Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

touchpad i klawiatura awaria w Toshiba Sateliite A300

10 Mar 2012 11:06 2692 5
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z moja TOSHIBA Satellite A300
    Pewnego dnia robiłem porządki w kompie, posługując się wskazówkami, znalezionymi na jednym z for internetowych. Przez przypadek usnąłem sobie sterowniki z touchpada. Kiedy się zorientowałem że nie działa, zainstalowałem je ponownie. Ale znowu nie działał. Kiedy weszłam w jego opcje w panelu sterowania, wyskoczyła mi informacja ze brak dostępu i po ponownym uruchomieniu komputera cos tam coś tam. No to restart. Komp się ponownie uruchomił i touchpad ponownie zadziałał. Niestety mój rados nie trwała długo. Następnego dnia, po uruchomieniu laptopa touchpad znowu nie działa. I znowu opcje, retsrat i działa. Ale dnia 3 znowu nie zadziałał i nie działa do dziś. W menadrzerku on jest, nie ma konfliktow, sterownik zainstalowany. Nie wiem co jest grane. Macie jakies pomysły? Przypuszczam że zbieg okoliczności i touchpad po prostu padł. Ale chciał bym to najpierw wyeliminować tą teorię zanim kupie nowy. Praktycznie go nie używałem, zawsze korzystam z bezprzewodowej myszki, ale czasami jest on tez potrzebny. Czy on jest wbudowany w obudowę, musze kupic górna obudowę czy jak to jest zamontowane.??

Parę dni temu pojawił się kolejny problem. Klawiatura zaczęła szaleć. Pogubiły się literki w srodkowej częśći klawiatury, strzałeczki, enter nie działał, CapsLok się zapalił i nie dało się go wyłączyć. Naszczeście miałem zwykłą klawiaturę na USB. Po kilku godzinach, zaczęły się pojawiac literki, potem Enter i 2 strzałeczki, na koniec dnia już działały 3 strzałeczki a górna czasami zadziałała. Dzis już działaja wszystkie elegancko tylko przycisk literki „M” nie działa.
    Klawiatura nie była niczym zalana, czyściutka jest. Dzis ja wymontowałem, i ponownie zainstalowałem i dalej nic. Nie wiem czy po prostu padła czy tez jaki sterownik poleciał. Chciał bym się upewnic zanim zakupie nowa. Macie jakies pomysły.
    Za pomoc w obu przypadkach bardzo dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Uruchom sobie np ubuntu z livecd, i popracuj na nim trochę, wykluczy to wadę samego touchpada. Jeśli w ubuntu będzie wszystko w jak najlepszym porządku, spróbuj odinstalować wszelkie sterowniki (w panelu sterowania/dodaj usuń programy) wszelkie sterowniki myszy i touchpada, a po ponownym uruchomieniu pobierz i zainstaluj odpowiednie ze strony producenta.
  • Poziom 8  
    Endrju111 napisał:
    Uruchom sobie np ubuntu z livecd,
    czy to coś z linuxa? nie zna się na linuxie. gdzie to mogę ściągnąć i jak to zainstalować. słyszałem kiedyś że jakis lunux działa bez instalacji, tylko z płyty czy z pamięci przenośnej. krótka szybka podpowiedź, resztę myślę że sobie poradzę. dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 22  
    wpisz sobie "ubuntu" (albo od razu "ubuntu pobierz")w google, bo podejrzewam, że nawet tyle nie zrobiłeś.
  • Poziom 13  
    zgraj dane i zrób recovery zanim wydasz kase na zakup
  • Poziom 8  
    iPC Serwis napisał:
    zgraj dane i zrób recovery zanim wydasz kase na zakup

gdybym tylko miał je gdzie zgrać. za dużo plików mam na twardzielu.

zainstalowałem ubuntu. mam go jako drugi system na komputerze. po uruchomieniu, mogę sobie wybrać który system chcę. zainstalowałem to za pomocą takie czegoś jak "wubi"

po uruchomieniu ubuntu, touchpad i klawiatura dalej nie działa.

czy po tym zabiegu, mogę być pewny, że obie rzeczy są uszkodzone i śmiało mogę kupić nowe części, czy szukać jeszcze jakiegoś sposobu aby to sprawdzić?
    klawiatura i mysz zewnętrzna działają bez problemu.

dziękuję za pomoc i pozdrawiam