Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra przetwornica 12V-24V/230V - Profitexx, Waeco, Belkin - która z nich?

bartek.sonix 25 Cze 2014 14:39 98188 109
  • #91 25 Cze 2014 14:39
    czarodziej1968
    Poziom 14  

Tanie przetwornice no-name mają moc wyssaną z palca, to szczytowa moc jaką są w stanie teoretycznie oddać w bardzo krótkim czasie. Podobnie jak tanie wzmacniacze samochodowe, piszą na nich 2000W, a jak się zajrzy w bebechy, to z biedą dają 40-50W.
    Poszukaj markowej przetwornicy, takiej w której producent deklaruje stałą moc jaką jest w stanie przetworzyć urządzenie. Niestety nie jestem w stanie podać producenta. Jak do swojej instalacji PV kupiłem Volt, ale to chyba nie był dobry wybór, są z nią problemy.
    Nie napisałeś co to za lodówka, czy jest tam typowy agregat? Jeśli tak to być może wymaga pełnego sinusa.
    Jeśli chodzi o moc, to powinieneś zrobić bilans energetyczny. Jeśli wiesz na pewno, że tylko lodówka będzie chodzić, to taka 600W z nadmiarem wystarczy, nawet coś jeszcze podłączysz dodatkowego. Pod warunkiem oczywiście, że przetwornica będzie oddawała 600W w dłuższym okresie czasu, a nie tylko kilka sek.
    Dobrze by było zrobić instalację do tej lodówki. Od akumulatora kabelki o przyzwoitej średnicy i koniecznie bezpiecznik przy aku. Z gniazda zapalniczki nie pociągniesz dużych prądów. Zresztą w gnieździe jest 12V.
    Sama prztwornica powinna być umieszczona w miejscu gdzie będzie swobodny przepływ powietrza. Przy pełnym obciążeniu będzie się z pewnością grzała. Większość prztwornic ma wbudowane wentylatory do chłodzenia, muszą gdzieś zassać chłodne powietrze i gdzieś oddać ciepłe.
    Wielce wskazane jest aby przetwornica miała zabezpieczenia:
    - na wyjściu przeciwprzeciążeniowe ( na wypadek gdy ktoś podłączy coś wiekszego przez przypadek)
    - na wejściu zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem ( takie rozwiązanie zapobiegnie uszkodzeniu akumulatora przez jego rozładowanie do zera)
    - termiczne, przed zbyt wysoką temperaturą.

• Sklep HeluKabel
  • #92 25 Cze 2014 14:47
    Maniuni095
    Poziom 6  

Przetwornicę wybrałem taką - nie wiem czy dobrze

http://techtron.pl/p2218,przetwornica-napieci...800w-1000w-ipsn-1000-s-sinus-volt-polska.html

a lodówka(chłodziarka) jest taka
    http://mpm.pl/produkty/agd-wolnostojace/chlodziarki/chlodziarka-mpm46cj01a.html

Co do instalacji, to przetwornica będzie miała podłączenie bezpośrednie, nie przez gniazdo( mimo ze w samochodze jest gniazdo 12v i 24v). Do przetwornicy będzie podłączona tylko lodówka, bo wszystkie inne ładowarki itp mam pod gniazdo zapalniczki. A podłączenie nie robi problemu, martwi mnie jedynie to, czy taka przetwornica "pociągnie" taką lodówkę(wyczytałem, że przy starcie potrzebuje dużo więcej mocy niż podczas późniejszej ciągłej pracy).

• #93 25 Cze 2014 14:58
    czarodziej1968
    Poziom 14  

Czyli ta lodówka to typowy agregat. Być może na tamtych przetwornicach nie szła dlatego, że przy starcie siniki elektryczne potrafią pobrać prąd nawet do 6 razy większy od nominalnego.
    Jesli zdecydowałbyś się na firmę VOLT, to zerknij na ich nowe przetwornice sinus:
    http://www.voltpolska.pl/produkty/sinus.html
    Od tego typu, który Ty podałeś różnią się między innymi sporo mniejszym poborem własnym. Ta Twoja bez obciążenia pobiera 0,8A(24V) i 1,2A(12V), a te nowe 0,3A. To sporo mniej, a to energia stracona, czytaj wypompowana z akumulatora i puszczona w ciepło.
    Ja od 2 tygodni jadę na takiej:
    http://www.voltpolska.pl/produkty/sinus/sinus-3000-24v-230v-15003000w.html
    Mam na tym całą domową elektronikę, łącznie z telewizorem, który ciągnie nawet 350W, daje radę, ale z niewiadomych przyczyn kilka razy mi się zrestartowała (wyłączyła się na ułamek sekundy i wstała) Możę taka jej uroda.

