Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Yamaha Aerox elektryka

kuba946 10 Mar 2012 16:08 3398 2
  • #1 10 Mar 2012 16:08
    kuba946
    Poziom 8  

Witam. Ostatnio pojawił się problem z moim aeroxem (rocznik 2006) przestał działać przedni reflektor, rozrusznik oraz wskaźnik paliwa. Nie wiem czego to może być wina, podejrzewam jednak że winny może być przekaźnik rozrusznika, i tu mam pytanie czy reflektor jest w jakimś stopniu połączony z przekaźnikiem ? Następne podejrzenia padają na regulator napięcia lub magneto ponieważ wczoraj gdy próbowałem podłączyć nową żarówkę po prostu się spaliła, po tym zmierzyłem napięcie na złączce reflektora i wyniosło ono 0 V. Poza tym pozostała część elektryki kontrolki, kierunkowskazy, światło stopu działają. Jeżeli ktoś kiedyś miał podobny problem lub zna źródło przyczyny bardzo proszę o pomoc. Z góry za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi dziękuję.

PS jeżeli macie jakieś schematy co do elektryki roxa (modele od 2006r) proszę abyście mi zapodali.

0 2
  • #2 13 Mar 2012 16:24
    cayman1992
    Poziom 1  

sprawdz wszystkie kable czy nie masz gdzies przetartego urwanego czy cos bo moze ci sie spiecia robic albo przebicie na rame

0
  • #3 13 Mar 2012 18:14
    kuba946
    Poziom 8  

tzn klakson i światło zrobiłem to były banalne usterki, pozostaje tylko jeszcze nie działający rozrusznik. Gdy próbuję odpalić coś zaczyna pikać w module cdi, i na pewno nie jest to pstrykanie w przekaźniku rozrusznika. Na krótko rozrusznik działa prawidłowo. Sam przekaźnik też jest na pewno dobry. I tu pojawia się pytanie czy może być zepsuty moduł cdi ? poza tym wszytsko działa już prawidłowo.

2