Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer-fala uderzniowa-Amplituner Pioneer VSX-908RDS.

kazikoo 10 Mar 2012 09:39 1490 0
    kazikoo
    Poziom 11  
    Mam problem z subwooferem podłączonym do amplitunera Pioneer VSX-908RDS. Przypadek ten jest moim zdaniem nietypowy, a wygląda następująco. Sygnał audio cyfrowy (opto) z odtwarzacza DVD jest wprowadzony na wejście w/w amplitunera, a w ustawieniach tego wejścia jest wybrany tryb DVD. Do amplitunera jest podłączony aktywny subwoofer porządnej firmy, nazwy nie pamiętam, ale wiem że specjalnie sprowadzony ze Stanów.
    I teraz problem:
    gdy z DVD odtwarzamy sygnał audio w systemie stereo np. muzyczne płyty CD i zmieniamy ścieżki, subwoofer pracuje prawidłowo;
    gdy z DVD odtwarzamy sygnał audio w systemie DTS czyli 5x1 np. film DVD, to w momencie wyboru scen, fragmentów filmu, startu filmu, w subwooferze pojawia się jednorazowe silne uderzenie, coś w rodzaju fali uderzeniowej.
    Dla sprawdzenia podłączałem inne DVD i niestety efekt ten sam.
    Tego zjawiska nie było wcześniej. Pojawiło się prawdopodobnie w momencie zaniku napięcia sieci przy załączonym amplitunerze. Znikneły wówczas ustawione stacje tunera, czyli jakby reset amplitunera. Więc myślę, że jest to pewnie problem z ustawieniami.
    Zmieniałem ustawienia w pozycji MANAGER SZCZYTOWEGO POZIOMU BASÓW na oba skrajne oraz wypośrodkowane, ale to nie zlikwidowało problemu.
    Stąd moja prośba o pomoc - może ktoś miał już taki przypadek.