• #94 25 Cze 2014 15:08
    Maniuni095
    Poziom 6  

Ta 1500W jest za duża i za droga tak więc z miejsca odpada, jak pociągnie ta 800W tą lodówkę to na tą się zdecyduję, tylko teraz muszę poszukać tych nowych przetwornic, bo szczerze mówiąc nie patrzyłem na tą wartość(pobieranie bez obciążenia).

• #95 25 Cze 2014 15:17
    czarodziej1968
    Poziom 14  

Mają te przetwornice w tym sklepie na bank, bo ja też u nich kupowałem, trzeba tylko poszukać.

PS. VOLT ma całkiem przyzwoity serwis. Moja przetwornica na dzień dobry miała drobny feler, od momentu wysłania do odbioru minęły niecałe dwa tygodnie. Naprawili bez żadnych problemów.

• Sklep HeluKabel
  • #96 27 Cze 2014 07:28
    jogarak
    Poziom 2  

wydaje mi się że bardziej skłaniałbym się ku czystemu sinusowi, w moim pytaniu raczej chodziło mi o moc tego urządzenia?

• #97 27 Cze 2014 08:00
    jacekko0
    Poziom 31  

Do zasilania twojego wzmacniacza i laptopa wybierz przetwornicę 500W.

• #98 30 Cze 2014 16:11
    Isk
    Poziom 16  

Do zasilania lodówki, trzeba kupić min "800W", wiąże się to z dużym poborem mocy przy starcie agregatu, później już jest normalnie tj te 85W.

http://techtron.pl/p2218,przetwornica-napieci...800w-1000w-ipsn-1000-s-sinus-volt-polska.html

Ten model możesz zobaczyć "w akcji" podczas uruchamiania lodówki, jest film na youtube (na kanale sklepu).

Co do poboru prądu 300mA to nie ma takiej opcji żeby Sinus tyle pobierał, na stronie Volta jest błąd w opisie.

• #99 26 Paź 2014 21:33
    zbigniew125
    Poziom 23  

czarodziej1968 napisał:
    Mają te przetwornice w tym sklepie na bank, bo ja też u nich kupowałem, trzeba tylko poszukać.

PS. VOLT ma całkiem przyzwoity serwis. Moja przetwornica na dzień dobry miała drobny feler, od momentu wysłania do odbioru minęły niecałe dwa tygodnie. Naprawili bez żadnych problemów.

Witam Niestety przetwornice z pełnym sinusem o większych mocach Firmy VOLT [24V 2000/4000W] są lichej jakości ze względu na przegrzewanie się .
    Zakupiłem takową i niestety przy obciążeniu 350W wentylator nie pracował a przetwornica bardzo się nagrzała , oddałem do serwisu ,serwisant stwierdził że wszystko jest OK . Niestety po podłączeniu telewizora około 70W ,historia się powtórzyła , po telefonie do serwisu dowiedziałem się że po włączeniu TV muszę zapalić jeszcze kilka żarówek ,tak do 200W obciążenia bo inaczej nie będzie działać albo zakupić kilka przetwornic o parametrach dobranych do odbiorników , tak że od Firmy Volt z daleka . Pozdrawiam Zbigniew

• #100 11 Mar 2015 01:58
    kondzio2003
    Poziom 14  

No i zdania widzę są podzielone a ja też właśnie stoję przed zakupem przetwornicy.

Będzie mi ona potrzebna do uruchamiania opalarki a więc moc 2000W bez pełnego sinusa. Dodatkowo często będzie ona służyła do zasilania źródeł światła.

Czy ryzykować z zakupem polko-chińskiego VOLTA czy polecacie coś innego?

• #101 11 Mar 2015 20:12
    zbigniew125
    Poziom 23  

Moje zdanie znasz , moja była już trzy razy w serwisie i dalej są problemy .Jeżeli potrzebujesz bez pełnego sinusa , znajdziesz coś taniego i dobrego . Pozdrawiam

• #102 11 Mar 2015 20:33
    Isk
    Poziom 16  

A jaki jest sens zakupu przetwornicy 2000W do obciążenia 40-100W?

