Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi MiEV Power Box - inwerter do samochodów elektrycznych

exti 10 Mar 2012 15:40 1985 3
 • Mitsubishi MiEV Power Box - inwerter do samochodów elektrycznychFirma Mitsubishi Motor opracowała inwerter, za pomocą którego można uzyskać napięcie sieciowe z akumulatorów pojazdu elektrycznego.

  MiEV Power Box ma trafić do sprzedaży 27 kwietnia 2012. Jego wtyczka pasuje do gniazda szybkiego ładowania w elektrycznych samochodach Mitsubishi: i-MiEV oraz Minicab-MiEV. Przeznaczeniem inwertera jest zasilanie urządzeń elektrycznych domowego użytku w razie przerwy w dostawie energii lub w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej.  Dostępne jest tylko jedno gniazdo przyłączeniowe z napięciem 100 V (wynika z tego jasno, że urządzenie jest przeznaczone tylko na japoński rynek). Maksymalna moc, jaką może dostarczyć inwerter to 1,5 kW. Przy założeniu, że podłączone do niego sprzęty będą czerpać taką właśnie moc, a akumulator samochodu elektrycznego o pojemności 16 kWh jest w pełni naładowany, mamy do dyspozycji 5-6 godzin pracy.

  Inwerter ma wymiary 395 x 334 x 194 mm i waży 11,5 kg. Długość kabla przyłączeniowego to 1,7 m. Urządzenie wyceniono na 149,8 tys. jenów, czyli ok. 1818 dolarów.

  Źródło:
  http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20120310/208352/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  exti
  Level 32  
  Offline 
  exti wrote 2417 posts with rating 151, helped 10 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2008 year.
 • #2
  michal-michalik
  Level 23  
  Całkiem sporo jak na przetwornicę... Nawet biorąc pod uwagę, że dostaniemy jakiś porządny sinus to cena jest zaporowa, do domowego zastosowania.
 • #3
  markovip
  Level 34  
  Myśli kolega, że to będzie zaporowa cena dla właściciela samochodu EV?
 • #4
  michal-michalik
  Level 23  
  markovip wrote:
  Myśli kolega, że to będzie zaporowa cena dla właściciela samochodu EV?


  Zależy od wartości samochodu... :)
  Jednak jak na niekoniecznie niezbędny gadżet, to trochę sporo. Druga kwestia, że potencjalny klient poświęca większą ilość gotówki oczekując niższych kosztów eksploatacji, więc po wydrenowaniu kieszeni przez samo auto to nad każdym dodatkiem będzie się mocno zastanawiać.

  Kolejna sprawa to odbiorcy. Na razie to pewnie więcej EV to samochody flotowe, a nie prywatne, więc grupa docelowa niewielka.