Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Johnny I urwana gruszka

megane1999 10 Mar 2012 13:09 2470 1
  • #1 10 Mar 2012 13:09
    megane1999
    Poziom 1  

Witam mam problem urwała mi się wtyczka od gruszki i nie wiem który kabelek gdzie przylutować. Szukałem już w innych wątkach, ale nie znalazłem prawidłowego podłączenia i proszę Was o pomoc. Radio to president Johnny I 6 pin a gruszka o nazwie carol ma 6 przewodów do przylutowania czerwony, czarny, zielony, biały i 2 bez koloru, natomiast do gruszki dochodzi tylko 4 zielony, czerwony, biały i jeden bez koloru

0 1
  • #2 23 Kwi 2012 12:40
    humek
    Poziom 32  

Kolorów kabelków to Ci nie podpowiem ale znając zasadę działania to podpowiem tak: jeden z przewodów to masa (COM) -masz omomierz sprawdź dotykając jednym końcem do masy radia (np obudowy wtyku antenowego) a drugim do jednego z przewodów. następny przewód to masa glośnika jak zewrzesz do masy COM to będziesz słyszał szum lub stacje ,następny przewód to kabel nadawania jak zewrzesz do tej masy radyjko wejdzie w stan nadawania i ostatni to sygnał z mikrofonu . Zasada prosta!: do środkowej nóżki przełącznika PTT (nadawanie odbiór) masz dołączoną masę całości (COM) gdy nie nadajesz przełcznik jest wyciśnięty i do nóżki tej pierwszej od strony naciskania przyłączasz głośnik - głośnik działa , gdy nadajesz naciskasz PTT i wtedy rozłączasz głośnik od masy (by się nie sprzęgał z mikrofonem podczas nadawania) natomiast masa się zwiera z trzecia nóżką przełącznika gdzie lutujesz kabelek nadawanie .Puszczasz PTT sprężynka odbija przycisk,kabelek nadawania odpina się na nim od masy -radyjko przestaje nadawać natomiast do masy dopina się kabelek głośnika - i słyszysz rozmowy /szum Ten ostatni kabelek to sygnał z mikrofonu,mikrofon jest wpięty pomiędzy masę (COM) a ten kabelek. To wszystko. Bardziej prosto się napisać nie da , a większość nie radyjek tak ma zrealizowane nadawanie i odbiór.

0