Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tuner, dekoder do odbioru TVP z Astry?

basiamakara 10 Mar 2012 15:13 3378 6
  • #1 10 Mar 2012 15:13
    basiamakara
    Poziom 2  

Co zrobić kiedy się ma ustawioną satelitę na astrę i chce się oglądać TVP ( między innymi TVP Sport) na Astrze? Jaki dekoder jest do tego potrzebny? Ile kosztuje i gdzie można go dostać? Bardzo proszę o odpowiedź.

0 6
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2012 15:14
    wpat
    Poziom 22  

Nie można odebrać tych programów na żadnym dekoderze.

0
  • #3 10 Mar 2012 15:24
    basiamakara
    Poziom 2  

To znaczy, że TVP nie ma już na Astrze? W takim razie jaki jest najpewniejszy i najtańszy sposób na odebranie TVP Sport? Moja babcia ma małą czaszę ustawioną na Astrę i jakiś tuner z TV Trwam. Myślałam nad kupnem większej czaszy i konwertera żeby odebrać Hotbird i Astrę (musi odbierać Astrę, bo babcia musi mieć TV Trwam). Właściwie to babcia ma tamten tuner, ja mam Fergusona FK - 6900 CR. Zależy mi na TVP Sport. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić?

Dodano po 5 [minuty]:

O co tu chodzi z TVP, dlaczego nie można go odebrać na Astrze?

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2241689.html tutaj teoretycznie ktoś odbierał TVP, czy to już nieaktualne?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2012 15:25
    wpat
    Poziom 22  

Tylko i wyłącznie kanał dostępny na Hot Birdzie z polskich platform cyfrowych, najtaniej w TNK. Twój tuner ma czytnik conax więc możesz go użyć z TNK. Wskazana jest większa antena lub druga ustawiona na HB.

0
  • #5 10 Mar 2012 15:29
    basiamakara
    Poziom 2  

Ok, dzięki, tak właśnie miałam zamiar zrobić, więc upewniłam się że to jedyne rozsądne wyjście. Dlaczego jednak nie ma TVP na Astrze?

0
  • #6 10 Mar 2012 15:38
    wpat
    Poziom 22  

Jest ale jest kodowana i niema do niej tunerów z kartą dostępową. W 2009 roku były wielkie plany uruchomienia tej platformy, sprzedaży tunerów i przyszedł nowy prezes i wszystko odwołał. Teraz TVP jest nadal nadawany lecz tylko dla dosyłu do stacji odbiorczych. Plany były tez przeniesienia transmisji na innego tańszego satelitę, ale nie śledziłem tego i nie wiem nic o zmianach. To taki przykład wywalania pieniędzy publicznych, abonamentu w błoto.

0
  • #7 10 Mar 2012 15:39
    basiamakara
    Poziom 2  

Masz rację. Teraz wszystko mi się wyjaśniło, bo widzę że w 2009 roku mówiło się o odbiorze TVP z Astry. Wielkie dzięki za pomoc!

0