Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Nowa, ale buczy Bosch SMS58M98EU.

09 Mar 2012 23:06 14110 17
  • Poziom 14  
    Witam,

kupiłem zmywarkę o modelu, Bosch SMS58M98EU.

Mam problem, mianowicie przed pobraniem wody do zmywania zaczyna buczeć, dajmy na to mamy program 1:38, i zaczyna buczeć w momencie kiedy zaczyna się filmik, a przestaje hmm jak się woda zaczyna wlewać. Na pewno nie jest to pompa która wypompowuje. W pon. przychodzi serwisant, ale muszę wiedzieć mnie więcej, żeby nie powiedział mi "Tak ma być". To moja 1sza zmywarka więc nie za bardzo się znam na odgłosach. Dziękuje za sugestie.

Link
  • Poziom 39  
    Jest dobrze zamocowana, nic nie rezonuje? Bo chodzi jak traktor ;)
  • Poziom 14  
    Jest dobrze, zamocowana nawet jak sie ją wystawi to tak jest. Dodam, że słychać to po lewej stronie zmywarki, najbardziej jak się wsadzi ucho w szczelinę między szafką a zmywarką. Aha, no i tak nie powinno być, nikt tak nie ma oczywiście?
  • Poziom 26  
    Buczy jak poluzowana cewka elektrozaworu na wymienniku ciepła.
  • Poziom 39  
    TomekCarlos napisał:
    Pompa myjąca też niespecjalnie cichutka - a z tego co widzę, jest tam silnik BLDC.
  • Poziom 14  
    Szczerze przyznam, to wg. mnie jest cicho, jak się naczynia wyjmie, no prócz buczenia. Ale serwisant powie co i jak to napisze to było. Wiem, jedynie, że jestem rozczarowany, ale ja mam zawsze takie :szczescie: do sprzętów.
  • Poziom 2  
    Mam podbny problem,też zmywarka bosch ,tak samo buczy podczas pobiarania wody,jestem ciekawa co powiedział Ci serwisant?czy to buczenie to normalne jest? U mnie Mimo tego buczenia wszystko jest oki, bardzo ładnie zmywa,jedynie co może naczynia są mokre. czekam na odpowiedź
  • Poziom 14  
    Serwisant, powiedział, że to normalne w tym modelu i że to zawór po prostu płaszcza pracuje. Inny posiadacz zmywarki też mówił, że tak ma. Czyli jest nas 3.
    PS: U mnie niestety naczynia też nie są super suche, na trybie zwykłym bez dodatkowego suszenia i z funkcją variospeed. A innych nie testowałem.
  • Poziom 39  
    kamoreks napisał:
    że to zawór po prostu płaszcza pracuje
    To widać marny interes jest kupować droższą wersję. Ja mam tańszy model i zaworu wymiennika praktycznie nie słychać - tylko bulgot spływającej wody :)
  • Poziom 14  
    Albo serwisant kituje chociaż wątpie. No niestety marna sprawa, fakt że całe buczenie trwa około do 1 min. na całe zmywanie ale wiecie jak to jest.

A MOVZX jaki masz model, jeśli można spytać?
  • Poziom 20  
    Ja używam SMS 50M02EU.Używam kostek 3w1 i dodatkowo leje nabłyszczacz.Ustawiłem go na pozycji 2 .Efekty suszenia są o dużo lepsze niż przy suszeniu z użyciem jedynie kostek.Soli nie używam ,bo w mojej okolicy wystarczająca jest sama kostka z zawartością soli.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    A u ciebie buczy tylko na początku czy też w trakcie? bo u mnie to buczy 2 razy raz na początku a potem jakoś po środku. a teraz jeszcze inna rzecz mnie martwi że kiedy skończył sie program auto to świeciła sie kontrolka z taka szczoteczką zamiast kontrolki end,na infolinie nie umiała mi sprecyzować co to może oznaczać. model mam SPV 50EU00EU. Troche to dziwne że takie buczenie to normalne.bo jak dla mnie to dosyć jest to głośne.jak dla mnie to ta ich instrukcja obsługi jest lipna ,mało zrozumiała,powinni pisać np. co sie dzieje jak coś sie świeci,ale jak coś buczy. ja jeszcze poczekam kilka dni i też chyba wezwe serwisanta, przynajmniej będe spokojna że wszystko jest ok. moja znajoma to jak usłyszała te buczenie to stwierdziła że jakieś zwarcie.a tak wszyscy ją chwalili....
  • Poziom 20  
    U mnie zawsze na początku buczy pompa odpływowa.Ogólnie jak wylewa wode to dość głośno to robi.Jakoś nie specjalnie nam to przeszkadza tak szczerze.
    Ogólnie ta seria zmywarek Boscha jest naprawde dobra.Mimo tego ,że raz na miesiąc zdarzy się jej jakieś zaćmienie i nie wyrzuci wogóle kostki.Tak to jest ok i domywa naprawde silnie zaschnięte garnki
  • Poziom 26  
    Elinka1286 napisał:
    kiedy skończył sie program auto to świeciła sie kontrolka z taka szczoteczką zamiast kontrolki end

Jeśli świeciła się kontrolka ze szczoteczką to znaczy że program się nie skończył, możliwe że akurat trwało suszenie.
  • Poziom 2  
    w piątek przychodzi do mnie serwisant,możliwe że tak te zmywarki już mają, ale przynajmniej będe spokojna że nic się nie dzieje złego. dam znać co mi powie serwisant.
  • Poziom 2  
    Serwis u mnie stwierdzilł że ten zawór od płaszcza był poluzowany, i dlatego tak głośno brzęczało. teraz brzęczy ale prawie tego nie słychać,chyba szum wody jest głośniejszy. tak wiec jeśli u Ciebie ten hałas jest na takim samym poziomie hałasu jak szum wody to to jest normalne,choć w wfilmiku który zamieściłeś to wydaje mi sie że chyba jest dosyć głośne brzeczenie.
  • Poziom 26  
    TomekCarlos napisał:

Czyli jednak miałem trochę racji :)
  • Poziom 14  
    Witam,

był serwisant zaraz po moim mailu. Zmywarka działa już ponad rok i ma się dobrze. Więc te dźwięki nie są oznaką popsucia. Temat można zamknąć. A co do samej zmywarki to jest naprawdę dobra.