Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polskie kanały TV za granicą

nulanulanula 10 Mar 2012 15:58 4232 13
  • #1 10 Mar 2012 15:58
    nulanulanula
    Poziom 1  

Witam
    Mam pytanie do osób obeznanych w temacie ,obecnie znajduję się na terenie Czech ok 10 km od granicy niemieckiej .
    Jaki sprzęt możecie mi polecić do odbioru Polskich kanałów telewizyjnych w telewizorze ? Bo kompletnie nie mam pojęcia jaki sprzęt byłby dla mnie odpowiedni . Nie jestem zainteresowany wszelkiej maści ofertami typu N , Cyfra itp ponieważ jedyne kanały jakie są mi potrzebne to tylko TVP 1, TVP 2 , Polsat i Tvn więcej kanałów nie potrzebuję. Jakikolwiek odbiór tych kanałów za pomocą łącza internetowego odpada także w grę wchodzi tylko talerz + jakiś tuner ( pytanie jaki ).
    Bardzo proszę o wskazówki jeśli ktoś takowych mógłby mi udzielić .

0 13
  • #3 07 Wrz 2012 10:55
    kruszelnicka
    Poziom 2  

Mam małe pytanko, czy może ktoś się orientuje co trzeba zrobić by oglądać polskie kanały w niemczech np. w Hamburgu z telewizorów z mpeg4? ktoś mi odpowiedział że trzeba zamontować antene satelitarną --ale czy to wszystko, a czy nie trzeba czasem jakiś tam ustawień wprowadzić w telewizorze? Pytam się tu bo to podobny temat a mój został zablokowany nawet nie wiem dlaczego. Proszę o pomoc

Nie wprowadzaj w błąd.
    Temat został przeniesiony do innego działu .

Regulamin pkt 3.1.17 .
    [SP5ANJ]

0
  • #4 08 Wrz 2012 21:36
    Kpc21
    Poziom 22  

Polskie - tzn. jakie?
    FTA (tylko satelitarne) - jeśli w telewizorze masz tuner DVB-S, to wystarczy antena ustawiona na odpowiedniego satelitę (Hot Bird lub Astra, zależnie od tego, jakie kanały chcesz odbierać, może być też antena z konwerterem monoblock, wtedy będzie i Hot Bird i Astra). Jeśli nie, to kupujesz tuner FTA i masz odbiór.

Jeśli chcesz odbierać kanały takie jak TVP1, TVP2, Polsat, TVN itp., nie masz co liczyć na stały odbiór naziemny w okolicach Hamburga. Najkorzystniejsza jest w tej chwili chyba oferta Polsatu. Kupujesz ich dekoder (proponuję ten HD nawet jeśli masz telewizor SD, te Echostary z demobilu mają błędy w oprogramowaniu) w Polsce i zabierasz do Niemiec. I podstawowe polskie kanały oglądasz bez abonamentu.

0
  • #5 23 Sie 2017 21:54
    Jericho24
    Poziom 18  

Odkopię. Zamieszkałem w Niemczech przy polskiej granicy, niestety antena nie łapie polskich kanałów. Satelity też nie mogę mieć. Jakie urządzenie pod tv kupić aby oglądać polskie tv przez neta?

0
  • #6 23 Sie 2017 23:54
    Kpc21
    Poziom 22  

1. Może wystarczy lepsza antena?
    2. Co za telewizor tam masz? Może obsługuje tylko MPEG2, a nie ma MPEG4? Wtedy będzie odbierać niemieckie programy, ale polskich już nie.
    3. Co do urządzenia pod TV do oglądania TV przez Internet, to polecam komputer PC.

0
  • #7 24 Sie 2017 23:17
    Jericho24
    Poziom 18  

Ad.1. Jakaś konkretna propozycja? Thomsona za ok 150zł z Media Markt?
    Ad.2. Samsung C650. Wcześniej zbierał na zwykłej siatkowej anteny polskie i niemieckie cyfrowe, oraz jeszcze wcześniej polskie cyfrowe z anteny zbiorczej.
    Ad.3. Poczytałem i zgłębiam temat jakiegoś TV Smart boxa.

0
  • #8 24 Sie 2017 23:43
    Kpc21
    Poziom 22  

A co za antenę teraz masz? I gdzie konkretnie mieszkasz?

0
  • #10 25 Sie 2017 00:43
    Kpc21
    Poziom 22  

Z tej odległości nawet na zwykłej antenie siatkowej na dachu będziesz mieć dobry odbiór... A najlepiej antena typu Yagi albo logarytmiczno-periodyczna. Bez wzmacniacza (przy siatkowej może być konieczny wzmacniacz).

Po prostu potrzebna ci antena, a nie wyrób antenopodobny pod postacią anteny pokojowej. Polecam zapoznać się z ofertą sklepu www.dipol.com.pl - istnieje możliwość odbioru osobistego zamówienia w Szczecinie u partnera handlowego tej firmy (który zresztą ma też sam w sprzedaży różnego rodzaju anteny). Tanie anteny sprzedaje też ta łódzka firma: http://www.satserwis.pl - ale nie wiem, czy wysyłają za granicę (i z taką wysyłką może to wyjść drożej), więc pewnie się nie opłaci, chyba że byłbyś w stanie zamówić antenę na jakiś adres w Szczecinie/po polskiej stronie granicy.

Skieruj ją na obiekt nadawczy Szczecin - Kołowo. Patrząc na profil terenu, z Löcknitz powinien być na ten obiekt wręcz bezpośredni widok (chyba, że zasłania jakiś las, czy coś - wtedy może być potrzebna antena o większym zysku energetycznym). Bez większego problemu powinieneś odebrać wszystkie multipleksy.

0
  • #11 25 Sie 2017 09:31
    Jericho24
    Poziom 18  

Wszystko rozumiem, ale nie mogę ciągnąć kabli na zewnątrz i przyczepiać czegokolwiek do elewacji, więc pozostaje mi tylko opcja anteny pokojowej, lub TV przez neta.
    Wcześniej mieszkałem przy Krackow i siatkowa zewn. bez wzmacniacza dawała radę.

0
  • #12 25 Sie 2017 21:14
    Kpc21
    Poziom 22  

A masz okno po stronie Szczecina? Może w ten sposób jakaś antena zewnętrzna dałaby radę.

Zgodnie z przepisami unijnymi nie wolno zabraniać lokatorom instalowania anten (wpisz w Google "prawo do anteny", pod tym hasłem znajdziesz informacje na ten temat i z czego to wynika), jednak rozumiem, że w twojej sytuacji raczej nic nie da się zrobić; jak będziesz się upierał z tą anteną wynajmujący pewnie wymówi umowę i tyle tego będzie.

0
  • #13 27 Sie 2017 00:03
    Jericho24
    Poziom 18  

Kpc21 napisał:
    A masz okno po stronie Szczecina? Może w ten sposób jakaś antena zewnętrzna dałaby radę.
    Mam i w przyszłym tyg. zrobię testy ale z pokojowymi anten.

0
  • #14 27 Sie 2017 00:19
    Kpc21
    Poziom 22  

Jak nie pójdzie, to możesz spróbować postawić zwykłą zewnętrzną siatkową w oknie, raczej taką ze wzmacniaczem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo