Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos 1,5 16V, podciśnieniowy regulator przepustnicy

09 Mar 2012 22:23 9322 8
  • Poziom 22  
    Witam.
    Lanos jak w temacie.
    Mam pogrzebany przez "fachowców" silnik.
    Na początek chciałbym się dowiedzieć gdzie ma być podłączony przewód ciśnieniowy od regulatora przepustnicy (taka gruszka przymocowana do kolektora dolotowego). Wychodzi z niej wężyk, lecz jest w pewnym momencie urwany i nie wiem w którym miejscu ma być podłączony.
    Jeżeli zna ktoś ten silnik to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Chodzi chyba o zmienną długość kolektora, wężyk ma być podłączony do elektrozaworu sterującego tym układzie.
  • Poziom 22  
    Przesyłam zdjęcie komory silnika.
    Mam zaznaczony urwany króciec przy którym nie ma żadnego elektrozaworu oprócz czujnika ciśnienie w kolektorze, więc zapewne był podłączony tylko nie wiem do czego. Widać jeszcze jakąś dorobioną zaślepkę na kolektorze. Nie wiem czy coś tam miało (było) podłączone czy nie.
    Przypomnę że samochód jest przez kogoś pogrzebany.
    Główne objawy to podwyższone obroty na benzynie i trzeba dużo kręcić rozrusznikiem na zimnym silniku zanim odpali.

Daewoo Lanos 1,5 16V, podciśnieniowy regulator przepustnicy
  • Poziom 22  
    Ponawiam prośbę.
    Jeżeli ma ktoś Lanosa z tym silnikiem to proszę o zrobienie zdjęcia komory silnikowej.
  • Moderator Samochody
    Powinien być elektrozaworek, ktoś to odłączył uśmiercając mu 1/3 koników, bo inaczej by nie jeździł z tą gazownią.
  • Poziom 22  
    Gaz jest w tej chwili odłączony.
    I teraz pytanie gdzie jest umiejscowiony ten elektrozawór, w którym miejscu go szukać o ile w ogóle on gdzieś jest.

Dodano po 1 [minuty]:

Może ma ktoś takiego Lanosa to prosiłbym o fotkę. Tam jest jeszcze wiele do zrobienia, więc zdjęcie komory silnika trochę mi ułatwi.
  • Poziom 27  
    na forum lanosa spróbuj
  • Poziom 22  
    Zamykam temat.
    Już nie aktualne.