Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno Auta i wyrejestrowanie go

Glebusek 10 Mar 2012 12:44 3512 10
  • #1 10 Mar 2012 12:44
    Glebusek
    Poziom 12  

Witam mam małe pytanie chciałbym kupić samochód FORD FIESTA benzyna 1,1+ LPG 1993r
    Samochód ma hak. OC do 15.04.2012, przegląd 06.2012, ważność zbiornika gazu do 10.2012.

I tu moje pytanie zaraz po kupnie chciałbym go wyrejestrować i nie płacić już OC
    auto będzie służyć do celów domowych coś przewieźć z działki na działkę.
    Czy jest to wykonalne ?

0 10
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2012 12:46
    Zbych034
    Poziom 36  

Legalnie musisz go zezłomować!

0
  • Pomocny post
    #3 10 Mar 2012 13:55
    Diabeł Tasmański
    Poziom 12  

Nie da się legalnie wyrejestrować auta. Co prawda można oszukać ubezpieczyciela, rozwiązując umowę pod pozorem przenosin do innej firmy (i nie zawierając nigdzie nowej),
    ale przykro się to zakończy - ponieważ UFG w razie gdy się dopatrzy że auto jest bez zawartej umowy OC nałoży dość wysoką karę.
    Co do samego wyrejestrowania, to do wydz. komunikacji trzeba zanieść albo zaświadczenie ze stacji demontażu, albo umowę kupna/sprzedaży, albo zaświadczenie z Policji że auto zostało skradzione.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2012 14:18
    Christophorus
    Poziom 41  

Glebusek napisał:
    (...) I tu moje pytanie zaraz po kupnie chciałbym go wyrejestrować i nie płacić już OC
    auto będzie służyć do celów domowych coś przewieźć z działki na działkę. (...)

Czyli w grę wchodzi prawdopodobnie poruszanie się po drodze publicznej. Jak dorwie Cię Policja to bez mandatu i funduszu gwarancyjnego się nie obejdzie. Kara za brak ubezpieczenia OC to kilka tys. złotych. W razie kolizji z Twojej winy będziesz musiał z własnej kieszeni pokryć wyrządzoną szkodę, plus kara z funduszu gwarancyjnego i mandat lub sprawa w sądzie. Więc nie ma co kombinować. Nie stać Cię na utrzymanie samochodu nie kombinuj. Przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może Cię to więcej kosztować niż ubezpieczenie tego samochodu. Po to jest ubezpieczenie OC, aby w razie kolizji można było z niego pokryć wyrządzoną szkodę.

-1
  • #5 10 Mar 2012 15:11
    Glebusek
    Poziom 12  

okej wielkie dzięki za odpowiedz .Już mi przeszło z tym kupnem auta...
    Chyba wyjdę na tym lepiej jak do swojego auta zamontuje hak i w urzędzie wbiją mi w dowód

0
  • #6 10 Mar 2012 16:13
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Sprzedaj na części komuś znajomemu wtedy możesz go wyrejestrować. Sam tak robiłem.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Mar 2012 17:20
    kamil907
    Poziom 28  

CzaroJBL napisał:
    Sprzedaj na części komuś znajomemu wtedy możesz go wyrejestrować. Sam tak robiłem.

Ciekawe w jaki sposób to zrobiłeś i co z tym zrobił ten znajomy? Legalnie nie ma takiej możliwości, żeby wyrejestrować auto i jednocześnie je dla siebie zachować. Oczywiście jak zawsze jest kilka sposobów, żeby to ominąć ale nie będę tu żadnego opisywał bo są niezgodne z obowiązującym prawem które swoją drogą jest po prostu chore w naszym kraju.

0
  • Pomocny post
    #8 10 Mar 2012 17:31
    CzaroJBL
    Poziom 10  

W umowie musisz zaznaczyć że sprzedajesz samochód na części. Osoba która kupiła auto idzie do ubezpieczyciela i rezygnuje z ubezpieczenia a Ty w wydziale komunikacji z umową wyrejestrowywujesz samochód.

0
  • #9 10 Mar 2012 20:12
    kamil907
    Poziom 28  

ok, ty masz wtedy spokój ale problem ma ten znajomy który go kupił. W polskim prawie nie ma takiej możliwości, żeby kupić auto z przeznaczeniem na części. Nawet jeśli sobie coś takiego dopiszesz to kupujący nadal jest zobowiązany do zarejestrowania pojazdu na siebie i opłacenia OC.

0
  • Pomocny post
    #10 10 Mar 2012 22:59
    SauerMauser
    Poziom 21  

Jedyna pseudoszansa, to kupić za granicą i nie rejestrować. Są ludzie którzy tak robią. W Szwabii znajdziesz auto za kilkadziesiąt euro (w lepszym stanie niż nasze za tysiąc pln).

0
  • Pomocny post
    #11 13 Mar 2012 13:05
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Znam takie przypadki z przed kilku lat i osoba która niby kupiła ten samochód nie ma żadnych problemów do tej pory.

0