Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam schematu spawarki Telwin force 150

10 Mar 2012 11:46 4166 6
  • Level 10  
    Poszukuję schematu spawarki Telwin force 165.Wymieniłem tranzystory,diody i trafo sterujące w przetwornicy(oryginalny zestaw naprawczy)ale maszynka nie startuje.
  • Level 26  
    Witam.
    Quote:
    Poszukuję schematu spawarki Telwin force 165

Sterowanie tranzystorami mocy tej spawarki jest podobne do Tecnica 144-164.
    A jej schemat masz tu; https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6036022#6036022 Był też za free na rosyjskiej stronie, ale nie pamiętam jakiej.
    Quote:
    Wymieniłem tranzystory,diody i trafo sterujące w przetwornicy(oryginalny zestaw naprawczy)ale maszynka nie startuje.
    Jak "poszły" tranzystory, to może być uszkodzony rezystor bocznikujący przekaźnik ( na schemacie Tecnica 164 to R4; w Force 165 nie wiem, ale być może ma takie samo oznaczenie).
    Sama wymiana bez upewnienia się, że pozostałe elementy sterowania są sprawne, może spowodować dodatkowe koszty w postaci powtórnej awarii.
    A gdzie kupiłeś zestaw naprawczy i co wchodzi w jego skład?
  • Level 10  
    Witam,rezystor bocznikujący oczywiście wymieniłem.Części dostałem od klienta razem ze spawarką.Były w oryginalnym opakowaniu a w zestawie były dwa 2 tranzystory,2 diody i trafo sterujące.Zauważyłem jeszcze że wentylator po podaniu zewnętrznego DC 24V,nie kręci tylko szarpie.Nie wiem czy to może mieć wpływ na start przetwornicy?
  • Level 26  
    Witam.
    Quote:
    Zauważyłem jeszcze że wentylator po podaniu zewnętrznego DC 24V,nie kręci tylko szarpie.Nie wiem czy to może mieć wpływ na start przetwornicy?
    Powinien się kręcić, ale za mało danych.
    Jak zasilasz z sieci, to przez żarówkę 60W. Ale najpierw należało sprawdzić bez tranzystorów (są chyba IRGP4068) całe sterowanie ( diody zenera, rezystory na odpływie z trafa sterującego) i zasilanie-pracę w napięcie 24V i 15V, czy UC3842 pracuje. I uwaga; posiłkuję się schematem z Tecnica 144.
  • Level 10  
    Witam.Tak,powinien się kręcić,bo mam taki sam wentylator z innej spawarki i po podpięciu do prostownika DC24V pracuje normalnie.Co do UC3842 to nie wiem jeszcze czy pracuje prawidłowo.Trochę się pośpieszyłem i zamontowałem nowe podzespoły bez dokładnego sprawdzenia układu,ale na razie nic się nie sfajczyło.
  • Level 26  
    Witam.
    Quote:
    bo mam taki sam wentylator z innej spawarki i po podpięciu do prostownika DC24V pracuje normalnie

Jeśli to prostownik bez elektronicznej stabilizacji napięcia, to przyłącz do niego kondensator elektrolityczny 50V i pomierz napięcie, byś miał świadomość, jakim napięciem zasilasz sterowanie spawarki
  • Level 1  
    gdzie kupićzestaw naprawczy KIT do tego modelu. zestaw naprawczy do spawarki telwin tecnica 164