Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Atu 1.6 - śmierdzi benzyną

10 Mar 2012 15:14 2598 9
  • Poziom 9  
    Witam, od pewnego czasu w polonezie podczas jazdy czuć benzyne po otwarciu okna przy jeździe. Jak stoi, to wszystko jest ok. Dodam, że dwa miesiace temu zalożylem gaz do auta. Wczesniej było na pewno ok, a po zalożeniu ínstalacji ciężko mi powiedzieć, bo było zimno i nie otwierałem okien. Tydzień temu wymieniłem filtr paliwa i sprawdziłem przewody paliwowe, wszystko suche, okolice wtrysków też suche. Przeliczyłem, jakie ma spalanie przy rozruchu na benzynie, wyszło około 40 do 50 litrów, czyli dużo, co świadczy chyba o wycieku. Cała ta sprawa wydaje mi się troche dziwna, bo jak zostawilem poldka na 10 minut zapalonego na betonie, nie zaóważylem żadnej plamki benzyny po odjechaniu. Proszę Was bardzo o pomoc
  • Poziom 34  
    Sprawdź odpowietrzenie baku.
  • Poziom 27  
    nie musi byc plamki wejdz pod auto i sprawdz czy cos sie nie rozcieklo odpowietrzenie nie zwiekszy tak spalania

Popraw pisownię!
    Z.
  • Poziom 14  
    Pod autem wszystko OK, patrzyłem przy odpalonym aucie na kanale

Dodano po 3 [godziny] 42 [minuty]:

Zauważyłem, że rosi się uszczelka przy wlewie paliwa, wymienię i dam znać co i jak, ale powinno już nie śmierdzieć
  • Poziom 14  
    Witam, w polonezie śmierdzi najprawdopodobniej z czarnej skrzynki pod wlewem paliwa. Puszka ta jest otwarta ( dzieli się w połowie). Według mnie powinna tam być uszczelka, żeby to było szczelne, a nic takiego nie ma. Wcześniej chyba była sklejona, bo są resztki kleju. Co zatem zrobić? Skleić na poxipolu?
  • Poziom 31  
    Może jest pęknięty gumowy łącznik między wlewem a bakiem.
  • Poziom 14  
    Nie, łącznik jest w porządku. Jest to zrobione w ten sposób: od baku do zbiorniczka idzie gumowy wąż, od wlewu benzyny do zbiorniczka idzie kształtka plastikowa. zbiorniczek dzieli się na dwie części: dolną i górną. Podczas wlewania paliwa do baku niemożliwe jest, aby benzyna przelewała się bezpośrednio przez zbiorniczek plastikowy, ponieważ od górnej części zbiorniczka (w miejscu przyjścia plastikowej kształtki) aż do baku idzie rurka harmonijkowa plastikowa. Według mnie zbiorniczek powinien być szczelnie połączony i kształtka nad nim do wlewu paliwa też, ponieważ paliwo się ulatnia jak wiadomo, a tam brak jakiejkolwiek uszczelki, wszystko połączone na styk. Myślę, że jak otworzę szyby, to wewnątrz auta powstaje podciśnienie i zaciąga się zapach benzyny z bagażnika. Co o tym sądzicie? Czy ten zbiorniczek skleić poxipolem?
  • Poziom 31  
    Może zaciąga spaliny przez tylną klape?
  • Poziom 14  
    Nie, to nie są spaliny, to benzyna. Chodzi mi o to, czy ten plastikowy zbiorniczek pod wlewem baku musi być szczelny, czy nie? Całość powinna być chyba raczej szczelna?
  • Poziom 9  
    Miałem taką samą sytuacje kiedyś w poldku atu plus, śmierdziało benzyną w środku nawet gdy auto postało na słońcu i się trochę nagrzało. Problem był w tym pojemniku o którym piszesz, rozszczelnił się poprostu. Pojechałem na warsztat bo nie mogłem zdiagnozować przyczyny, skleili to pudło (niewiem jakim klejem) i koleś powiedział żę jakieś 2-3 lata będzie spokój, później znów się rozklei z tego powodu że opary benzyny mają takie działanie- wiadomo benzyna to dobry rozpuszczalnik.

Z tego co piszesz wychodzi na to, że u Ciebie jest to samo. Sklej to jakimś klejem do plastiku najlepiej i się nie przejmuj, jak się kiedyś rozklei to będziesz kleił jeszcze raz.