• #103 12 Mar 2015 20:25
    zbigniew125
    Poziom 23  

Isk napisał:
    A jaki jest sens zakupu przetwornicy 2000W do obciążenia 40-100W?

W momencie zgromadzenia [naładowania ]dużej energii w aku [silne wiatry] chciałbym spożytkować więcej energii , niestety przy małej przetwornicy brak takiej możliwości . Pozdrawiam

• #104 17 Mar 2015 08:18
    Isk
    Poziom 16  

Przy dużej przetwornicy i małym obciążeniu jest słaba sprawność. Można to było rozwiązać inaczej.

To tak jakby jeździć dostawczakiem i wymagać zwrotności, ekonomiczności małego samochodu.

• #105 30 Gru 2015 19:00
    siro13
    Poziom 9  

Podłączę się do tematu:

Potrzebuję przetwornicę 12V-230V około 300W pełny sinus, do zasilania laptopa z interfejsem diagnostycznym w czasie jazdy samochodem. Sprawdzałem już VOLTa 300/600W SINUS, ale nie dawał rady - przy zasilaniu przez przetwornicę laptop nie odnajdywał interfejsu podpiętego pod USB. Sądziłem że zakup przetwornicy SINUS załatwi sprawę, ale jak widać nie do końca, rozumiem że potrzebuję czegoś z wyższej półki? Czy jest jakaś inna metoda na odfiltrowanie składowych powodujących opisany problem? Dodam że identyczne objawy występują zarówno przy zasilaniu z gniazda zapalniczki, jak i bezpośrednio z akumulatora.

• #106 31 Gru 2015 10:13
    kondzio2003
    Poziom 14  

siro13 napisał:

Potrzebuję przetwornicę 12V-230V około 300W pełny sinus, do zasilania laptopa z interfejsem diagnostycznym w czasie jazdy samochodem. Sprawdzałem już VOLTa 300/600W SINUS, ale nie dawał rady - przy zasilaniu przez przetwornicę laptop nie odnajdywał interfejsu podpiętego pod USB. Sądziłem że zakup przetwornicy SINUS załatwi sprawę, ale jak widać nie do końca, rozumiem że potrzebuję czegoś z wyższej półki? Czy jest jakaś inna metoda na odfiltrowanie składowych powodujących opisany problem? Dodam że identyczne objawy występują zarówno przy zasilaniu z gniazda zapalniczki, jak i bezpośrednio z akumulatora.

Czyli z tego co mówisz mamy wnioskować, że laptop wykrywa interfejs gdy jest zasilany z sieci i z laptopowego akumulatora a nie wykrywa na przetwornicy? To bardzo dziwne... Bo to co przychodzi z gniazdka przechodzi przez zasilacz i on przetwarza napięcie sinusoidalne (jakie by nie było) na napięcie stałe stabilizowane np. na 19V a potem laptop ma wewnątrz małe przetwornice na 5V i inne potrzebne napięcia. A więc z punktu widzenia interfejsu nie ma różnicy czym jest zasilany laptop.

Jeżeli chcesz filtrować sinus można zrobić filtr LCL. Z tym, że do dobrania pojemności potrzebna jest częstotliwość przełączania przetwornicy.

• #107 01 Sty 2016 12:54
    siro13
    Poziom 9  

Dokładnie rzecz opisując jest jeszcze dziwniej - przy zgaszonym silniku interfejs jest wykrywany zarówno na własnym zasilaniu, jak i przez przetwornicę, za to gdy silnik jest uruchomiony po wejściu np. w bloki pomiarowe pokazuje się kilka wartości, a po chwili interfejs jest rozłączany - a najdziwniejsze jest to że w menedżerze urządzeń wciąż jest widoczny. Ale ustaliłem już że winny jest laptop - na innym przetwornica z interfejsem działają poprawnie. Ten "wadliwy" model to HP550.

• #110 18 Lip 2016 20:36
    belfegor1988
    Poziom 17  

Witam, stałem się posiadaczem przetworki techtron 12V 350W z czystym sinusem. Pobór prądu bez obciążenia to ok 1,1A, pobór prądu bez włączenia (podania plusa na zacisk sterowania zdalnego) a tylko podania napięcia na zaciski prądowe to ok 5,7mA. Przetwornica działa jak narazie dobrze, opalarkę elektryczną 350W odpala bez problemu, na więcej testów nie miałem czasu. Jedynie może niektórych denerwować moim zdaniem niezbyt cichy wentylator. Ogólnie jestem zadowolony. Pozdrawiam.