Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo - gniazdo przyczepki

09 Mar 2012 21:31 3802 6
  • Poziom 8  
    Witam w swoim seacie mam zamontowane gniazdo przyczepki ktore jednak było połamane więc postanowiłem zamontować nowe. Problem polega na tym, iż samochód sprowadziłem z Danii i w gnieżdzie jest 8 pin. Do pinu od swiateł przeciwmgielnych dochodzi blaszka od innego pinu.. Pytanie jak podlaczyć ten 8 kabelek? w załączeniu fotka gniazda

Seat Toledo - gniazdo przyczepki Seat Toledo - gniazdo przyczepki

czy te kable razem złaczyć ? od świateł przeciwmgielnych?

dziękuję za odpowiedz
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    W polskich gniazdkach nie ma tego patentu, to znane europejskie rozwiązanie, gdzie lampa na samochodzie jest rozłączana włożeniem wtyczki przyczepy, świeci wówczas tylko przyczepa.
    W Polsce nie jest to wymagane, łączy Kolega te dwa przewody ze sobą i lampa na samochodzie będzie swiecić z lampą przyczepy.
  • Poziom 8  
    czyli jednym slowem swiatlo przeciwmgielne na samochodzie nie wylaczyc sie z chwila pdolaczenai przyczepki czy jednak tak?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    W Europie jest odłączane po włożeniu wtyczki; w Polsce może być, ale nie musi - a po zmianie czyli po złączeniu tych dwóch przewodów, na aucie będzie świecić bez względu na to, czy jest włożona wtyczka czy nie.
  • Poziom 8  
    rozumiem, a czy nie jest tak ze swiatla tylnie przeciwmgielne powinny sie wylaczyc z chwila podlaczenia przyczepki?
  • Poziom 37  
    Zico63 napisał:
    w Polsce może być, ale nie musi

Tak po prawdzie, znaczenie ma to dopiero przy holowaniu aluminiowej, błyszczącej przyczepy kempingowej. Wówczas odbijające się w lusterkach od nadwozia przyczepy światło pmgłowe auta poważnie utrudnia jazdę.
    Przy przyczepkach towarowych nie ma to znaczenia.
  • Poziom 8  
    oki dzieki wielkie za pomoc:)