Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 28Z44B przestrajanie wybór dekodera

QCoo 09 Mar 2012 22:05 1572 7
  • #1 09 Mar 2012 22:05
    QCoo
    Poziom 17  

Witam.
    Mam klasyczny problem. Przywiozłem tv z UK (Toshiba 28Z44B). I pod kablówką nie ma fonii. Programy zaczynają się od kanału 21.

Siedzę od dwóch tygodni na wujku google i zauważyłem podobnych tematów jest na pęczki w sieci. Lecz albo omawiane są konkretne przypadki, albo temat jest bardzo ogólny. Drugi problem, że zauważyłem iż mój telewizor nie był produkowany na polski rynek a i jest o nim tutaj zupełna pustka.
    Zaznaczę, że w moim tv nie ma opcji przestawienia tej funkcji w menu serwisowym.

Delikatnie się rozeznałem i wysnułem wniosek, że mam 2 wyjścia:
    - albo przestrojenie i wizyta od speca od takich rzeczy
    - albo dokupienie dekodera

I teraz pytanie: na ile pewne jest, że takie przestrojenie coś da? W sensie, że będę miał wszystkie kanały w kablówce, nie będzie zaników ani sygnału ani jakości fonii?
    2. - czy to prawda, że zakup odpowiedniego dekodera usunąłby wątpliwości? Jeżeli tak, to jaki konkretnie miałby być to dekoder? To, że cyfrowy a nie analogowy to wiem. Ale co jeszcze?

0 7
  • #2 09 Mar 2012 22:27
    Lee.LW
    Poziom 24  

Witam!
    Problem jest dosyć złożony.
    Przestrojenie fonii załatwi problem częściowo, jeśli jednocześnie nie zostanie włączony zakres VHF (w uproszczeniu - kanały poniżej 21), w analogowych kablówkach są tam programy.
    Zakup (dzierżawa) dekodera cyfrowego do kablówki w zasadzie tylko od operatora.
    Dekoder DVB-T - owszem, jeśli masz antenę TV naziemnej i zasięg.
    Pozdrawiam,
    Lee

0
  • #3 10 Mar 2012 12:51
    QCoo
    Poziom 17  

A czy mogę użyć jakiegoś dekodera jako urządzenie podłączone od kabla w ścianie -> przed telewizorem? Mówimy o przypadku kablówki, gdy mam tylko wystający ze ściany przewód antenowy...

0
  • #4 10 Mar 2012 13:40
    Lee.LW
    Poziom 24  

Można jeszcze użyć magnetowid jako tuner do odbioru kablówki, czyli ze ściany w magnetowid, z magnetowidu euro ew. cinch do telewizora.
    Przełączanie kanałów pilotem magnetowidu.
    Spróbuj zadzwonić do serwisu kablówki, myślę że powiedzą Ci na co możesz liczyć z ich strony (i za ile :| ).

0
  • #5 10 Mar 2012 13:44
    QCoo
    Poziom 17  

też myślałem o podłączeniu magnetowidu. Jednak nie każdy się nadaje. Kupiłem Panasonic NV-HD630 Stereo Hi-Fi i nic się nie zmieniło...
    Co do kablówki to zadzwonię w poniedziałek, bo w soboty nie pracują :/

0
  • #6 10 Mar 2012 15:40
    Lee.LW
    Poziom 24  

Masz pecha, widocznie magnetowid nie jest przestrojony, chyba że, też przyjechał z UK.
    Wystarczy przestroić fonię, tuner ma hyperband- czyli wszystkie kanały, łącznie z kablowymi.
    Programując go, powinieneś znaleźć więcej kanałów niż w Toshibie.

0
  • #7 10 Mar 2012 16:03
    Jakant
    Poziom 35  

Magnetowid podłącz z TV przez kabel EURO.

0
  • #8 10 Mar 2012 16:21
    Lee.LW
    Poziom 24  

Jakant
    Cztery (soli nie liczę :!: ) posty wyżej napisałem:

Cytat:
    z magnetowidu euro ew. cinch do telewizora

0