Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwana pralka pod zabudowe (zdejmowany blat)

09 Mar 2012 23:25 4097 8
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich,

Mam bardzo duzy problem poniewaz architekta sp...a mi caly projekt mieszkania i nic do niczego nie pasuje.

Potrzebna pralka z ktorej mozna zdjac gorny blat, zeby osiagnac wysokosc 82cm

Dodatkowo mam problem z drzwiczkami poniewaz architektka nie przewidziala ze w pralkach standardowo drzwiczki otwieraja sie od prawej do lewej i toaleta jest tak zamontowana ze drzwiczki od pralki zawadzaja o wc... Czy sa pralki w ktorych mozna drzwiczki zamontowac/otwierac w druga strone ???

Z gory dziekuje za odpowiedzi!
    Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 8  
    Wiem, że minęły lata, ale może inni będą szukali odpowiedzi.

Zdejmowana górna pokrywa pralki jest teraz dostępna w praktycznie każdej pralce ładowanej od przodu. Zmniejszenie wysokości w zależności od pralki wynosi od 3 do nawet 8 cm. Nie wpływa to w żadnej sposób na użytkowanie jeżeli oczywiście zabuduje się taką pralkę. W skrajnych przypadkach jeżeli jest możliwość zalania od góry można owinąć ją folią stretch.

Są też pralki z drzwiczkami otwieraniem na prawo, ale z moich doświadczeń wynika, że są to bardzo rzadkie okazy. W sklepie gdzie teraz kupowałem była tylko jedna. Zamontowałem więc drzwi od szafki też otwierane na lewo mimo, że pasowały mi bardziej otwierane na prawo.
  • Poziom 22  
    Brawo za odkopanie tematu.
    elonkrk napisał:
    Zdejmowana górna pokrywa pralki jest teraz dostępna w praktycznie każdej pralce ładowanej od przodu.

Jest to prawda. Niestety nie daje to możliwości zabudowy pod blatem, bo panel sterujący w dalszym ciągu jest na 85cm. Z tymi drzwiczkami otwieranymi na prawo to tak jak ze złotym pociągiem.
  • Poziom 8  
    PanAGD napisał:
    Niestety nie daje to możliwości zabudowy pod blatem, bo panel sterujący w dalszym ciągu jest na 85cm.

To nie jest prawda. Pralki tego typu są nieco inaczej zbudowane. Dziś byłem sprawdzić. Demontaż góry powoduje realne obniżenie pralki o 2-4 cm. Widziałem na żywo taką gdzie było 3 cm. Panel sterujący i szuflada na proszek w takich pralkach jest obniżona, stąd możliwość demontażu góry.
  • Poziom 22  
    elonkrk napisał:
    Demontaż góry powoduje realne obniżenie pralki o 2-4 cm. Widziałem na żywo taką gdzie było 3 cm.

Jakiś model?
  • Poziom 8  
    Widziałem na żywo Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect.
    Ale sprzedawca polecał też Indesit IWSC 51052 C ECO PL, bo kosztowała 800 PLN.

Tego typu pralek jest sporo. Ich naczelną zasadą jest zmieszczenie się pod blatem 85cm. Czyli pralka obniża się do ok 81cm i w ten sposób kładąc na niej blat masz go na normalnej wysokości.
  • Poziom 22  
    elonkrk napisał:
    Tego typu pralek jest sporo.

Wręcz przeciwnie. Takich pralek jest coraz mniej. WAE to już praktycznie ostatki zostały. Indesit, duży atut to cena.
  • Poziom 9  
    PanAGD napisał:
    Indesit, duży atut to cena.

A rozbieralny chociaż ten indesit ? :-)
  • Poziom 22  
    Kruger503 napisał:
    A rozbieralny chociaż ten indesit ?

Oczywiście, że nie. Dlatego napisałem, że duży atut to cena ;)