Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukiwana pralka pod zabudowe (zdejmowany blat)

BilDos 09 Mar 2012 23:25 7178 8
    BilDos
    Level 10  
    Witam Wszystkich,

Mam bardzo duzy problem poniewaz architekta sp...a mi caly projekt mieszkania i nic do niczego nie pasuje.

Potrzebna pralka z ktorej mozna zdjac gorny blat, zeby osiagnac wysokosc 82cm

Dodatkowo mam problem z drzwiczkami poniewaz architektka nie przewidziala ze w pralkach standardowo drzwiczki otwieraja sie od prawej do lewej i toaleta jest tak zamontowana ze drzwiczki od pralki zawadzaja o wc... Czy sa pralki w ktorych mozna drzwiczki zamontowac/otwierac w druga strone ???

Z gory dziekuje za odpowiedzi!
    Pozdrawiam
    Piotr
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    elonkrk
    Level 9  
    Wiem, że minęły lata, ale może inni będą szukali odpowiedzi.

Zdejmowana górna pokrywa pralki jest teraz dostępna w praktycznie każdej pralce ładowanej od przodu. Zmniejszenie wysokości w zależności od pralki wynosi od 3 do nawet 8 cm. Nie wpływa to w żadnej sposób na użytkowanie jeżeli oczywiście zabuduje się taką pralkę. W skrajnych przypadkach jeżeli jest możliwość zalania od góry można owinąć ją folią stretch.

Są też pralki z drzwiczkami otwieraniem na prawo, ale z moich doświadczeń wynika, że są to bardzo rzadkie okazy. W sklepie gdzie teraz kupowałem była tylko jedna. Zamontowałem więc drzwi od szafki też otwierane na lewo mimo, że pasowały mi bardziej otwierane na prawo.
    PanAGD
    Level 23  
    Brawo za odkopanie tematu.
    elonkrk wrote:
    Zdejmowana górna pokrywa pralki jest teraz dostępna w praktycznie każdej pralce ładowanej od przodu.

Jest to prawda. Niestety nie daje to możliwości zabudowy pod blatem, bo panel sterujący w dalszym ciągu jest na 85cm. Z tymi drzwiczkami otwieranymi na prawo to tak jak ze złotym pociągiem.
    elonkrk
    Level 9  
    PanAGD wrote:
    Niestety nie daje to możliwości zabudowy pod blatem, bo panel sterujący w dalszym ciągu jest na 85cm.

To nie jest prawda. Pralki tego typu są nieco inaczej zbudowane. Dziś byłem sprawdzić. Demontaż góry powoduje realne obniżenie pralki o 2-4 cm. Widziałem na żywo taką gdzie było 3 cm. Panel sterujący i szuflada na proszek w takich pralkach jest obniżona, stąd możliwość demontażu góry.
    PanAGD
    Level 23  
    elonkrk wrote:
    Demontaż góry powoduje realne obniżenie pralki o 2-4 cm. Widziałem na żywo taką gdzie było 3 cm.

Jakiś model?
    elonkrk
    Level 9  
    Widziałem na żywo Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect.
    Ale sprzedawca polecał też Indesit IWSC 51052 C ECO PL, bo kosztowała 800 PLN.

Tego typu pralek jest sporo. Ich naczelną zasadą jest zmieszczenie się pod blatem 85cm. Czyli pralka obniża się do ok 81cm i w ten sposób kładąc na niej blat masz go na normalnej wysokości.
    PanAGD
    Level 23  
    elonkrk wrote:
    Tego typu pralek jest sporo.

Wręcz przeciwnie. Takich pralek jest coraz mniej. WAE to już praktycznie ostatki zostały. Indesit, duży atut to cena.
    Kruger503
    Level 10  
    PanAGD wrote:
    Indesit, duży atut to cena.

A rozbieralny chociaż ten indesit ? :-)
    PanAGD
    Level 23  
    Kruger503 wrote:
    A rozbieralny chociaż ten indesit ?

Oczywiście, że nie. Dlatego napisałem, że duży atut to cena ;)