Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z Diorą WS 442

31 Gru 2004 10:13 1053 4
  • Poziom 11  
    Witam! kupilem wczoraj wzmacniacz Diora WS 442 i mam taki problem minowicie gdy wzmak chodzi sobie przy wlaczonej muzyce na galce ustawionej na godzine 13 :) to po jakims czasie odpada mi kanal lewy, znaczy sie przestaje grac po prostu, pomaga wylaczenie wzmaka przyciskiem SIEĆ i ponowne go zalczenie i chodzi dalej... co sie dzieje ??? dodam ze mam glosniki 8 ohm.... a teraz druga sprawa, chcialbym zrobic przeglad tego sprzeta bo moze kondensatory są juz suche itp. co mi radzicie, od czego mam zaczac??? dzieki za odpowiedzi...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Dobrze myślisz to może być wina kondensatorków które z racji wieku są powysuszane.Co radzimy.Wymień wszystkie w końcówach mocy (te zielone) i w torach audio :).Moim zdaniem nawet sie nie ma co zastanawiać które tylko jak leci i co ci podejdzie pod lutownice ;).
  • Poziom 16  
    Zacznij od zasilacza !!! Wymień kondensator filtrujacy ,bodajze 2*4700uF w jednej obudowie .A co do zaniku dzwieku w jednym kanale to szukaj zimnych lutów !!! I popraw lutowanie na tranzystorach mocy .Acha i jeszcze bezpieczniki ,sprawdz czy oprawki nie poczerniały !! Najlepiej wymien na nowe .
  • Poziom 42  
    Witam! Oprócz tych wszystkich rad, to jeszcze dokręć śruby na tranzystorach końcowych, znając życie, to na pewno będą luźne i być może z braku dobrej styczności, końcówka się przegrzewa
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    dzieki za szybką odpowiedz!!! po sylwestrze na pewno to zrobie i sie odezwe jak poszlo... a i jeszcze zastnawia mnie jedna rzecz, czy zamiast zarowek mozna podlaczyc niebieskie diody 5 mm przez rezystor oczywiscie i zrobic niebieskie podswietlanie panelu??? i ile tych zarowek podswietla panel (bo z tego co widze chyba 2 z lewej i z prawej strony)