) regulacja długości impulsu sterującego zamkiem centralnym
  26.) wybór ochrony dodatkowej poprzez immobilaizer oraz anty-napad
  27.) funkcje anty-napadu programowalne
  28.) możliwość podłączenia czujnika mikrofalowego i przechyłowego
  29.) możliwość użycia modułu GSM Siemens
  30.) kontrola ilości zaprogramowanych pilotów
  31.) zdalna regulacja częstotliwości ultradźwięków poprzez pilota
  32.) zmienny kod PIN awaryjnego wyłączenia
  33.) weryfikacja autentyczności pilotów
  34.) wybór funkcji automatycznego zamknięcia drzwi
  35.) współpraca ze sterowaniem drzwi garażowych
  36.) przystosowany do sytuacji kryminalnej w Polsce
  37.) automatyczne uzbrajanie systemu
  38.) wyłączanie osobne czujników ultradźwiękowych oraz innych czujników
  39.) anti-carjack
  40.) POSIADA CERTYFIKAT CE i E22 UNII EUROPEJSKIEJ !!!
  41.)posiada 42 programowalne funkcje
  42.)instrukcja i opis po polsku
  43.)system ANTYPORWANIOWY
  DO ZESTAWU JEST DOŁĄCZONA KOMPLETNA POLSKA INSTRUKCJA
  ALARM POSIADA WYMAGANE CERTYFIKATY UNIJNE !!!
  CE I E22 oraz ISO 9001
  ALARM POSIADA ATEST TuV
  ALARM MOŻE BYĆ MONTOWANY W AUTACH NOWYCH NA GWARANCJI ORAZ DO AUT UBEZPIECZANYCH
 • #8
  zepol
  Level 21  
  Faktycznie CODEperfect i Eurosec mają tego samego producenta - słuszna uwaga! Jednak to nic złego, a niekorzystna opinia o jednych lub drugich wiąże się ze słabą znajomością obu marek. Najczęściej montowano słabo wyposażony choć bardzo wytrzymały najtańszy model którego atutem była ogromna prostota obsługi. Krytykowanie Eurosec-a za stare wersje nie ma sensu - to tak jak by powiedzieć, że stare wersje (np.) Prestige-a są przestarzałe...Były dobre w swoich czasach i chodzą do dziś. A teraz Eurosec ma nowe modele i choć nie twierdzę, że są super to na pewno zasługują na uwagę - maja np 40 (!!!) funkcji programowanych i możliwość pracy z modułem GSM w podstawowej najtańszej wersji... Nie wspominając o droższych modelach. Duży plus za niską cenę, bezawaryjność, ergonomiczne (w dodatku wodoszczelne!) piloty i sporą możliwość dowolnej konfiguracji urządzenia.
  W przypadku CODEperfect na dodatkową uwagę zasługuje model GN6 - bezpilotówka z dodatkowym kanałem transmisji, kodem PIN i innymi bajerami za naprawdę niską cenę - szykuje się poważna konkurencja dla SEO... Podsumowując - jestem patriotą i z reguły wybieram to co dobre jeśli w dodatku jest polskie :-) , jednak Eurosec i CODEperfect to ciekawy sprzęt w bardzo dobrej cenie.
 • #9
  Tasaky
  Level 11  
  Witam

  Może Szanowni Panowie SPECJALIŚCI dziedziny zabezpieczeń i alarmów pomogą laikowi :cry:
  Dziś założyłem sobie do VW Golfa II Elitę mini + czujnik mikrofalowy dwu strefowy. Pewne funkcje pilota i alarmu udało mi się ustalić eksperymentalnie (nie jest to dużo: odpalenie alarmu bez czujnika radarowego, kasowanie alarmu zachowując stan uzbrojony, automatyczne uzbrajanie po nieumyślnym wyłączeniu oraz naruszeniu strefy + czasy działania i reagowania).

  Jaki jest fabryczny kod PIN, Chciałbym go zmienić oraz kilka innych funkcji centralki ale jakoś mi to nie wychodzi. Numer Funkcji należy w taki sam sposób wprowadzić jak PIN? Trzeba za każdym razem wprowadzać PIN przed FN? Czy Numer Ustawienia wprowadza się z pilota? Jak tak, to którym przyciskiem? Byłbym wdzięczny za opis funkcji poszczególnych przycisków z pilocie.
  W sumie potrzebuję info do prawidłowego korzystania z zalet centralki. Jak mam już takie coś to szkoda używać alarmu jako centralnego zamku w połączeniu ze straszakiem w postaci diody :|

  Pozdrawiam
  Tasaky
 • #10
  The Dino
  Level 13  
  Tasaky wrote:
  (...) Jaki jest fabryczny kod PIN, Chciałbym go zmienić oraz kilka innych funkcji centralki ale jakoś mi to nie wychodzi. Numer Funkcji należy w taki sam sposób wprowadzić jak PIN? Trzeba za każdym razem wprowadzać PIN przed FN? Czy Numer Ustawienia wprowadza się z pilota? Jak tak, to którym przyciskiem? Byłbym wdzięczny za opis funkcji poszczególnych przycisków z pilocie.
  W sumie potrzebuję info do prawidłowego korzystania z zalet centralki. Jak mam już takie coś to szkoda używać alarmu jako centralnego zamku w połączeniu ze straszakiem w postaci diody :| (...)
  Ja mam od pewnego czasu (z 2 miesiące) alarm EuroSec (GN5_S) i muszę powiedzieć, że jest bardzo zadowolony (sam zakładałem i może nie ma różnych bajerów w stylu dodatkowego kanału, ale w sumie i tak nie maiłbym go gdzie użyć więc jak dla mnie jest super). A ustawiania mam w taki sam sposób jak u ciebie (przynajmniej tak przypuszczam :? ), więc opiszę jak to jest u mnie.

  Kod PIN masz napisany na nalepce na samej centralce alarmu. Listę funkcji powinieneś mieć opisaną w instrukcji dostarczanej do alarmu. Pin (funkcję zresztą też) wprowadzasz na takiej zasadzie: alarm rozbrojony, zostawiasz otwarte drzwi, przekręcasz kluczyk w stacyjce, dioda zaczyna migać (podwójne błyski), liczysz mignięcia, jeśli mignie tyle razy jaką chcesz liczbę wprowadzić "wyłączasz" stacyjkę i tak dalej. Mając np. kod 4321, przekręcasz stacyjkę, liczysz mignięcia, mignie 4 razy wyłączasz, przekręcasz znowu, liczysz 3 mignięcia, wyłączasz itd. Jak wprowadzisz prawidłowo 4 liczby alarm mignie potwierdzając. Teraz czekasz kilka sekund, dioda będzie ciągle migotać (potrójne błyski), to czas programowania pilotów, więc nic nie robisz, gdy przestanie i zacznie zwyczajnie migać jednostajnie to znaczy, że alarm jest w trybie serwisowym i można wprowadzać funkcje, itp.. Teraz wprowadzasz numer funkcji (tak samo jak pin), kierunki potwierdzą dobrze wprowadzoną funkcję. Teraz przy wyłączonej stacyjce wciśnięcie przycisku pilota powie ci jak ustawiona jest dana funkcja (migną kierunki tyle razy), a aby zmienić ustawienie włączasz stacyjkę i na krótki naciskasz przycisk pilota w odstępach 1 sekundowych tyle razy na ile chcesz ustawić odpowiednią funkcję, czekasz aż alarm potwierdzi zmianę (syreną i kierunkami), wyłączasz stacyjkę.

  Ale do tego wszystkiego powinieneś dostać kartkę z opisem tego i listą funkcji :? 8-) .

  PS. To opis z mojego alarmu, masz pewnie podobnie lub dokładnie tak samo, ale bierz poprawkę, że to inny alarm :) .
 • #11
  Tasaky
  Level 11  
  Och dzięki Ci The Dino

  W instrukcji wcieło jedną stronę. Nie cyknołem, że kod pin to ten na nalepce na centralce:D. Teraz to wszystko pójdzie z góry.

  Udało mi się dobrze wyregulować mikrofale, jest ok (no może zamienie buzera z prealarmu na coś głośniejszego). Alarm jest super, funkcji ma w opisie mnóstwo.

  Pozdrawiam
 • #12
  Kamilch
  Level 1  
  Witam!

  Mam w samochodzie alarm eurosec ale nie mam instrukcji obsługi. Poprzedni właściciel "zapomniał" mi jej przekazać:) teraz mam pewiem problem bo syrena mi nie działa. Czy jest jakaś wersja e-bok tej instrukcji, czy też czeka mnie wizyta w serwisie? Jeśli ktoś ma to prosze o podesłanie na e-mail.
  Z góry dziękuje za odp.
  Pozdrawiam
 • #13
  okulik
  Level 28  
  czesc, mam alarm codeperfect gn5 i w instrukcji jest opisana opcja sterowania drugin kanalem, czy ktos moze mi napisac gdzie mam sie podlaczyc do alarmu zeby sterowal osobnym silownikiem, chodzi tylko o impuls